Заступник прокурора Закарпатської області о.Василенко: Досудове Розслідування Проводиться на низькому професійному рівні, допущена тяганина…

Шановне товариство протягом 2018 року по матеріалах журналістського розслідування Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” були відкриті декілька десятків кримінальних проваджень .
Найбільше таких матеріалів журналістського розслідування розглядалися слідчими СВ Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області.
Чимала кількість кримінальних проваджень по матеріалах журналістських розслідувань розглядалася слідчими Воловецького ВП ,Мукачівського ВП ,Хустського ВП та Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області.
Кримінальні провадження закривалися без належного досудового розслідування,навіть не допитавши заявників та інших осіб,які мали відповідні статуси в кримінальних провадженнях.
По завершенні 2018 року Громадська організація “Народний контроль Закарпаття” звернулася до прокуратури Закарпатської області із зверненням для надання відповідної фахової оцінки діям слідчих ГУНП в Закарпатській області.
По результатах перевірки ми отримали відповідь від прокуратури Закарпатської області в якій зазначено наступне,що ДОСУДОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ПРОВОДИТЬСЯ СЛІДЧИМИ СВ ОКРЕМИХ ВІДДІЛЕНЬ ТА ВІДДІЛІВ ГУНП в ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ НА НИЗЬКОМУ ПРОВЕСІЙНОМУ РІВНІ ,ДОПУЩЕНА ТЯГАНИНА ,СЛІДЧІ ДІЇ ВИКОНУЮТЬСЯ БЕЗПЛАНОВО ТА ЕПІЗОТИЧНО ,НАГЛЯД ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ У ФОРМІ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КЕРІВНИЦТВА З БОКУ ПРОКУРОРІВ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ НЕНАЛЕЖНИМ ЧИНОМ.
Рішення про закриття кримінальних проваджень є передчасними,а тому прокуратурою Закарпатської області постанови про їх закриття скасовано як незаконні,а досудове розслідування у зазначених кримінальних провадженнях відновлено.
Прокуратурою області з урахуванням викладеного рекомендовано керівникам Мукачівської та Берегівської місцевих прокуратур забезпечити проведення всіх необхідних слідчих дій ,спрямованих на неупереджене розслідування кримінальних правопорушень та прийняття остаточного законного рішення.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”