Василь Худинець – депутат Закарпатської обласної ради (Від Міжгірщини) та його кум п. Каганець Д.В. надали настанови людям: “..Не тим шляхом йдете…”.

Шановне товариство до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” надійшли аудіозаписи розмов мешканців с.Колочава із депутатом Закарпатської обласної ради ,колишнім головою Міжгірської РДА п.Худинцем В.І.  та його кумом ,приватним підприємцем п.Каганець Д.В.,які (тобто аудіозаписи) потребують надання їх змісту правової оцінки із боку правоохоронців.Коротко про обставини:Як ми вже повідомляли в попередній публікації, нещодавно до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулися окремі мешканці с.Колочава Міжгірського району ,які розповіли  нам про те,як  вони написали заяву до Колочавської сільської ради про виділення їм мізерної частки землі в оренду для ведення особистого селянського господарства в с.Колочава на землях ,які колись належали на правах постійного користування ЄМК ДП”Колочавський завод технологічного  обладнання”,який вже багато років не працює,а право розпорядження ними ,згідно державного акту,належить Колочавський сільраді.Подані заяви були розглянуті на сесії Колочавської сільської ради 01.11.2017 року та депутатами прийнято рішення про надання земельних ділянок мешканцям с.Колочава, відповідно до поданих заяв.Дане рішення було підписано сільським головою с.Колочава п.Кливець Ю.В.Начебто все правильно і законно.І тут 07.11.2017 року сільський голова с.Колочава здогадався ,що це земля  не відноситься до земель комунальної власності,а ,начебто, вона належить державі і виносить розпорядження про зупинення дії рішень Колочавської сільської ради від 01.11.2017 року.Довідково:Зміна рішень ОМС передбачає внесення змін та/чи доповнень до раніше прийнятих актів органом, який їх раніше ухвалив. Для цього не приймається новий нормативний акт на заміну чинного, а також чинний акт не скасовується. Натомість ухвалюється рішення про внесення до нормативного акту необхідних змін та/чи доповнень. Іншими словами, якась частина нормативного акту редакційно змінюється, а окремі норми чи їх складові (частини, пункти, підпункти, абзаци) доповнюються новим текстом.  Зупинення рішень ОМС є наслідком правового реагування сільського, селищного голови на рішення, що були прийняті радою, її виконавчим комітетом. Таке право сільського, селищного голови передбачено відповідними нормами Закону № 280/97-ВР, а саме:рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності (частина 4 статті 59);у разі незгоди сільського, селищного, міського голови (голови районної у місті ради) з рішенням виконавчого комітету ради він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд відповідної ради (частина 7 статті 59).

Тобто, коментуючи законодавство про місцеве самоврядування випливає наступне,що п.Кливець Ю.В. мав право протягом п”яти днів своїм розпорядженням зупинити дію рішення і внести на повторний розгляд сесії сільської ради.Однак ,п.Кливець Ю.В. виносить  своє розпорядження про зупинення рішення тільки на сьомий день і що саме цікаве не виносить дане питання на розгляд сесії сільської ради.Власник будівель колишнього заводу технологічного обладнання,які знаходяться в центрі с.Колочава п.Каганець Д.В. викупив даний об”єкт на аукціоні  без земельної ділянки.До речі вся територія с.Колочава входить до складу Національного природного парку “Синевир”. Зафіксована аудіозапись між мешканцями с.Колочава та депутатом п.Худинцем В.І.,дещо вносить ясність в цьому конфлікті.Останній стверджує,що викупив даний об”єкт не п.Каганець Д.В.,якого п.Худинець В.І. називає своїм кумом,а за цією оборудкою начебто стоять інші особи,хто саме він не озвучує.

На наше припущення вийшло так в цій хронології подій,що власнику цієї оборудки не сподобалось,що люди хотять на прилеглій до цього заводу території мати землі.Для них цей клаптик землі має досить велике значення,щоб хоч якось виживати в цих реаліях,і на цій землі вони мали намір посадити якусь городину та прокормити свої сім”ї .Виходячи із слів людей, до п.Худинця В.І. звертається його кум п.Каганець Д.В. із заявою в змісті якої просить віднести землі ,які є під будівлями колишнього заводу та прилеглі території до земель резерву Колочавської сільської ради,щоб вирішити всі ці питання безпосередньо із сільським головою с.Колочава п.Кливець Ю.В. ,але ж відомостей про передачу цієї землі в розпорядження Міжгірської РДА немає.

Тому виникає питання,якими документами підтверджене все це жонглювання даною землею. Тодішній голова Міжгірської РДА п.Худинець В.І. виносить розпорядження за №55 від 23.03.2017 року “Про припинення постійного користування земельною ділянкою” в інтересах свого кума.Однак,так як і люди не спали,вони написали заяви до Колочавської сільської ради на виділення в оренду земель із цієї площі і депутати села приймають рішення про виділення їм землі.Тоді п.Каганцем Д.В. робляться інші дії,він звертається знову до Міжгірської РДА ,але вже до їншого голови ,яким став п.Юрик В.В.,щоб той вніс зміни до попереднього розпорядження ,яке виніс п.Худинець В.І.,в частині віднесення цих земель із резерву Колочавської сільської ради знову до райдержадміністрації. 25.01.2018 року таке розпорядження за номером 18 було видано.Вже через деякий час ,а саме 07.03.2018 року голова Міжгірської РДА п.Юрик В.В. виносить інше розпорядження за №83  “Про надання в оренду земельної ділянки загальною площею 3,4211 га ,що є під будівлями колишнього заводу та прилеглої до нього території  для розміщення та експлуатації основних ,підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства переробної,машинобудівної та іншої промисловості п.Каганець Д.В.на один рік.Але знову щось пішло не так і ,без зміни прийнятого розпорядження, договір оренди укладається не на 1 рік,згідно розпорядження,а на 25 років. В самому договорі досить багато нюансів,яким буде надана правова оцінка правоохоронцями.Люди почали звертатися в різні органи державної влади,в тому числі як в правоохоронні органи так і до народних депутатів України.По їх зверненнях начебто було відкрито кримінальне провадження за фактом винесення розпоряджень та укладення логовору керівником Міжгірської РДА всупереч чинному законодавству.Власник цієї оборудки, виходячи із даної ситуації ,звертається до Міжгірського районного суду із позовом про відшкодування моральної та матеріальної шкоди в сумі 75 000 грн  та звільнення ділянки,яка виділена людям згідно прийнятого рішення Колочавською сільською радою.В змісті телефонної розмови п.Каганця Д.В. із мешканцями с.Колочава,він озвучує,що по факту видачі розпорядження головою Міжгірської РДА п.Юрик В.В.,яке видано врозріз із укладеним договором , начебто, відкрите кримінальне провадження,але далі в розмові п.Каганець Д.В. озвучує іншу тезу в якій говорить,що п.Юрик В.В. ,начебто, все порішав і справу закрито.

Цікавий вислів в телефонній розмові прозвучав із уст п.Каганця Д.В.,що моральну та матеріальну шкоду,яка вказана в його позові до суду,  він визначив в сумі 75 000 грн тільки для того ,щоб устрашити мешканців с.Колочава та змусити відмовитися від земель.В телефонній розмові ,яка є досить тривалою, ми можемо відслідковувати нахабність,зверхність та ігнорування окремих співрозмовників, та відчути ,що відбувається в правоохоронних структурах,в судах  та інших органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, як на території Міжгірського району,так і загалом в Закарпатській області.Дещо насторожують вислови в адрес мешканців с.Колочава в телефонних розмовах ,як депутата Закарпатської обласної ради п.Худинця В.І. ,так і п.Каганець Д.В.Люди ,які спілкувалися із цими особами ,сприймають їхні слова,як реальні погрози .Із цих та інших  питань редакцією газети будуть направлені звернення до поліції про надання правової оцінки діям всіх учасників цього конфлікту.А тому запрошуємо всіх небайдужих до перегляду аудіозапису між простими людьми та міжгірською “елітою”,які не хотять ніяк второпати,що люди вже інші ,що вони мають одинакові права із ними,а, якщо їх притиснуть по безприделу до стінки, їхні діі можуть бути непередбачувані.Ми невзмозі обробити відразу таку кількість аудіозаписів та відеозаписів,що надали нам мешканці с.Колочава,а тому продовження буд,і воно буде цікавим,як для одних,так і для інших .

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”