В рамках проекту “Запитай у влади” відвідали Воловеччину

Шановне товариство актив Громадської організації “Народний контроль Закарпаття ” здійснив робочу поїздку на Воловеччину та зустрівся із керівництвом місцевої влади ,а саме із головою Воловецької районної ради п.Лопіт І.І.,першим заступником Воловецької РДА п.Понзель І.М.,Воловецьким селищним головою п.Попелич В.А.,нальником Воловецького ВП Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області п.Пасічник О.Т.,начальником Воловецького відділу Мукачівської місцевої прокуратури п.Галай М.М.,начальником відділу освіти Воловецької РДА п.Шутка Н.П.,начальником УСЗН Воловецької РДА п.Ференц Ю.Ф.,начальником відділу ведення ДРВ п.Фур В.Ю.,Гукливським сільським головою п.Бирак Ф.Ф..керівництвом апарату Воловецького районного суду п.Лопіт М.І.,заступником начальника відділу у Воловецькому районі ГУ Держгеокадастру п.Конепуд М.І.,начальником Воловецького РВ ДВС ГТУЮ в Закарпатській області п.Палей М.М. та директором Воловецької ЗОШ 1-3 ступенів п.Тидір Т.В.
Основні питання ,які були обговорені на зістрічах – це забезпечення принципу народовладдя,реалізація безпосереднього волевиявлення народу на виборах Президента України 31.03.2019 року 
Друге питання не менш важливе – це забезпечення права на свободу совісті на території Воловецького району Закарпаття. 
Основні меседжі на зустрічах були – це надання можливості повноцінно реалізувати право на свободу совісті, а саме право на відправляння релігійного культу. Ситуація лишається напруженою, що може призвести до випадків порушення прав людини, зокрема із застосуванням насильства. Ризик виникнення конфліктів на Воловеччині залишається високим. 

Негативно впливає на ситуацію і втручання політиків у справи церкви.

Вносить насіння розбрату і Володимир Путін. 

Президент Російської Федерації, за повідомленням порталу «Час Пик», у інтерв’ю сербському виданню «Вечірні Новини» заявив, що ПЦУ була створена для розпалювання не тільки міжнаціональної, а ще й релігійної ненависті. Хоча Путін і зробив застереження, що РФ не має наміру втручатися у релігійне життя України, однак, сама його заява у ЗМІ здатна спровокувати нові конфліктні ситуації в нашій країні і негативно вплинути на суспільне життя. Це вже робить таку заяву фактом порушення одного із загальних принципів міжнародного права – принципу невтручання у внутрішні справи України.
Ми закликали керівників місцевої влади утримуватися від втручання у релігійне життя, пам’ятаючи про задекларований у більшості Конституцій світу принцип «світської держави»,але разом із тим не стояти осторонь,коли будуть порушуватися права громадян.
Ми звернулися на сторінках газети “Народний контроль Закарпаття” не розпалювати пристрасті і священнослужителів, керуватися, в першу чергу, ідеєю служіння Богу, а не власними амбіціями.
Такі кроки є життєво необхідними для реалізації основного завдання держави у релігійному житті – забезпечення миру, поваги та терпимості між вірними різних конфесій, атеїстами та релігійними організаціями.

Також на зустрічах обговорювалися питання щодо належного забезпечення земельними ділянками учасників АТО та недопустимість руйнування екосистеми Боржавського хребта під час можливого будівництва “вітряків” і контроль за провадженням цього проекту всіх органів державного контролю та громадськості.
По результатах зустрічей заплановані спільні заходи по реалізації вищевказаних питань.

Наостанок, ми нагадали місцевим можновладцям,що їх каденція у владі спливає і наразі їм народ надасть оцінку насамперед як на виборах Президента України, так  і парламентських та місцевих виборах,які будуть проведені згодом.

Для окремих оцінка людей може бути досить негативна,але очікувана.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”