Як вберегтися від вірусу PETYA … ??? Тільки повне перезавантаження…

Шановне товариство починаючи із 21 травня 2019 року активісти Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” мають намір провести масштабний громадський та журналістський моніторинг роботи посадових осіб ,які призначені були за час президенства Порошенка в трьох районах для початку ,а саме у Виноградівському ,Воловецькому та Міжгірському .

Найбільша увага буде приділена сферам освіти ,медицини ,поліції ,прокуратури та МВ УСБУ в Закарпатській області.

Саме до цих сфер обслуговування наших громадян виникало протягом п”яти років найбільш запитаннь ,а від людей надходили заяви та скарги на їх роботу.

З приводу оцінки роботи Виноградівської місцевої влади протягом останніх п”яти років,то ми постійно повідомляли в соцмережах громадськість про проблеми в різних сферах, АЛЕ НАЙБІЛЬШЕ ЇХ БУЛО В МЕДИЦИНІ ,починаючи від незаконної торгівлі “брендового взуття та одягу в стаціонарних відділеннях районної лікарні і закінчуючи станом лікування,в результаті якого помирали в лікарні породіллі,новонародженні та люди,які могли ще багато років жити при належному виконанні своїх службових обов”язків медиками.

ПРОБЛЕМА В ОСВІТНІЙ СФЕРІ СТАЛА ОСНОВНОЮ ТЕМОЮ ПРОТЯГОМ П”ЯТИ РОКІВ НА ВИНОГРАДІВЩИНІ

Результатом керування керівників,які призначалися із числа “в доску свій”,що не мали належного досвіду та бажання змінити щось на краще ПРИВЕЛО того ,що рівень освіти в районі різко погіршився,що показали результати останніх ЗНО 2017-2018 рр.
Результати стали не найкращими в області .
А затримання голови Виноградівської РДА п.Русанюк М.М. поліцією стало ВЕРШИНОЮ АЙСБЕРГА ЦИНІЗМУ цієї влади від якої поламався навіть дозиметр.
Як стверджують в правохороних органах посадовець організував «схему» хабарництва: за укладання договору на ПОСТАЧАННЯ ПЛАНШЕТІВ ДЛЯ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ (для хворих на ДЦП дітей) та перерахунок бюджетних коштів відповідно до виконаних умов договору голова РДА вимагав 25 тисяч гривень хабара. Кошти останній отримував у декілька етапів.

Наразі дана посадова особа постане перед судом,в тому числі завдяки і нашим зусиллям.

СТАН МАТЕРІАЛЬНО_ПОБУТОВИХ УМОВ В ШКОЛАХ РАЙОНУ є такий,що вимагає невідкладного оновлення. Далі…,вже більше двох років на Виноградівщині не спромоглися затвердити Положення про конкурсний відбір директорів шкіл району,які працюють з приставкою виконуючий обов”язками,що суперечить чинному законодавству та не спромолися провести цього конкурсу.

А чому так? На нашу думку,так краще в ручному режимі та підвішеному стані тримати директорів навчальних закладів та змога без проблем розпилювати бюджетні кошти.
Зміна начальників управління освіти на Виноградівщині не дала належних результатів,яки би могли ефективно вплинути на якість навчального процесу.
Кожен хто приходив на цю посаду намагався виконувати забаганки окремих посадовців райдержадміністрації,а хто не захотів із цим миритися,того звільняли.

Останнє призначення нового керівника в освітню сферу відбулося на нашу думку із певних політичних міркувань,адже призначення відбулося під час виборчої кампанії і як ми припускаємо з метою активізації освітян голосувати за “одного” із кандидатів в Президенти України.

Ми відслідковували ці виборчі технології(шляхом відеофіксацій,які ми будемо подавати до правоохоронних органів) на заходах під час виборчого процесу,а саме ,як припиняли навчання дітей ,як звозили під час навчального процесу педагогічних працівників на Красне поле і не тільки, на зустріч із кандидатом в Президенти України Порошенко тощо.
Основне в цьому,що ніхто нікого силою не примушував,в кожного є голова на плечах,не для того ,щоб її носити,а ще й трохи думати.

Ніхто нічого не забув…,а хто забув ми нагадаємо.

І ще одна теза по роботі освіти на Виноградівщині.
Нещодавно під час зміни погодних умов ,температура повітря якого різко понизилась до нас почали надходити звернення як від батьків дітей,що навчаються в школах,так і від педагогів ,про те,що в навчальних приміщеннях холодно,і що ніхто не реагує на холод в школах.
Саме це створило дизкомфорт для дітей та вчителів.
Вони приносили теплі ковдри в школу ,щоб не змерзнути.
Це могло вплинути на стан здоров”я дітей.
Однак,ні керівники освітньої сфери,а ні керівництво райдержадміністрації на нашу думку не відреагували належним чином та не виконали своїх службових обов”язків по вирішенню цієї проблеми.
Ми негайно відреагували і пішли на зустріч із керівником освіти та керівником райдержадміністрації з метою невідкладногоі належного реагування на виниклу проблему.
В прийомний день,а це була середа ми прийшли до начальника управління освіти п.Сігетій М.М.,однак в робочу годину та ще і в день,який визначений для прийому громадян її на роботі не виявилося(можливо її відсутність має поважні причини,але існує прийом громадян,який має здійснювати особа,яка заміщає керівника,і цей порядок ніхто не відміняв).

Така ж ситуація із виходом на роботу в.о.голови Виноградівської РДА п.Костелеба-Веремчук Н.Ю..
Як нам пояснили в приймальній райдержадміністрації ,що керівник затримується.

Їм все дозволено..

В той момент,коли необхідно невідкладно приймати рішення про відновлення тепла в школах їх на роботі знайти важко.
Ще декілька слів про навчальний заклад,по якому наразі ми здійснюємо громадський та журналістський моніторинг ,а це мова йде про Широківську ЗОШ 1-3 ступенів та про недоліки в службовій діяльності в цьому закладі ,які мають аналогічний стан у всіх школах району.
Але , шановне товариство про службову діяльність цього навчального закладу ми розповімо в наступній публікації,так як це буде велика публікація стосовно цього закладу освіти,адже в нас є змістовні матеріали та докази тих недоліків,які існують в організації роботи навчального процесу майже в кожній школі.

Повернемось до основного,а саме про те,що 21 травня 2019 року ми розпочнемо відвідувати структурні підрозділи Виноградівської ,Воловецької та Міжгірської РДА ,структурні підрозділи поліції,прокуратури та УСБУ в Закарпатській області із пропозиціями звіту кожної посадової особи,яка була призначена при Президентові Порошенко,тому,що протягом п”яти років,вони цього не робили,а за рахунок наших із вами податків отримували чималі зарплати.

А ми як платники податків маємо знати,як вони використовуються.

Отож,ми як громадська інституція будемо пропонувати новій владі здійснити змістовний аудит ,повну люстрацію та невідкладне перезавантаження цієї старої команди Порошенка і будемо активно допомагати їм ,як в проведенні люстаційних процесів,так і в підборі команди виконавців робіт. 
Не прізвище єдиного керівника, а саме всю команду, з розподілом функцій та обов’язків, і з детальними резюме.
Ми маємо поганий досвід ставитися до нового керівника держави, як до месії, а варто було ставитись як до найманого працівника.

А що стається тоді, коли найняти прораба, оформити, платити зарплату, надати йому будматеріали, кошти, ресурси, але не дати йому плану робіт і проекту будинку? Він все одно починає будувати будинок. Але не нам, а собі.

P.S. Запевняємо,що ніхто не залишиться безкарним і кожен має отримати народну оцінку.

Запрошуємо всіх до активних дій по розбудові нашої держави.

Тільки ми,а не “месія” зробить наше життя краще.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”