ЗАЯВА В ПОЛІЦІЮ:ЧИ НЕ МАЄ В ДІЯХ ПОСАДОВИХ ОСІБ БЕРЕГІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ОЗНАК КОРУПЦІЇ …???

Шановне товариство, в ході моніторингу службової діяльності посадових осіб Берегівської районної ради журналісти газети “Народний контроль Закарпаття” виявили порушення законодавства про доступ до публічної інформації в частині не оприлюднення проектів рішень з питань винесених на розгляд другого пленарного засідання другої сесії Берегівської районної ради згідно розпорядження №4 від 09.02.2021 року голови п.Резеша К.К. та інші цікаві моменти в їх роботі.

Відповідно до ст.15 Закону України “Про звернення громадян” розпорядник інформації( в даному випадку Берегівська районна рада) зобов”язаний оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньо-організаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.Проекти нормативно-правових актів ,рішень органів місцевого самоврядування,розроблені відповідними розпорядниками оприлюднюються ними не пізніше як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Таким чином посадові особи Берегівської ради порушили ст.15 Закону України “Про доступ до публічної інформації ” в частині неоприлюднення проектів рішень по питаннях №1,2,3,4,10 та 14.Дуже цікаві питання по яких відсутні проекти рішень,а саме одно з них нас зацікавило,це про результати діяльності місцевої прокуратури на території Берегівського району за 2020 рік.

Щодо цього питання ,шановне товариство, хочемо вам повідомити ,що Громадською організацією “Народний контроль Закарпаття” підготовлена та направлена заява до Офісу Генеральної прокуратури та до Адміністрації Президента з пропозицією про звільнення з займаної посади керівника Берегівської місцевої прокуратури п.Жилкіна В.В.

Наразі Офісом Генерального прокурора проводиться службова перевірка відносно Володимира Жилкіна.Щодо самої роботи Берегівської місцевої прокуратури,то хочемо зазначити,що в ході моніторингу іі службової діяльності ми неодноразово звертали увагу керівництва Закарпатської обласної прокуратури на неналежне виконання службових обов”язків прокурорами і найбільше нарікань стосується процесуального керівництва в досудових розслідуваннях.

Резонансні справи ,які розслідували слідчі поліції під “чітким” керівництвом процесуальних керівників (прокурорів Виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури) і особисто під керівництвом пана Жилкіна, “буксують” і не доходять до логічної розв”язки ,тобто винесення відповідних рішень суду. А саме такі справи ,як: справа по колишньому народному депутату України ,п.Бушко І.І.(справа повернута суддею Кашуба А.В. із-за непрофісіональних дій прокурора Дорошевича Р.Р. та слідчого поліції Голубка Р.В.) ;по колишньому першому заступнику голови Виноградівської РДА п.Костелеба -Веремчук Н.Ю.(справа просто закрита перед місцевими виборами);справа по вбивству виноградівця Василя Гоблика(яка під впливом окремих “активістів” зайшла в глухий кут);справа по перешкоджанню журналістській діяльності журналістам газети “Народний контроль Закарпаття”шляхом погрому їх майна в с.Широке(справа закрита настільки швидко,що слідчий навіть не встановив потерпілого,не опитав його,не встановив нанесену матеріальну та моральну шкоду);справа по перешкоджанню журналістській діяльності в с.Боржавське,коли журналіста газети “Народний контроль Закарпаття” побили ,відібрали мобільний телефон і видалили відеоматеріали журналістського розслідування(справа вже більш як шість місяців розслідується,слідчий навіть не опитав осіб,які проходять фігурантами по справі);справа Івана Удуда,який скоїв ДТП ,в результаті якої мотоцикліст помер на місці ДТП(справу намагаються закрити,все це має ознаки корупції в правоохоронних органах і тому по цій справі дуже багато питань до місцевих слідчих та прокурорів ).

І звичайно найрезонансніша справа по колишньому голові Виноградівської РДА п.Русанюку М.М.,якого ще в 2018 році затримали за одержання хабара.

Дана справа вже третій рік “буксує” в Берегівському районному суді.

Вже навіть суддя Берегівського районного суду Юрій Гецко прийнятим судовим рішенням віддав обвинуваченому автомобіль ,який свого часу був арештований.

Що далі……

Це лише перелік найбільш резонансних справ,які роками не мають логічного завершення не без допомоги місцевих прокурорів.Ось такий результат роботи місцевої прокуратури і безпосередньо її керівника Володимира Жилкіна.

Хочеться ще зазначити,що вивчаючи відомості про майно, доходи та витрати п.Жилкіна В.В. за останні три роки,ми зі здивуванням виявили факт декларування ним трьох будинків навіть аренда яких(не говорячи про купівлю) не відповідає рівню його сімейних доходів.

Ми припускаємо ,що шляхом заслуховування на другому пленарному засіданні Берегівської районної ради інформації про результати діяльності місцевої прокуратури і особисто її керівника пана Жилкіна В.В. ,п.Резеш К.К., маючи ситуативну більшість в раді, намагається “відбилити” Володимира Жилкіна винесенням позитивного рішенням ради по”результатам” його работи.

Хоча це буде, на нашу думку, дуже цікаво,адже обвинувачений по декількох злочинах депутат Берегівської районної ради Іван Удуд по наявній інформації є швагром Резеша Карла Карловича,який є головою ради,а процесуальними керівниками по цих злочинах мали б бути саме прокурори Виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури.

Якщо по питанню ,яке пов”язане із заслуховуванням інформації про результати роботи Берегівської місцевої прокуратури більшістю депутатів якими “керує” Карло Резеш, буде прийнято позитивне рішення ,то, на нашу думку, треба буде подавати в правоохоронні органи заяву для надання ними правової оцінки окремим посадовим особам ради на предмет конфлікту інтересів.

Окрім цього пан Резеш не оприлюднив проекти рішень на офіційному сайті ,він відмовився надавати інформацію про те якої країни світу він має громадянство та чи має він майно(будинки ,транспорт та інше) за кордоном (наприклад в Угорщині , Італії та других країнах світу),що не вказане в його декларації за 2019 рік.

Все це в черговий раз дає нам зрозуміти про підступність їхніх намірів.

Як не дивно,але за підписом його заступника Михайла Кочіша ми отримали відповідь ,в якій повідомляють,що не володіють і не зобов”язані володіти запитуваною інформацією.

Хоча законодавець передбачив,що, якщо розпорядник не володіє інформацією ,то направляє запит належному розпоряднику,що вони не зробили.

Також посадові особи ради не надали інформацію на інші питання,які були вказані в запиті.

На підставі цих порушень ми звернулися до слідчого управління ГУНП в Закарпатській області та слідчого відділу Закарпатської обласної прокуратури для надання правової оцінки діям посадових осіб Берегівської районної ради.

В наступній публікації ми вас, шановне товариство, проінформуємо про заробітну плату голови Берегівської районної ради п.Резеш К.К. та його заступника п.Кочіша М.П.,які надбавки та доплати вони собі “накрутили”, а також інші цікаві моменти із передачею майна,із їхніми приватними фірмами,та іншим майном

Це буде для вас дуже цікаво.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”