ВИПАДКОВО ЧИ НАВМИСНО??? ЯК ПРОПУСТИЛИ ЗАКАРПАТСЬКІ МИТНИКИ ТА ПРИКОРДОННИКИ НА МИТНОМУ ПОСТУ “УЖГОРОД” ТА “ВИШНЄ НЕМЕЦЬКЕ” 69,5 ЯЩИКІВ З ЦИГАРКАМИ МАРКИ “КОМПЛІМЕНТ”…???

Шановне товариство в ході моніторингу свіжих новин ми натрапили на подію,яка мала місце у вівторок 2 лютого 2021 року(https://zakarpattya.net.ua/…/209289-V-MP-Uzhhorod…).

На підставі цієї публікації ми розпочали журналістське розслідування і шляхом надання інформаційних запитів до Закарпатської митниці та до Чопського прикордонного загону ми отримали деяку інформацію,яка надає нам можливість звернутися в правоохоронні органи краю для відкриття кримінального провадження та проведення досудового розслідування з метою надання правової оцінки діям митників та прикордонників.

І так ,на інформаційний запит редакції газети”Народний контроль Закарпаття” Закарпатська митниця всупереч Закону України “Про доступ до публічної інформації” уникнула надання повної та достовірної інформації.

Тоді,як Чопський прикордонний загін надав ту інформацію,яка надає нам можливість стверджувати про те ,що дійсно такий випадок мав місце і те що Словацькою стороною був затриманий вантажний автомобіль з цигарками.

Згідно наданій інформації з Чопського прикордонного загону нам стало відомо,що водієм вантажного автомобіля з причепом є громадянин України О,фірма перевізник ТОВ”А……..”.

01 лютого цього року о 04 годині 46 хвилин вищевказаний автомобіль прибув на ПП “Ужгород” та до 05 години 59 хвилин був оформлений в прикордонно-митному відношенні ,оглянутий прикордонниками спільно з представниками митниці,а також направлений на сканер.

Під час огляду даного вантажного транспортного засобу представниками митниці з використанням скануючого обладнання порушень не виявлено.

За фактом виявлення Словацькою стороною цигарок в вантажному автомобілі та з метою з’ясування всіх обставин події ,направлено відповідний лист на суміжну сторону.

У відповіді на лист Словацька сторона повідомила,що 01.02.2021 року о 08 годині 37 хвилин під час огляду вищезазначеного транспортного засобу в підлозі причепа було виявлено 694 380 штук цигарок(69,5 ящиків) марки “Комплімент”.Сума митного боргу склала 115 639,268 Євро.

За даним фактом Адміністрація Державної прикордонної служби України проводиться службове розслідування – повідомляє Чопський прикордонний загін.

Редакцією газети”Народний контроль Закарпаття” скеровано заяву в порядку ст.214 КПК України до правоохоронних органів на предмет надання правової оцінки закарпатським прикордонникам та митникам.

Немає опису світлини.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”