УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ! НА 05.08.2020 РОКУ ВИНОГРАДІВСЬКИМ РАЙСУДОМ ПРИЗНАЧЕНА ДО РОЗГЛЯДУ СПРАВА № 299/2197/20 СТОСОВНО КОЛИШНЬОГО ДЕПУТАТА ВРУ ІВАНА БУШКА

На офіційному веб-сайті прокуратури Закарпатської області  21.07.2020 року з’явилося повідомлення про те ,що прокурором Виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури затверджено і скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього депутата ВРУ.

51-річний чоловік обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження).

Згідно матеріалів дізнання, обвинувачений, у квітні 2020 року, двічі умисно вдарив опонента у спорі по обличчю.

Отримані потерпілим синці та крововиливи експертом кваліфіковані як легке тілесне ушкодження.Досудове розслідування у формі дізнання завершено підрозділом дізнання Виноградівського відділення поліції.

Наразі обвинувальний акт скерований прокурором до Виноградівського районного суду для розгляду по суті.

На офіційному веб – сайті Виноградівського районного суду розміщена інформація про те ,що 22 липня 2020 року до суду надійшов обвинувальний акт стосовно обвинуваченого Бушко Івана Івановича за ст.125 КК України.

КОРОТКО ПРО БУШКО І.І. (сайт “Досье” 22.11.2012 року)

Биография

Родился 10 марта 1969 года в городе Виноградов Закарпатской области.Трудовую деятельность начал в июле 1986 года рабочим виноградной бригады, подменным водителем автопарка совхоза “8 Марта” в Виноградове Закарпатской области.

Служил в рядах Вооруженных Сил.

С 1989 по 1991 год работал подсобным рабочим Виноградовского завода “Электрон”.В 1993-1994 годы занимал должность товароведа акционерного промышленно-коммерческого предприятия “Закарпатье”.

Три года был заместителем директора предприятия.Следующие три года – частный предприниматель.

В 2005 году окончил Закарпатский государственный университет по специальности “учет и аудит”.В апреле 2010 года стал первым заместителем председателя Закарпатской облгосадминистрации. Курировал вопросы капитального строительства, управления имуществом и приватизации, промышленной политики и развития инфраструктуры, регионального развития, градостроительства и архитектуры, энергетики, транспорта и связи, чрезвычайных ситуаций.

Был советником председателя ОГА.

Член Партии регионов.

Избирался депутатом Виноградовского городского совета третьего созыва и депутатом Закарпатского областного совета четвертого, пятого и шестого созывов.

В облсовете пятого созыва возглавлял фракцию Партии регионов.

На парламентских выборах 2012 года избран в Верховную Раду в одномандатном округе № 73 (Закарпатская область).

Выдвиженец Партии регионов.

Материальное положение

В 2011 году Иван Иванович получил доход в размере 118 тис. 801 грн.

Иван Бушко владеет земельными участками (18901 кв. м.), Домом (220,1 кв. м.), Другим недвижимым имуществом (4188 кв. м.). Членам его семьи принадлежит квартира (37,6 кв. м.).

Собственный автотранспорт: 3 легковых автомобиля – Mercedes 350 и 2 автомобиля ЗАЗ, также в собственности находится 10 грузовых транспортных средств 2 авто Mercedes, 2 – TATA, 2 – VEJINI, и 4 автомобиля марки ГАЗ.

Членам его семьи принадлежит Mercedes С 180.

Средств на счетах в банках и других финансовых учреждениях у Ивана Ивановича нет.Семья Женат. Воспитывает двоих детей – дочь и сына.

Хобби Президент футбольного клуба “Севлюш” (г.. Виноградов), председатель совета президентов футбольных клубов Закарпатья.

Главный спонсор Всеукраинского конкурса-фестиваля современной песни и танца “Хрустальные грозди”, основатель благотворительного фонда “Виноградов”.

Іван Бушко у Верховній Раді Україні голосував за так звані “Драконівські закони”

Іван Бушко: «Драконівські» закони – норма життя у країнах Європи»22.01.2014 10:55  сайт Голос Карпат

Іван Бушко, народний депутат України, прокоментував резонансні закони, ухвалені нещодавно Верховною Радою. Із 16 січня на телебаченні, у газетах, електронних…

“Тим не менш, ніхто не намагається аналізувати документи глибше і більш об’єктивно оцінювати наявну ситуацію в країні. Більше того, нові норми прийшли на зміну тим, які були прописані законодавством раніше, але не діють. І мало хто замислюється над тим, що більшість нововведень – норма життя у країнах Європи, куди так прагнули потрапити українці, і за приєднання до якої сотні тисяч наших краян вийшли на Євромайдан.

Прикро, що перш, ніж вголос заявляти про тоталітарний режим та обмеження прав і свобод громадян України, ті, хто мали зіставити всі за і проти та донести це до людей, не зробили цього. А варто було б.Говорячи про відповідальність під час масових акцій, хочу привести деякі цифри. Так, в Німеччині передбачена кримінальна відповідальність за маскування обличчя, носіння шоломів, щитів тощо під час масових акцій; заборонено замаскувати обличчя і в США, Канаді та інших країнах. Сувора відповідальність, в тому числі кримінальна, за порушення правил під час мирних зібрань лягає на плечі жителів Великобританії (штраф до 5000₤, до 10 років ув’язнення), Німеччини (до 1 року ув’язнення),Італії (штраф у розмірі завданих збитків, до 1 року ув’язнення), США (до 10 років ув’язнення), Франції (штраф до 75 000€, до 5 років ув’язнення) тощо.

За насильство, спрямоване проти суддів та їх родичів, до прикладу, у Польщі позбавляють волі на строк від 3 місяців до 5 років, у Литві – до 3 років, в Австрії – до 5 років, у Франції – на 15 років і перелік можна продовжувати.

Вже славнозвісний рух у колоні з не більш ніж 5 авто, взагалі був прописаний у постанові Кабміну ще у 2001 році. Там написано було так: колона, що рухається без супроводження оперативними транспортними засобами, повинна бути розділена на групи (не більше п’яти транспортних засобів у кожній), дистанція між якими повинна забезпечувати можливість обгону групи іншими транспортними засобами. Минулого тижня було всього лише прописано відповідальність за порушення.

Боротися з екстремістами має намір не лише Україна. ПАРЄ закликала держави-члени Ради Європи передбачити у своєму законодавстві можливість обмежень свободи висловлювань, зборів та об’єднань з метою боротьби з екстремізмом і запровадити дієві покарання. Так, в Іспанії за екстремізм карають позбавленням волі від 1 до 3 років і штрафними роботами від 6 до 12 місяців, у Словенії – позбавленням волі на строк до 2 років. За екстремізм також карають у Польщі, Німеччині, Литві, Словаччині, Болгарії, США тощо.

За наклеп Європа взагалі суворо карає.

Тільки порівняйте статтю Кримінального кодексу в Україні (Наклеп – карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими громадськими роботами на строк до двохсот годин.

Наклеп у творі, що публічно демонструється у ЗМІ або в мережі Інтернет – карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів, або громадськими роботами до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року.

Якщо наклеп скоєний разом з тяжким злочином – карається виправними роботами від одного до двох років або обмеженням волі на строк до двох років) із покараннями за аналогічні злочини у провідних країнах Європи:Чехія — строк ув’язнення — до 2 років, Данія — до 2 років, Фінляндія — до 2 років, штраф — до 120 зарплат,Франція — до 1 року, штраф — до 45000 євро, Німеччина — до 5 років, Нідерланди — до 32 міс., штраф — до 16750 євро, Люксембург — до 2 років, штраф — до 12500 євро, Швейцарія — до 5 років.

І цей перелік далеко не завершений.

Країна хотіла якісних змін. Звісно, не таких, які сьогодні руйнують життя сотень людей і українську столицю. А таких, які б не зруйнували, а сприяли будівництву громадянського суспільства в Україні.

І до цього треба бути готовим. Тільки так ми можемо претендувати на гідні позиції поряд із передовими та найрозвинутішими країнами Європи.”

Іван Бушко, народний депутат України  

Відповідно до автоматизованого розподілу справ головуючим по справі визначено суддю Виноградівського районного суду п.Кашуба А.В.Адвокатом у п.Бушка І.І. згідно інформації,яка є на офіційному веб-сайті Виноградівського районного суду є Стасюк Ю.П.

Відповідно до інформації ,яка є на цьому веб-сайті є також цікаві відомості,які дають нам можливість бути проінформованими щодо подій,які розгортаються навколо цієї справи.

Під час ознайомлення 15.07.2020 року з матеріалами справи підозрюваний(на той час) виявив,що згідно постанови від 02.07.2020 року виконувачем обов”язків керівника Берегівської місцевої прокуратури 02.07.2020 року змінено групу прокурорів у кримінальному провадженні №12020070080000280 ,куди були включені прокурори Виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури п.Дорошевич Р.Р.,Бігорі Я.Я. та Рябець І.Л.(Ухвала Виноградівського районного суду від 16.07.2020 року по справі №299/2023/20).

Після внесення змін прокурор п.Дорошевич Р.Р. звернувся до слідчого судді із заявою про самовідвід.

Мотивував прокурор п.Дорошевич Р.Р це наступним чином,що в зв”язку з тим,що підозрюваний на той час п. Бушко І.І. уклав договір про надання правової допомоги з адвокатом п.Кайло І.Ю.(це той ,що був першим заступником прокурора Закарпатської області,а ще до того обіймав посаду Хустського міжрайонного прокурора) .

Про цього адвоката та його діяльність на попередній роботі ми розповімо в наступних публікаціях.В той час п.Дорошевич Р.Р. обіймав посаду помічника Хустського міжрайонного прокурора.

Між тодішнім Хустським міжрайонним прокурором п.Кайлом І.Ю. та його помічником п.Дорошевич Р.Р. .як пояснив останній , на той час склалися довірливі ,ділові та товариські відносини ,що саме виключає подальшу можливість здійснення ним процесуального керівництва у цьому кримінальному провадженні. (Ухвала Виноградівського районного суду від 16.07.2020 року по справі №299/2023/20).

На підставі заяв захисника підозрюваного (на той час) до слідчого судді, також були “відведені” прокурори п.Ракущинець С.П.,Бігарі Я.Я. та п.Рябець І.Л. у цьому кримінальному провадженні.Мотиви відводу прокурорів від справи такі,що підозрюваний(на той час) по справі знайомий безпосередньо із окремими прокурорами та з батьками прокурорів і тому вони можуть бути заінтересовані в результаті кримінального провадження.

Якби не розгорталися події під час досудового розслідування,але обвинувальний акт затверджений і направлений до Виноградівського районного суду.

Судовий розгляд призначений на 05.08.2020 року на 11 годину.

Редакція газети “Народний контроль Закарпаття” вже подала заяву головуючому по справі судді Виноградівського районного суду п.Кашуба А.В. про намір здійснювати відеофіксацію даного судового засідання.

Про перебіг події та про належне відправлення правосуддя в даному судовому засіданні ми будемо інформувати громадськість ,адже дана справи має великий суспільний інтерес і громадськість зобов’язана бути проінформована.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”

Щубер Федір Дмитрович