ЗВЕРНЕННЯ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ ІРИНИ ВЕНЕДІКТОВОЇ: ПРОВЕДІТЬ ПЕРЕВІРКУ ЩОДО СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВОЛОДИМИРА ЖИЛКІНА (КЕРІВНИКА БЕРЕГІВСЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ) І ПО РЕЗУЛЬТАТАХ ПРИЙМІТЬ КАДРОВЕ РІШЕННЯ.

Шановне товариство, Громадська організація “Народний контроль Закарпаття” неодноразово зверталася до керівника Берегівської місцевої прокуратури п.Жилкіна В.В.,до керівництва Закарпатської прокуратури та до Офісу Генрального прокурора України щодо неналежного процесуального керівництва прокурорів Берегівської місцевої прокуратури по кримінальних провадженнях,в яких ми, як Громадська організація, є заявниками та потерпілою стороною.

Але належного реагування ні з боку п.Жилкіна В.В.,ані з боку керівництва обласної прокуратури та Офісу Генерального прокурара не було.

Ми зверталися публічно до п.Жилкіна В.В. на сторінках Фейсбуку,але й це не допомогло.

За останні три роки нами були направлені до місцевої поліції більше двох сотень заяв в порядку ст.214 КПК України,по яких були відкриті кримінальні провадження та проводилося досудове розслідування.

Наші заяви стосувалися протиправних діянь посадових осіб органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

Але жодній особі не була висунута підозра і жодна справа не дійшла до суду.

Справи закривалися по різних мотивах ,але не мали бути закриті відповідно до КПК України.

При спілкуванні із слідчими та дізнавачами місцевої поліції,останні стверджують,що в цьому винні процесуальні керівники Берегівської місцевої прокуратури ,зокрема начальник Виноградівського відділу Онисько Мирослав Васильович.

Наведу останній приклад по результатах “співпраці” слідчого СВ Виноградівського відділення поліції капітана поліції Онисько Іван Іванович,який є слідчим по кримінальному провадженні №12020070080000729 від 13.12.2020 року ,а процесуальний керівник (зі слів слідчого )по цьому провадженні начебто є начальник відділу прокуратури п.Онисько Мирослав Васильович.

Це кримінальне провадження стосується погромів майна журналістів газети “Народний контроль Закарпаття”в с.Широке ,тобто таким чином на Виноградівщині перешкоджають журналістській діяльності.

Однако місцева поліція ці протиправні дії цих молодиків кваліфікувала за ст.296 ч.2 ККУ , хоча є відеодокази,що кривдники прийшли громити майно журналістам винятково через їх журналістську діяльність.

Шановне товариство вже через дві неділі кримінальне провадження закрили і закрили в зв”язку з відсутностю складу кримінального правопорушення.

При спілкуванні із слідчим поліції Онисько І.І. та начальником слідства п.Глеба Іваном Михайловичем з цього кримінального провадження ,останні в один голос заявили,що справа закрита із ініціативи виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури ,а саме начальника відділу п.Онисько Я.В.

Настільки спішили закрити справу,що навіть не визначили потерпілого,не опитали його,не встановили матеріальну шкоду,не опитали заявника та інших осіб,які мають безпосереднє відношення до справи.

Виходячи із таких поспішних кроків слідчого поліції Ониського І.І. та його однофамільця Онисько Я.В. -начальника Виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури щодо закриття справи можна припустити,що дане кримінальне провадження закрито саме через корупційну складову.

Адже кривдники із с.Широке,що пошкодили майно журналістів є дітьми небідних людей.

Також наведемо і інший приклад “злаженої”роботи місцевої поліції та прокуратури.

Перед місцевими виборами було закрито інше кримінальне провадження за заявою громадської організації з приводу ненадання інформації на журналістський запит першим заступником голови Виноградівської РДА п.Костелеба-Веремчук Н.Ю.про заробітну плату.

Це кримінальне провадження закрила дізнавач Виноградівського ВП Олександра Фінгерт.

Ми намагалися ознайомитися із матеріалами досудового розслідування,але навіть після двох наших клопотань до Олександри Фінгерт так і не змогли своє право реалузувати.

Пані Олександра нам заявляє,що матеріали кримінального провадження знаходяться на вивченні у Берегівській місцевій прокуратурі.

Такий собі футбольний варіант,коли поліція скидує на прокуратуру, досить результатний для них,адже таким чином вони відтягують час для оскарження їх дій.

Ми припускаємо ,що такі футбольні ігри керівників місцевої поліції та прокуратури вигідні для них,адже за це вони отримують певні дивіденди,але в той же час , чим далі вони так поводяться з людьми ,тим більше вони дратують суспільство.

На підставі наведеного,-

Громадська організація “Народний контроль Закарпаття”звертається до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової про проведення службової перевірки щодо службової діяльності керівника Берегівської місцевої прокуратури п.Жилкіна Володимира Володимировича та по результатах якої ми пропонуємо звільнити його із органів прокуратури України або забрати на підвищення до Генеральної прокуратури України.

Якщо не буде відповідного реагування з боку Генеральної прокуратури України на наше звернення ми залишаємо за собою право на оскарження дій чи бездіяльностівищого органу прокуратури в судах і як крайній захід на проведення мирних акцій протесту.

Якщо не діє закон ,то залишається вулиця.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”