Важкий перехідний період влади на Закарпатті

Шановне товариство сьогодні,31.07.2019 року ,як і було ананосовано на нашому сайті,ми мали намір зустрітися із керівництвом Закарпатської ОДА із питань,які турбують майже кожного краянина в його думках. Актив Громадської організації”Народний контроль Закарпаття” отримав від підрозділу розгляду звернень юридичних осіб Закарпатської ОДА ще вчора підтвердження про те,що керівництво Закарпатської ОДА має намір зустрітися із нами в прес-центрі облдержадміністрації. На визначену годину ми з”явилися до прес-центру ОДА і стали очікувати появи представників нової влади . Але на наше здивування на зустріч із нами з”явився заступник голови Закарпатської ОДА п.Галас Я.В.(який був правою рукою Генаддія Москаля). Привітавшись із нами ,він взявся за перевірку наших посвідчень та паспортів громадян України.Дивна поведінка даної особи,але передчуття було таке,що такі його дії були провокаційними,щоб уникнути конструктивного діалогу із тих питань з якими ми прибули на зустріч.

На його дії по перевірці наших документів,ми в зворотньому напрямку попросили надати його службове посвідчення,яке б засвідчило що він дійсно Галас Я.В. і він дійсно є діючим заступником голови Закарпатської ОДА. В зв”язку із відсутностю в цієї особи ,яка назвала себе заступником голови Закарпатської ОДА, службового посвідчення , ми викликали поліцію,щоб встановити його особу та задокументувати протиправні дії в частині перешкоджання журналістській діяльності.

Адже ми прийшли на зустріч в статусі журналістів і мали на меті отримати відповіді на питання,які становлять суспільний інтерес, і в подальшому проінформувати краян. Все ж таки ми зустрілися із головою Закарпатської ОДА п.Бондаренко І.С.,але це було під час його переміщення із робочого кабінету до залу засідань ,де в нього була запланована зустріч. Губернатор запевнив нас,що протягом найближчого часу він визначиться із датою і обов”язково прийме нас та на всі запитання надасть вичерпну відповідь. З якими питаннями ми приїхали до новопризначеного керівника області? По перше – це питання забезпечення належної життєдіяльності області в перехідний період передачі влади . По друге,кроки нової влади по відновленню нормального функціонування в сфері освіти та медицини на Закарпатті. Втретє , належне забезпечення публічної безпеки та публічного порядку на Закарпатті. В четверте,належне забезпечення виконання Конституції та законів України, рішень Конституційного Суду України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів державної влади; І безпосередньо нас цікавило,як будуть призначатися кандидатури на посади голів райдержадміністрацій на Закарпатті. Ми отримали інформацію від працівників Закарпатської ОДА,що новопризначений голова Закарпатської ОДА п.Бондаренко І.С. напередодні мав зустріч із в.о.голови Виноградівської РДА п.Костелеба-Веремчук Н.Ю. ,яка була разом із п.Сігетій М.М. яка наразі є начальником управління освіти,молоді та спорту Виноградівської РДА щодо ситуації,яка склалася із поновленням на посаді п.Свищо Ю.Ю. ,якого рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду поновлено на посаді начальника управління освіти,молоді та спорту Виноградівської РДА,яку він займав до цього. Вислухавши сторони конфлікту п.Бондаренко І.С. по наявній інформації має особисто завтра приїхати у Виноградів і зустрітися із колективом освітян,щоб почути їхню позицію. Хоча ,на нашу думку, ,мова має йти виключно про виконання рішення суду ,яке вступило в законну силу і має негайно бути виконано. А тому завтра очікується цікава зустріч,на якій буде багато присутніх осіб,що підтримують обі сторони конфлікту. Про перебіг подій проінформуємо громадськість додатково.


Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”