Вакуум закарпатської влади

Шановне товариство те,що зараз відбувається у Закарпатській обласній державній адміністрації виглядає дивним чином.
Старі керівники ще не пішли,але і не відпрацьовують свою зарплату,а нові ще не прийшли і ми їх не знаємо.
Вчора, 02.07.2019 року актив Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” прийшов на зустріч із керівництвом Закарпатської області з метою донести їм проблеми людей,які вони не намагаються вирішувати.
Напередодні,а саме 27.06.2019 року мала відбутися зустріч в м.Тячів,на яку ми запросили керівництво області.
На зустріч із чиновниками зібралося більше сотні людей,які із своїх релігійних переконань відмовляються отримувати ID-картки,а натомість за законним рішенням Великої Палати Верховного Суду України (зразковою справою Наталії Дегтяр) та чинною Конституцією України хочуть,щоб їхні діти та вони отримували паспорти громадян України у формі паспортної книжечки ,зразка 1994 року.
Проте, чиновники та діючі народні депутатиУкраїни,які були запрошені на зустріч,що мали б допомагати своїм виборцям, проігнорували цю зустріч і ніхто із них не з”явився.
Саме тому,актив громадської організації поїхали на зустріч з ними в обласний центр.
Як у прислів”ї :”Якщо гора не йде до Магомета,то Магомет іде до гори”.

Ми мали намір потрапити до будь-кого із керівництва,чи то до т.в.о.голови Закарпатської ОДА п.Дуран І.П.,чи до заступників голови обладміністрації п.Микулін В.П. або до п.Галас Я.В.

Як виявилося,жодного із них в робочих кабінетах не було,і ніхто не зміг пояснити де вони є і коли вони будуть.
Ми вже хотіли викликати поліцію для їх розшуку.
Все ж таки ми дочекалися одного із них і це був т.в.о. голови Закарпатської ОДА п.Дуран І.П.,який зобов”язався нас прийняти та по мірі можливості вирішити проблеми із якими ми прийшли до нього.

З якими проблемами ми прийшли до нього?Це проблемні питання ,які виникають в людей,які із-за релігійних переконань не бажають отримувати ID-картки і настоюють на отриманні паспорта громадянина України старого зразка у формі паспортної книжечки.
Наступне питання стосувалося ситуації яка виникнула із здачею іспиту IFOM в медичних вузах України.
Так,до Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” звернулися юнаки та дівчата із Закарпатської області ,які є студентами 3 курсу Вінницького національного медичного університету ім.М.І.Пирогова і повідомили,що адміністрація даного вузу примушує до участі в іспиті IFOM,який розроблений американцями ,а їх до такої програми не готували.

А також в нас була запланована зустріч із керівництвом Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатської області та регіональним представником Верховної Ради України з прав людини п.Швардак Д.І.

Коли ми зранку завітали до міграційного управління ,то на роботі ми не знайшли ні керівника ,ні його заступників.
Як,нам повідомили із прес-служби даної установи,керівник у відпустці,один із заступників начальника балотується до Верховної Ради України,а інший начебто на якісь нараді.
Ось і вся робота даної установи.
Але нашому напористому бажанню добитися певного результату можна тільки позаздрити.
Все ж таки ми одного із заступників “виловили” і йому прийшлося було відповідати на всі наші запитання .

Аналогічна ситуація склалася із регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини п.Швардак Д.І.
З нею ми попередньо домовилися зустрітися на 10.00 годину 02.07.2019 року,хоча в цей день в неї особистий прийом згідно графіку,потім вона перенесла зустріч на 11.00 годину,але як вона згодом зателефонувала,що вона затримується ,тому ,що начебто була на якісь нараді і нам прийшлося її очікувати ще чимало часу.

Але наше терпіння і витримка перемогли не бажання чиновниці дотримуватися відповідних правил внутрішнього трудового розпорядку.
Так склалося,що не ми скаргувалися до неї,а вона до нас,а саме,що її держава не забезпечує належними коштами на виїзні перевірки,на зустрічі із людьми тощо.Ми запропонували їй,якщо їй важко,то нехай звільняє місце і на нього ми знайдемо заміну.
А у відповідь -тиша.
Так,що шановне товариство вони так себе ведуть,як ми їм дозволяємо.
Наша поїздка до цих чиновників не принесла бажаного результату,хоча вдалося досягнути деякого консенсусу.Керівництво області запевнило про нас про те,що належним чином відреагує на наші пропозиції.
Разом із тим, ми “підняли” настрій всім чиновникам на цілий день , андреналін у них зашкалив цього дня,то це вже радує.

Але треба усвідомити одне,що “під лежачий камінь вода не тече,а камінь ,що котиться мохом не обростає”.
А це означає, що життя без активного руху стоїть на місці.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”