Тячівщина: Проблема оформлення та видачі паспортів старого зразка врегульована…

В рамках проведення журналістського розслідування із проблемних питань щодо оформлення та видачі паспорта старого зразка у вигляді паспортної книжечки, журналісти газети “Народний контроль Закарпаття” зустрілися із начальником Тячівського РВ ГУ ДМС України в Закарпатській області п.Сойма Д.Д.,щоб почути шляхи розв”язання вищевказаної проблеми.

Нагадаємо Вам,що на території Закарпатської області є декілька десятків осіб , які з релігійних переконань відмовитись від оформлення ID-картки.

А тому виникла проблема в отриманні паспорта громадянина України у вигляді старого зразка – паспортної книжечки.

До редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулися декілька осіб Тячівського району щодо виникнення перешкод в оформленні та отриманні паспорта старого зразка.

Ми поспілкувалися із керівником даної установи,який погодився надати із цього питання вичерпні відповіді з метою інформування населення .

А тому надаємо Вам можливість почути інформацію безпосередньо від начальника Тячівського РВ ГУ ДМС України в Закарпатській області п.Сойма Д.Д. шляхи врегулювання даної проблеми.

Наразі ,як повідомив нам п.Сойма Д.Д. відповідно до наказу МВС України із червня 2019 року громадянам,які мають на руках рішення суду буде видаватися паспорт старого зразка у вигляді паспортної книжечки.

Раніше аналогічні звернення громадян до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” надходили від мешканців Виноградівщини.

По результатах наших звернень до ДМС України, ефективного їх супроводу та громадського моніторингу нам вдалося досягнути кінцевого результату,тобто виноградівцю було видано паспорт старого зразка у вигляді паспортної книжечки.

Таким чином порушені права громадянина були поновлені.

Довідково:

Верховний Суд захистив право особи на невтручання в особисте життя у зв’язку з обробкою персональних даних та зняв заборону на оформлення паспорта старого зразка.

Судді задовольнили позов мешканки Житомирської області, якій раніше не дозволили з релігійних переконань відмовитись від оформлення ID-картки. Велика Палата Верховного Суду дозволила громадянам України отримувати паспорти старого зразка.

Про це йдеться в постанові від 19 вересня 2018 року, опублікованому на офіційному сайті ВСУ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Впровадження новітніх технологій не повинно бути безальтернативним і примусовим. Ті, хто відмовляються приймати ці технології, повинні мати альтернативу – використання традиційних методів ідентифікації особистості», – йдеться у постанові.

Рішення було прийнято в ході розгляду позову жительки Житомирської області, яка відмовилася отримувати електронний носій, що містить її персональні дані. Українка мотивувала свою відмову релігійними переконаннями.

У Суді розглянули апеляційні скарги мешканки Житомирської області на зразкове рішення Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, згідно з яким релігійні переконання не є підставою для відмови від отримання ID-картки.

Судді частково задовольнили скаргу і зобов’язали Коростенський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати українці паспорт у вигляді книжки.

Нагадаємо, наприкінці березня цього року Блаженніший Митрополит Онуфрій надіслав звернення щодо можливості отримання паспорта громадянина України у формі книжечки на адресу Президента України.

У відповідь на яке у Міністерстві Внутрішніх справ України зазначили, що «у територіальних підрозділах ДМС (Державно міграційної служби) припинено оформлення і видачу паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки».

Поправка до Закону про заборону оформляти паспорти громадянам України з використанням бланка у формі книжки вступила в дію 21 березня 2018 року.

Замість паспортів старого зразка повинні видаватися документи у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, було повідомлено Предстоятеля УПЦ.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”