Відкрито кримінальне провадження за фактом функціонування несанкціонованого сміттєвалища в с. Широке що на Виноградівщині

Шановне товариство за результатми журналістського розслідування Громадською організацією “Народний контроль Закарпаття” із питань дотримання природоохоронного законодавства на території Виноградівського району Закарпатської області зібрані відеоматеріали разом із заявою в порядку ст.214 КПК України були подані до Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області .
По результатах розгляду поданої заяви слідчий СВ Виноградівського ВП вніс відості до ЄРДР та розпочав досудове розслідування за ст.239 ККУ “Забруднення та псування земель”


Коротко про обставини:В ході громадського та журналістського моніторингу службової діяльності Широківської сільської ради в частині протидії засміченню твердих побутових відходів на території с.Широке нами було виявлено функціонування несанкціонованого сміттєзвалища на достатньо великій площі землі.До цього ми неодноразово звертали увагу сільського голови с.Широке п.Феєр І.С. щодо порушення вимог природоохоронного законодавства.Довідково:Стаття 33. Закону України”Про місцеве самоврядування в Україні”
Повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовищаб) делеговані повноваження виконавчих органів,сільських,селищних та міських рад:1) здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів;7) визначення території для розміщення відходів відповідно до законодавства;12) здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи;
Ст.42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”5. Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
А відтак слідчий поліції в ході досудового розслідування має надати правову оцінку діям посадових осіб Широківської сільської ради.
Про результати досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні ми будемо інформувати громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”