Творче портфоліо Погоріляк Вікторії Вікторівни педагога-організатора Широківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Широківська ЗОШ 1-3 ступенів Виноградівський район Закарпатська область

ПОГОРІЛЯК ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА

Посада: педагог- організатор Педстаж: 15 років Кваліфікація: 1 категорія Рої: “Котигорошки”,”Джури козацькі”,”Молоді козаки”,”Турбота”.Гурток Козацько-лицарського гарту ,”Джура”.

Життєве кредо: Цінуй те,що маєш,не зупиняйся на досягнутому

Педагогічне кредо:Вчи дітей так,щоб не соромно їм було дивитися у вічі через декілька років

 Шкільні акції та зустрічі.

День Миру та День партизанської слави – 21 вересня

На шкільному подвір”ї учні розмалювали малюнки про мир ,адже ця тема для нас ,українців ,надзвичайно болюча,це крик душі кожного патріота своєї держави. Також учні Широківської ЗОШ 1-3 ступенів приєдналися до проведення Всеукраїнської кампанії “Голуб миру” Діти власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. До кожного паперового голуба прикріпили свої листи, в яких бажають усім людям здоров’я, висловлюють прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими. Для деяких з нас мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до ш Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Держава використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади в Україні до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. Сьогодні ми згадуємо і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ.

Гуртківці Сокіл(Джура) відвідали пам’ятник односельчанам добровольцям ,які за гинули на війні 1941-45 рр в рамках проведення дня партизанської слави та вшанували пам”яті загиблих односельчан.

Шкільна акція в “Захиснику України – наша підтримка і повага”

В рамках проведення акції:”Захиснику України – наша підтримка та повага” відбулася зустріч учнів Широківської ЗОШ 1-3 ступенів із військовослужбовцями та координатором волонтерського руху підтримки закарпатських військових п.Роман М.М.Завчасно була проведена попередня домовленність із координаторм волонтерського руху підтримки закарпатських військових п.Роман М.М.щодо зустрічі дітей Широківської ЗОШ 1-3 ступенів із військовослужбовцями.Завдяки організаційним здібностям Михайла Михайловича відбулася ця зустріч ,адже саме він посприяв в долученні до проведення шкільної акції :”Захиснику України – наша підтримка та повага” військовослужбовців,які відгукнулися на запрошення організаторів.Майже вперше за всю історію Широківської ЗОШ 1-3 ступенів діти побачили таку велику кількість зброї та військового спорядження та змогли потримати в руках зброю та приміряти шолома.В свою чергу учні школи підготували для військових та вручили їм малюнки та оберіги.Військовослужбовці розповіли про нелегку службу в Збройних силах України ,а саме на передовій ,тобто на Сході України, по захисту цілосності та суверінітету нашої держави.

День козацтва та Захисника:   Рій “Молоді козаки” – вишкіл та участь у святі до дня козацтва

В Широківській ЗОШ 1-3 ступенів відбулася низка заходів приурочена Дню захисника України та Дню Українського козацтва

Розпочалися святкування Дня захисника України та Українського козацтва з лінійки, на якій звучали патріотичні вірші та пісні, далі захід продовжився спортивним святом «Козацькому роду нема переводу».

З незапам’ятних часів для лікування різних захворювань людина використовувала лікарські рослини, а їхні цілющі властивості неодноразово вражали і в різні часи згадувалися у працях філософів та лікарів. Так, є відомий вислів середньовічного ученого, філософа і лікаря Авіценни: «Три зброї є у лікаря: слово, рослина, ніж».

Рій ” Турбота” – допомога людям похилого віку,збір лікарських трав і рослин
З незапам’ятних часів для лікування різних захворювань людина використовувала лікарські рослини, а їхні цілющі властивості неодноразово вражали і в різні часи згадувалися у працях філософів та лікарів. Так, є відомий вислів середньовічного ученого, філософа і лікаря Авіценни: «Три зброї є у лікаря: слово, рослина, ніж». .

Рій ” Джури козацькі” – допомога людям похилого віку та вчителям- пенсіонерам,проведення операції ” Вчитель не повинен бути самотнім”

До людей похилого віку треба ставитись як мінімум з повагою. Це люди, які прожили значно богато нашого. В їх житті було багато сумних, гірких, жахливих моментів, бо більшість з них пережили війну, голод, причому в ті часи вони були зовсім дітьми, або юнаками. Вже доведено вченими, що психіка формується саме в дитячому віці, тому бажано ніяких стресів, дитина повинна жити в гармонії, відчувати до себе добре ставлення. 

Дуже гірко чути про те, що багато стареньких стають ціллю аферистів, багатьох б’ють, грабують, інколи власні діти або онуки. Й тоді, постає питання? Що за свавілля? Куди йде наш світ? Де ті хлопці та дівчата. що повинні переводити навіть чужих бабусь й дідусів через дорогу, допомагати донести важкі пакети, хоча б просто ставитись з повагою? Мабуть, вони просто зникли. Бо зараз, світ, на жаль прямує до безодні де стареньким, на думку занадто “крутої молоді” на жаль, немає місця. 

Свято першого дзвоника в Широківській ЗОШ 1-3 ступенів “З днем Знань”


Захід свята розділений на урочисту частину,в якій. традиційно надавалися слова директору ,гостям свята ,першим вчителям ,батькам,вручали подарунки.
На свято були запрошені депутат Виноградівської районної ради п.Лихтей Ю.Ю. та сільський священник о.Роман.

Випускний клас на згадку про себе посадили трояндові кущі.
Розважальна частина ,яка розпочалася танцем ,та казковими персонажами Знайко і Незнайко,які запросили першокласників до виступу,виступом інших казкових ведучих,які подарували учням із чарівної скрині: добро,радість,щастя …у вигляді кульок,а також виступами пісень “Школярі- школярики”,виступом Агітбригада та учнів випускного класу.
По завершенні запросили всіх на казковий дивограй,шкільна вподобайка,де учні із різних локацій,а всього 7,відгадували завдання,за які отримували букви,пізніше з яких мали скласти логін і пароль свята.

Виховний захід до Дня української писемності

Акція “Засвіти свічку пам’яті “,приурочена вшанувати жертв голодомору в Україні

Зустріч із завідувачем амбулаторії с.Широке.

З метою формування в учнів Широківської ЗОШ 1-3 ступенів знань про СНІД; ознайомлення із шляхами зараження ВІЛ-інфекцією; забезпечення інформацією, яка допоможе приймати обмірковані рішення щодо самозахисту від СНІДу; сприяння розвитку потреби робити відповідні висновки; розвинути навички, спрямовані на самостійне прийняття рішень; сприяти розповсюдженню інформації про СНІД серед населення; формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ; виховання потягу до здорового способу життя за ініціативи педагога-організатора школи була проведена зустріч учнів із завідувачем амбулаторії с.Широке п.Дзяпка В.І/Лікар розповів про таємниці вірусу імунодефіциту людини, шляхи та фактори передачі, правила уникнення ризику захворювання. Розповідь була насичена прикладами з життя молодих людей, листами, опублікованими в соцмережах. 

Медик звернув увагу школярів на умови проживання хворих на СНІД та роль держави у допомозі цим людям. 
Шляхом опитування діти продемонстрували свої знання, щодо епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, яка, на жаль, є широкомасштабною і вже охопила 1,63% всього дорослого населення країни.

22 січня – Відзначення Дня Соборності України

Участь учнів у виховному заході .Під час виготовлення лепбуку.