ХТО ТАКИЙ СУДДЯ БЕРЕГІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЮРІЙ ГЕЦКО ???

І ЧОМУ КРИМІНАЛЬНА СПРАВА ЗА ОБВИНУВАЧЕННЯМ МИХАЙЛА РУСАНЮКА “БУКСУЄ” В БЕРЕГІВСЬКОМУ РАЙСУДІ ВЖЕ ТРЕТІЙ РІК.

Шановне товариство нагадаємо вам,що 02.08.2018 року оперативники відділу протидії хабарництву Департаменту захисту економіки Нацполіції, управління захисту економіки в Закарпатській області, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України задокументували злочинну діяльність голови Виноградівської районної державної адміністрації Михайла Русанюка (https://zakarpattya.net.ua/…/183908-Holovu…).

Так, правоохоронці встановили, що посадовець організував «схему» хабарництва. За укладання договорів на виконання робіт, послуг за бюджетні кошти без відповідного погодження вимагав та отримував від представників бізнесу неправомірну вигоду.У даному випадку за укладання договору на постачання планшетів для інклюзивної освіти (для хворих на ДЦП дітей) та перерахунок бюджетних коштів відповідно до виконаних умов договору голова РДА вимагав 25 тисяч гривень хабара.(https://www.youtube.com/watch?v=4aZxU0-EU_k).

Кошти останній отримував у декілька етапів.

2 серпня, фігуранта було затримано під час одержання чергового «траншу». В автомобілі голови РДА правоохоронці вилучили кошти, одержані ним у якості хабара – 8 тисяч гривень.(https://ua-news.liga.net/…/natspolitsiya-zvinuvatila…)

Крім того, під час проведення слідчо-оперативних заходів були встановлені інші факти отримання ним неправомірної вигоди за перерахування бюджетних коштів за виконані по договору роботи.

Також правоохоронці встановили осіб з числа посадовців РДА, які також могли бути задіяні у корупційних схемах.Голова райдержадміністрації був затриманий у порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України.

Досудове розслідування проводилося у межах кримінального провадження, відкрито за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, повідомляють у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

Довідково:

Михайло Русанюк був призначений на посаду голови Виноградівської РДА 10 серпня 2015 року за поданням голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. До цього він вже тривалий час працював у цій структурі на посаді першого заступника голови РДА у часи режиму Віктора Януковича – з жовтня 2011 року і до перемоги Революції Гідності.Після закінчення досудового розслідування обвинувальний акт було скеровано до Виноградівського районного суду для розгляду по суті.

Однак,до суду звернувся прокурор Генеральної прокуратури України про відвід всім суддям Виноградівського районного суду мотивуючи ,що Русанюк М.М. в силу займаних посад у Виноградівській РДА користується повагою серед суддів Виноградівського районного суду ,підтримує з ними дружні стосунки,що дає підстави стверджувати про наявність обставин,які унеможливлюють розгляд по суті обвинувачення обвинуваченого поза розумним сумнівом ,саме з цих підстав прокурор вбачає підстави для відводу суддів Виноградівського районного суду.А тому справу за обвинуваченням Михайла Русанюка направили для розгляду до Берегівського районного суду.

Перше підготовче судове засідання було призначено 19 червня 2019 року .Головуючий по справі п.Фейір О.О.,якого 18.08.2017 року працівники УСБУ в Закарпатській області затримали за отримання хабара від адвоката.

21 лютого 2020 року ухвалою Берегівського районного суду за заявою прокурора було прийнято рішення про відвід головуючого по справі суддю Фейір О.О.

Не може так бути,щоб суддя якого затримали за хабар судив іншого хабарника .

Справу за обвинуваченням Михайла Русанюка на підставі автоматичного розподілу визначено судді Гецко Ю.Ю.

Довідково:(ось ,що про нього ми довідалися із інтернета(https://pershij.com.ua/u-beregovi-novi-priznachili-novogo/)

Суддя Берегівського районного суду Гецко Юрій Юрійович призначений Президентом України Петром Порошенко.

Своїм указом він призначив суддею Берегівського районного суду Юрія Гецка Справа в тому, що цю посаду він зайняв вже вдруге. Свою ж першу п’ятирічну каденцію відпрацював в часи президентства Віктора Ющенка, поруч із досвідченими служителями Феміди Василем Драбом та Лайошем Галом, тому має непоганий досвід на ниві судочинства. До слова, зараз в цій берегівській установі працює четверо суддів на чолі з Іваном Ільтьо. Сподіваємося, що чесний та принциповий суддя Юрій Гецко, продовжить славні традиції відомої в Закарпатті родини. Його мати – Ніна Гецко-Лобова, Олімпійська чемпіонка Монреалю з гандболу, а батько, нажаль вже покійний, Юрій Михайлович Гецко, відомий громадський діяч, засновник потужної фірми «Віжибу». А ще, його мати й батько – Почесні громадяни Берегова.

Вже цей суддя виніс ухвалу по справі Михайла Русанюка про скасування арешту на майно ,а саме на автомобіль ,що належить обвинуваченому ,передав останньому на відповідальне зберігання ,заборонивши відчужувати даний транспортний засіб.

Саме цей суддя ще 4 серпня 2020 року ухвалою призначив справу до судового розгляду на 9 жовтня 2020 року,але знову справа ” буксує”.Чергове засідання призначено на 27 січня 2021 року,але ми наразі не знаємо чи відбулося судове засідання чи знову розгляд справи перенесено на інший термін чи можливо на роки,і в кінцевому результаті справу буде закрито.

Ось так ситуація на Закарпатті із відправленням правосуддя .

Ми будемо відслідковувати справу за обвинуваченням Михайла Русанюка, моніторити спосіб життя судді Гецко Юрія Юрійовича відповідно до чинного законодавства України та його справи ,які він має в провадженні ,щоб зрозуміти наскільки він є чесний і принциповий.

Про результати свого моніторингу будемо час від часу висвітлювати про перебіг подій по цій справі .

P.S. Відкриття кримінальних проваджень , оголошення підозри та направлення обвинувального акту до суду ще немає підстав стверджувати що особа винна в скоєнні злочину.В кінцевому результаті крапку ставить найгуманіший український суд в світі .

Немає опису світлини.
Немає опису світлини.
Немає опису світлини.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”