Згаслий конфлікт навколо птахоферми в с.Пушкіно відновився.

Шановне товариство до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулася громада с.Пушкіно що на Виноградівщині,яка в своєму зверненні повідомила про те,що загасшій конфлікт,який тривав навколо функціонування птахоферми в центрі села вчора знову відновився.
Як повідомляють мешканці с.Пушкіно, підприємець ,який більше року здійснював господарську діяльність по вирощуванні птиці без належно оформлених дозвільних документів почав нав”язувати людям свою позицію про те що він має намір продовжувати вирощувати птицю.
Люди зверталися в різні органи державної влади,ходили неодноразово на особистий прийом до відомого в Україні п.Москаль Г.Г.,який на той час був головою Закарпатської ОДА щоб припинити господарські діяльність по вирощуванню птиці в центрі села Пушкіно,яка несла для їз життю та здоров”ю серьозну загрозу.
Однак всі розводили руками мотивуючи це відсутностю повноважень втручатися в господарську діяльність,хоча виникали сумніви щодо її законності.
Були відкриті декілька кримінальних проваджень по фактах самоуправства та інших протиправних дій ,однак весь арсенал заяв,скарг та кримінальних проваджень і до нині припадають пилюкою в шафах місцевої поліції.
Завдяки зверненням Державної екологічної інспекції в Закарпатській області до Закарпатського окружного адміністративного суду про зупинення господаської діяльності по вирощуванні птиці на птахофермі в центрі с.Пушкіно рішення було прийнято в інтересах сільської громади,тобто зупинено господаську діяльність підприємця до повного усунення виявлених порушень та отримання відповідної дозвільної документації у сфері природоохоронного законодавства.Дане рішення було оскаржене в Львівському апеляційному адміністративному суді,однак апеляційна інстанція залишила в силі попереднє рішення і воно вступило в законну силу 27.02.2019 року.
Наразі,як нам повідомили мешканці с.Пушкіно підприємець має намір знову розпочати господарську діяльність по вирощуванні птиці в центрі с.Пушкіно .Саме тому він ініцюював зустріч із громадою села,щоб вже в спокійній формі попросити у них дозвіл на ведення свого бізнесу.
Люди в категорічній формі відмовилися про що небудь домовлятися,адже, як стверджують люди, госпоподаська діяльність даного підприємця шкодить їхньому здоров”ю та загалом довкіллю.
Зовсім близько біля птахоферми проживають люди,поруч сільська школа та торгові заклади.
Під час активної фази господарської діяльності з птахоферми відчутно страшній сморід,який,розповсюджуючись на все село, не дає змогу дихати.Люди скаргуються на стан свого здоров”я і бояться про наслідки господарської діяльності для своїх дітей.
Сільська громада настроїлася рішуче протистояти наміру даного підприємця і тому звернулися до редакції газети “Народний контроль Закарпаття”надати цим діям публічності.
Про подальший перебіг ми проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”