ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАКОННОСТІ ДІЙ МІСЦЕВОГО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРА СЕРГІЯ ЗЕЙКАНА.

                             ШАНОВНИЙ ПАНЕ МІНІСТРЕ!

Звертається до Вас редакція газети “Народний контроль Закарпаття”щодо проведення службової перевірки службової діяльності Виноградівського РВК ,який очолює підполковник Сергій Зейкан з приводу можливого  порушення конституційних прав громадян під час виконання своїх посадових інструкцій та пропонуємо за порушення прав людини звільнити даного керівника з займаної посади.

Коротенько про обставини.До редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернувся мешканець (який є призовником)одного із населених пунктів Виноградівського  району Закарпатської області щодо неправомірних дій ,на його думку, працівників Виноградівського РВК.

Як повідомила вищевказана особа редакцію газети , 15 жовтня 2020 року по місцю проживання до нього в приватне приміщення через огорожу проникли троє осіб у військовій формі ,перелякали всіх рідних призовника, не представилися і вимагали негайно збиратися та йти до військкомату на призовну комісію.Але повістку для  проходження комісії йому не надали і попередньо не надсилали. Призовник зателефонував своєму представнику і військові, коли почули спілкування із захисником,негайно покинули приватну територію.Про дану подію повідомлено місцеву поліцію.

Призовник наступного робочого дня з”явився самостійно до Виноградівського РВК для проходження військово -лікарської комісії разом із своїм захисником,який мав в наявності довіреність на здійснення захисту його прав та інтересів,адже працівники військкомату мали намір скласти на призовника протокол про адміністративне порушення,а при складанні протоколу особа яка притягається до відповідальності має право на захист. Але військовий комісар підполковник Сергій Зейкан унеможливив громадянина реалізувати своє право на отримання правової допомоги.

Про дану подію також повідомлено місцеву поліцію.  Окрім цього вище вказаний призовник звертався до військового комісара Виноградівського РВК п.Зейкана С.Є. із письмовою заявою про надання йому інформації про його права та обов”язки під час призовної компанії  ,але вже пройшло більше року ,а відповіді не надано.  

На підставі звернення вищевказаного громадянина редакцією газети “Народний контроль Закарпаття”   розпочато журналістське розслідування .

Сьогодні 21 жовтня 2020 року ми отримали повідомлення  від джерела інформації,що окремі працівники Виноградівського РВК користуються транспортними засобами,які не вказані в їх електронних деклараціях.Під час проведення відеофіксації можливого корупційного правопорушення до нас підійшов військовий комісар Виноградівського РВК підполковник Сергій Зейкан та розпочав відеозйомку нашої журналістської діяльності , погрожуючи журналістам ,що викличе наряд поліції і повідомить їм ,що ми терористи і намагаємося здійснити протиправні дії відносно будівлі Виноградівського РВК,Через декілька хвилин прибула поліція,яка взяла заяву від працівників військкомату ,в змісті якої було написано те,чим погрожував нам Сергій Зейкан.Наряд поліції здійснив візуальний огляд наших речей,в яких зброї,вибухових пристроїв чи іншого знаряддя вчинення протиправних дій не виявлено.

Саме в цьому ми вбачаємо відволікання та перешкоджання нашій журналістській діяльності . Ми вважаємо подану заяву працівниками Виноградівського РВК як завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення журналістами газети “Народний контроль Закарпаття”.Так дійсно ми здійснили відеофіксацію легкового автомобіля на якому приїхав на роботу один із працівників цієї установи,даний автомобіль не вказаний в електронні декларації цієї особи.

Ми припускаємо,що цей автомобіль може належати як працивнику  цієї установи,так і  Виноградівському РВК,.Якщо цей автомобіль належить особі,що приїхала на цьому автомобілі,то чому він не вніс його до електронної декларації?

Якщо ж цей автомобіль належить Виноградівському РВК ,то чому він зберігається постійно по місцю проживання даного працівника?

На підставі цього виникають питання ,якщо цей транспортний засіб Виноградівського РВК,то цікаво дізнатися звідки кошти на бензин,на утримання даного автомобіля тощо. Ми намагалися отримати публічну інформацію про належність даного автомобіля від особи яка керувала автомобілем,але цей працівник відмовився надавати запитувану інформацію.

Під час моніторингу службової діяльності Виноградівського РВК встановлено,що окремі працівники порушують правила карантину людей.

З вищевказаних питань ми зверталися до Закарпатського обласного комісара,до керівництва Закарпатської ОДА,до Генерального Штабу ЗСУ,але поки відповіді не надійшло.
Аналогічне звернення відправлено вам письмово Укрпоштою.

Виходячи із наведеного,-

  П Р О Ш У  В А С :

1.Прийняти до розгляду подану заяву,розгляд якої здійснити в моїй присутності відповідно до ст.18 Закону України “Про звернення громадян”2.Провести службову перевірку відносно працівників Виноградівського РВК  та безпосередньо військового комісара Виноградівського РВК на предмет порушення конституційних прав та інтересів громадян .В разі виявлення в їх діях ознак кримінального правопорушення зібрані матеріали направити в правоохоронні органи  для надання оцінки діям посадових осіб Виноградівського РВК.3.Про результати розгляду поданої заяви та прийняте рішення прошу повідомити мене письмово 

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”