В СЕЛІ ПРИСЛІП ЩО НА МІЖГІРЩИНІ ПОБИЛИ ЖІНКУ ЧЕРЕЗ КОНФЛІКТ МІЖ ПАРАФІЯНАМИ УПЦ ТА ПЦУ…(повний звіт відеоматеріалів)

Як ми вже попередньо повідомляли,що до  редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулася мешканка с.Присліп Міжгірського району що на Закарпатті та повідомила про побиття її в центрі села представниками релігійної громади ПЦУ,коли вона поверталася додому.

Із її слів, вона є представницею релігійної громади Української Православної Церкви ,а тілесні ушкодження їй нанесли прихожани Православної Церкви України.

На підставі звернення даної громадянки редакцією розпочато журналістське розслідування та вже сьогодні журналісти відвідали  Міжгірщину.

В  с.Присліп журналістам газети вдалося поспілкуватися із окремими учасниками даного конфлікту,прихожанами ,настоятелями УПЦ та ПЦУ,сільським головою с.Присліп ,а потім зустрілися із керівництвом Міжгірської РДА,місцевої поліції та прокуратури.

Коротко про обставини:

Зі слів настоятеля Релігійної громади “Української Православної Церкви Свято-Вознесенської церкви села Присліп (Нижній) о.Володимира сварки та конфлікти вже більше року точаться між громадами УПЦ та ПЦУ ,але досі не доходило до бійки.Але ця подія з побиттям, констатує жорстке та негативне вираження  емоцій,а не панування розуму , що може призвести до непоправних помилок .

Побита парафіянами ПЦУ жінка звернулася до місцевої поліції із заявою  ,відомості про вчинення кримінального правопорушення внесені до ЄРДР та потерпіла направлена до судмедексперта.

Розпочато досудове розслідування.

В спілкуванні з нею ,заявниця припускає ,що її кривдники нанесли їй тілесні ушкодження  саме через те,що вона активно відстоює право та інтереси своєї парафії.

В ході цих протистоянь,які тривають не один місяць, відкриті кримінальні провадження за фактами хуліганських дій та підробки протоколу зборів.

Разом із проведенням досудового розслідування,  в судовому порядку сторони конфлікту намагаються відстояти справедливість,адже забезпечити справедливість в сучасних державах покликані ,насамперед суди.

Під час спілкування із мешканцями с.Присліп до нас підійшла парафіянка УПЦ,яка показала  наказ про звільнення її з роботи (керівником її є представниця ПЦУ).

Зі слів звільненої жінки ,керівник даної установи не залишила їй права вибору на роботі,крім спонукання написати заяву за власним  бажанням.

Співрозмовниця  припускає,що її звільнили саме  через її релігійні переконання та приналежність до УПЦ.

Не хотілося б навіть думати,що в цьому селі на грунті цих конфліктів може проявитися  тиск та переслідування людей по релігійним ознакам,а тому результати журналістського розслідування нами будуть направлені керівникам обласної поліції та прокуратури  та безпосередньо голові Закарпатської ОДА п.Петрову О.Г. для вивчення та надання правової оцінки учасникам конфлікту.

Мусимо з гіркотою констатувати – справедливості сьогодні бракує.Часто виною є і недосконале законодавство ,і “черства”  поведінка чиновників,і несправедливі судові рішення. 

Надаємо Вам повний звіт відеоматеріалів,який був відзнятий журналістами газети “Народний контроль Закарпаття”

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” 

Щубер Федір Дмитрович