Вибори до верховної ради України: кого підтримає ГО “Народний Контроль Закарпаття” на шести мажоритарних виборчих округах Закарпаття ???

Шановне товариство завтра відбудуться загальні збори Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” на яких буде розглянуто та прийнято рішення про підтримку того чи іншого кандидата в народні депутати України (на мажоритарних виборчих округах Закарпаття) та тієї чи іншої політичної сили.

ДОВІДКОВО:

В Україні офіційно стартувала виборча кампанія до Верховної Ради. Це сталося після публікації відповідного указу новообраного президента України Володимира Зеленського про розпуск нинішньої каденції парламенту. Хто, як і коли буде боротися за нові депутатські мандати? Звичайно, якщо дострокові вибори таки відбудуться – у Верховному суді зареєстрували вже два позови з оскарженням указу Зеленського.​ Оскаржують цей указ і в Конституційному суді України.

Замість 27 жовтня – 21 липня. Українці, за рішенням президента Зеленського, мали б обрати новий парламент уже через неповних два місяці.

На визначення з політичними уподобаннями усього вісім тижнів. За цей час політичні сили та депутати-мажоритарники мають переконати виборців голосувати саме за них.
Утім, офіційну агітацію вони зможуть розпочати лише після реєстрації в ЦВК, яка підтвердить їхню участь у прийдешніх виборах.

Для подання документів до Центрвиборчкому їм відведено рівно місяць – до 25 червня. Після цього буде ще п’ять днів, аби знятись з перегонів.
Остаточний список для голосування буде відомий 30 червня.

Наразі ЦВК вже почала прийом грошових застав від учасників парламентських виборів. Партія, яка висуває список кандидатів у загальнодержавному окрузі, має надати 4 173 000 гривень, а партія, яка висуває кандидата в одномандатному окрузі, та кандидати-самовисуванці – 41 730 гривень.
Голосувати цього року Україна буде, як виходить, за старим виборчим законодавством: за пропорційною системою. Тобто половину депутатів обиратимуть за закритими партійними списками, а поливну – на мажоритарних округах.

Наразі опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг» у період 16–21 травня, демонструє, що до нової Ради можуть потрапити п’ять партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа», БПП, «Батьківщина» та «Сила і честь». Це якщо говорити про електоральні смаки тих, хто вже точно визначився і має намір голосувати.

У партії Зеленського поки що найкращий результат. Різні соцопитування пророкують їй від 39,9 до 43,8 відсотків підтримки. 
Знову ж таки: серед тих хто вже визначився і піде на вибори.

Про прийняте рішення щодо підтримки тієї чи іншої політичної сили, того чи іншого кандидата в народні депутати України ГО “НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ ЗАКАРПАТТЯ” проінформує громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”