ВИНОГРАДІВЩИНА:ЯК ДОТРИМУЮТЬСЯ МІСЯЧНИКА ТИШІ І СПОКОЮ В РУСЛІ р.ТИСА …???

Згідно Закону України “Про охорону тваринного світу” з 1 квітня по 15 червня є періодом тиші та спокою. Це період масового розмноження диких тварин та птахів.

У лісових, польових та водно-болотних угіддях, де виводиться звір, гніздиться перната дичина перебування людей має бути максимально обмежене.

 З метою збільшення чисельності фауни, з настанням масового гніздування птахів та народженням потомства у звірів, працівниками лісових та мисливських господарств ведеться інтенсивна робота по охороні ділянок мисливських угідь, де виводиться молодняка дичини.

Немаловажний фактор, який суттєво впливає на кількість дичини та її відновлення є спокій і тиша в місцях її розмноження.

Напередодні до редакції газети”Народний контроль Закарпаття” звернулися мешканці с.В.Копаня що на Виноградівщині,та розповіли,що їх односельці всупереч місячнику тиші і спокою займаються господарською діяльністю в частині незаконного забору та вивозу гравійно-піщаної суміші із русла р.Тиса що поблизості с.В.Копаня , переїзжаючи через р.Тису сприяють загибелі фауни та флори.

В ході журналістського розслідування шляхом відеозйомок ми дослідили місця господарських робіт та масштаби завданої довкіллю шкоди.

Побачене нами дійсно шокує.Люди раді заробітку готові знищити все .Спалах пандемії в світі яскраво показує результати людської байдужості та недбалості.

Схаменіться люди…

З даного питання ми звернулися до правоохоронних органів,до Державної екологічної інспекції в Закарпатській області,до управління Державного агенства рибного господарства в Закарпатській області,до головного управління Державної податкової служби в Закарпатській області,до прокуратури Закарпатської області та до ГУНП в Закарпатської області.

Прохання до керівників підприємств, установ та громадян  вживати заходів для запобігання загибелі тварин під час здійснення виробничих процесів, у тому числі зберігання, транспортування, застосування небезпечних для тварин препаратів, хімічних речовин та сполук, складування, знищення, захоронення промислових і побутових відходів, проведення сільськогосподарських та інших робіт, а також під час експлуатації транспортних  засобів.

Залишіть ,хоч щось своїм нащадкам.

Не будьте “варварами”.

Про результати розгляду поданих звернень проінформуємо громадськість згодом.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”