Відкрите звернення редакції газети “Народний Контроль Закарпаття” до президента України п.Зеленського В.О.

ШАНОВНИЙ ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТ!

Редакція газети “Народний контроль Закарпаття” звертається до Вас про невідкладне реагування щодо ситуації ,яка виникла на території Виноградівського району Закарпатської області із питань газопостачанням до навчальних закладів та перевезення дітей.

Коротко про обставини

До редакції газети “Народний контроль Закарпаття” надійшли звернення від мешканців Виноградівського району Закарпатської області ,які повідомляють про ситуацію,яка наразі виникла із газопостачанням навчальних закладів та перевезенням дітей.Сьогодні ,а саме 02.01.2020 року на офіційному веб-сайті Виноградівської районної ради повідомляється наступне:

Розпорядження про ліквідацію управління освіти молоді та спорту райдержадміністрації було видане в.о. голови Виноградівської РДА Наталією Костелебою-Веремчук 06.09.2019. До кінця 2019 року ліквідація управління мала завершитися, а майнові комплекси передані в оперативне управління Центру з обслуговування закладів освіти району. Однак, відповідні рішення районної ради щодо приймання-передачі майнових комплексів ліквідкомісією досі не виконані. Через запущений процес ліквідації оплата праці педагогічним працівникам проводилася зі значною затримкою та в неповній мірі, були зірвані перевезення школярів в районі тощо. Також за відсутності угод про газопостачання між освітніми установами та постачальником газу під загрозою зриву опалювальний сезон у закладах освіти району, що може негативно вплинути на проведення навчального процесу в районі. Відключення системи газопостачання в опалювальний період відповідно до постанови Кабміну взагалі класифікують як надзвичайну ситуацію.

Окрім того, за наявності коштів на рахунках, головою ліквідкомісії Терезією Тодавчич не забезпечено оплату енергоносіїв закладів освіти за грудень 2019 року. Відповідна заборгованість не зареєстрована також у Казначействі.

Варто наголосити, що комунальна установа Центр з обслуговування закладів освіти району є відповідальним виконавцем та розпорядником коштів у галузі освіти з 01.01.2020 року.

Також зазначимо, що 26 грудня 2019 року Закарпатський окружний адміністративний суд закрив провадження проти Виноградівської районної ради, в якому Виноградівська райдержадміністрація оскаржувала законність рішення районної ради від 06.09.2019 року № 790 «Про створення Комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти Виноградівського району» Виноградівської районної ради Закарпатської області». За результатами розгляду справи позов райдержадміністрації про визнання незаконним та скасування рішення районної ради – не задоволено.

Щодо невиконання рішень сесії та з метою уникненням відключення шкіл від газопостачання, а також вирішення питання з перевезенням школярів в районі, районна рада вже звернулася до голови ліквідкомісії Терезії Тодавчич та повідомила про ситуацію керівництво Закарпатської ОДА, місцевої райдержадміністрації.Виходячи із наведеного,-

П Р О С И М О:

1.Прийняти до розгляду подану заяву.

2.В межах Вашої компетенції вжити заходів щодо уникнення відключення шкіл від газопостачання,а також вирішення питання з перевезенням школярів на території Виноградівського району Закарпатської області.

3.Призначити службове розслідування відносно посадових осіб органів виконавчої влади щодо ситуації,яка виникла в освітній сфері на території Виноградівського району і триває досить тривалий час, та притягнути винних до юридичної відповідальності.

4.Про розгляд поданої заяви та прийняте рішення прошу повідомити мене письмово.

Голова правління Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” Ф.Д.Щубер