СТАН МЕДИЦИНИ НА ХУСТЩИНІ:НЕ БУЛО БИ ЩАСТЯ ТА НЕЩАСТЯ ПОМОГЛО…

Шановне товариство, на підставі звернень небайдужих  мешканців Хустщини редакція газети “Народний контроль Закарпаття” провела журналістське рослідування щодо неналежного стану інфекційного відділення КНП “Хустська центральна районна лікарня ім.Віцинського О.П.”

В ході журналістського розслідування ми поспілкувалися із мешканцями Хустщини,із медичними працівниками та безпосередньо із керівником даного медичного закладу Михайлом Михайловичем Пристая щодо ситуації із інфекційним відділенням КНП “Хустська центральна районна лікарня ім.Віцинського О.П.”

Як нам повідомив керівник закладу, наразі виділена певна кількість грошевих коштів для належного ремонту цього проблемного відділення,але, як він стверджує, вона не вирішить всі проблемні питання даного закладу.

Протягом 2015-2020 рр адміністрація Хустської районної  лікарні неодноразово зверталася до керівництва Хустської райради та Хустської РДА з клопотанням про виділення грошевих коштів на реконструкцію інфекційного відділення лікарні,але ті кошти  що виділялися із місцевого бюджету були недостатніми для належного його утримання.

Хто винен в такому занедбаному стані зі слів керівника визначити складно.

А коли матеріали щодо стану інфекційного відділення почали з”являтися  на сторінках  в соціальній мережі ,першими погодилися допомогти фінансово народний депутат України п.Лунченко В.В. та депутат Закарпатської обласної ради п.Білецький М.З.,які перерахували 1 млн.грн.

Інфекційне відділення КНП”Хустська ЦРЛ ім.Віцинського” планується перепрофілювати під інфекційний шпиталь.

Одночасно тривають роботи з переобладнання відділення анестезіології ,інтервенційної кардіології для розташування хворих  на коронавірусну інфекцію ,розробляються найбільш прийнятні маршрути  госпіталізації таких хворих.

Мабуть ,якщо б не виникла ситуація із поширенням інфекційної хвороби на коронавірус, ніхто і не збагнув би який неналежний стан санітарно-гігієнічних умов в приміщенні для перебування інфекційних хворих.

Як кажуть ,не було би щастя та нещастя помогло.

Редакцією газети “Народний контроль Закарпаття” по результатах журналістського розслідування направлені матеріали до правоохоронних органів для надання правової оцінки діям посадових осіб місцевої влади ,та до Міністерства охорони здоров”я і до  Кабінету Міністрів України про вжиття невідкладних заходів.

Про результати реагування проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”