Як борються на Закарпатті із Борщівником сосновського і чи виділяються під це гроші???

До редакції газети “Народний контроль Закарпаття” із письмовою заявою звернулися окремі мешканці Воловецького району Закарпатської області .

В ній вони просять допомогти у вирішенні проблеми з отруйною рослиною борщівником Соснівського.

Як стверджують заявники у Воловецькому районі біля 30% землі зайнято отруйною рослиною. Із слів мешканців Воловеччини місцева влада району на це не звертає уваги і не бачить загрози в цьому.

Але з кожним роком кількість цієї рослини зростає в геометричній прогресії. І якщо на це не реагувати вже зараз то до кінця року площа «зараженої» землі збільшиться і до 35-40%.

Довідково:

Чим небезпечний борщівник отруйний?

Отруйні види борщівника є реальною загрозою здоров’ю, а часом і життя людини. Небезпека представляє не тільки сік рослини, але і його пилок, аромат (запах) і навіть роса.

Сік борщівника, потрапляючи на шкіру, завдяки речовинам в своєму складі, підвищує її чутливість до ультрафіолетового випромінювання. І як наслідок протягом дуже короткого проміжку часу можна отримати важкий сонячний опік з численними пухирями аж до III ступеня. Спостерігалися випадки летального результату у дітей з численними опіками.

Небезпеку представляє не тільки сік борщівника, але і його роса. Навіть простий дотик до трави біля борщівника може викликати сильний опік. Такі пошкодження дуже довго заживають і можуть залишити після себе шрами і рубці.

Іноді опіки від контакту з рослиною проявляються не відразу, а через якийсь час, тому виїжджаючи на природу, особливо з дітьми, огляньте уважно місце, де ви плануєте зупинитися, чи немає там небезпечної рослини.

Викликає важкі наслідки для організму і пилок борщівника, який здатний проникати навіть крізь одяг. Сік або пилок при попаданні в око може призвести до сліпоти.

Вдихання пилку борщівника або ефірних масел здатне значно нашкодити дихальній системі і навіть привести до летального результату. Наслідками такого токсичного впливу є: розпухання гортані і задуху.

Ознаками інтоксикації (отруєння) борщівник є такі симптоми: головний біль, запаморочення, нудота, блювота, підвищення температури тіла аж до 40оС. Надмірний вплив в перспективі може загрожувати хворобою Вітіліго.

Хто перебуває в групі ризику?

Особливо схильні до токсичної дії борщівника:

– люди похилого віку,
– діти,
– люди з низьким імунітетом,
– світлошкірі блондини,
– алергіки.

По даному питанню відбулася розмова журналістів газети “Народний контроль Закарпаття” з головою Воловецької районної ради Лопітом І.І.

Йому було задано такі питання:

1. Чому ніхто не займається знищенням цієї отруйної рослини?

2. Чому цим питанням не займається земельна комісія районної ради, адже це їх прямий обов’язок?

Реакція голови районної ради була миттєвою. Зразу були запрошені:

· начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Бірак Ю.М.

· спеціаліст головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, управління фітосанітарної безпеки району Гафинець М.Й.

Домовились, що до понеділка 03.06.2019р. буде розроблено проект програми по знищенню борщівника Соснівського в Воловецькому районі.

Шановне товариство ситуація по знищенню борщівника однакова по всій Закарпатській області із цією отруйною рослиною і тому ми скерували звернення до відповідних органів виконачої влади щодо розроблення проекту програми по знищенню борщівника Сосновського на Закарпатті та надання інформації про виділення грошевих коштів для знищення борщівника.

Про результати розгляду наших звернень проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”