Стан боротьби із корупцією та електронний суд на Міжгірщині

Шановне товариство журналісти газети “Народний контроль Закарпаття” в рамках громадського та журналістського моніторингу судової гілки влади 05.06.2019 року відвідали Міжгірський районний суд та поспілкувалися із представниками місцевої феміди.

Для нас, як для журналістської спільноти, та загалом для громадськості краю цікаво почути від самої феміди про стан боротьби із корупцією на останньому рубежі цієї роботи,тобто в судах.

Чому так склалося,що галасу навколо гучних затримань на Закарпатті корупціонерів багато,а як тільки обвинувальний акт направляється до суду результати невтішні.
Довідково:
Найбільш корумпованими українці називають саме ті інституції, які покликані боротися з корупцією – суди (66%), правоохоронні органи (64%), державну службу (56%), а також сферу охорони здоров’я (54%), Парламент (53%), політичні партії (45%), ЗМІ (22%), громадські організації (20%).
У жовтні 2014 року на Покрову парламент прийняв засадничий закон “Про запобігання корупції”.
Це було неабияк символічно.Без перебільшення ,документ став відгуком на запит суспільства.
Проте сталося не так,як гадалося.”Закон як дишло..”
Основна місія була -прищепити почуття невідворотності покарання за корупцію всім тим численним посадам,які розпоряджаються суспільними богатствами та виконують владні функції.

А вже через невідворотність трохи знизити загальний рівень корупції.
Але маємо те,що маємо.І в цьому є певні причини,через які справи в судах затягуються,або взагалі приймаються суперечливі рішення.

Причини досить прості.

Серед них варто виділити такі:

– історичні (полягають в хронічних проблемах місцевих судів-це надмірна кількість справ на одного суддю і застаріла неефективна система розгляду справ);

– політичні (вплив політиків,які мають підтримку партії,медіа чи навіть парамілітарних організацій);

– і неетичні (банальний підкуп).

Для України корупція є одним із численних негативних явищ, які тривалий час гальмують соціальний та економічний розвиток, і становіть загрозу існування демократичних і правових засад. Проте визначення шляхів ефективної протидії поширенню корупції значною мірою залежить від того, наскільки правильно та глибоко зрозуміла її сутність.

Щодо роботи Міжгірського районного суду .

Коротко про стан розгляду корупційних або пов”язаних з корупцією справ.

Як показує надана нам Міжгірським районним судом звітність з даного питання – ситуація має загальноукраїнський характер та проблеми в боротьбі із корупцією.
Статистичні показники не дають можливість стверджувати про реальний стан справ в боротьбі із корупцією .

Так,до суду за період з січня 2016 року по травень 2019 року надійшли 13 обвинувальних актів(за ст. 191 ККУ – 8 справ,за ст.364 ККУ -4 справи,за ст.368 ККУ -одна справа).
Суд їх розглянув.
Станом на сьогодні розглянуто 9 справ,в залишку залишилось 4 справи.
По семи справах призначені відповідні покарання.Одна справа закрита і ще одна направлена до іншого суду.

Щодо функціонування Міжгірського районного суду.

Офіційний сайт суду є одним із тих,що відповідає офіційним веб-сайтам судів положенням нормативно-правових актів,які регулюють питання доступу до інформації про їх діяльність.

Апаратом суду дотримані технічні,технологічні ,програмні і лінгвістичні вимоги.

Досліджуючи роботу Міжгірського районного суду можна сказати ,що за останній час покращилося інформування громадськості про діяльність судової системи та створені належні умови для впровадження електронного врядування.

Як повідомила нам в інтерв”ю заступник керівника апарату Міжгірського районного суду Віталія Когут,що покращення інформування громадськості про діяльність судової системи,зміцнення рівня довіри до неї є одним із важливих напрямків роботи Міжгірського районного суду.

Саме тому апарат суду надає значної уваги повноті,актуальності та відповідності чинному законодавству інформації,яка оприлюднюється на офіційному веб-сайті суду.

Найкращий рейтинг (на нашу думку) відкритості веб-сайту Міжгірського районного суду ,як підсумок спільної і злагодженої праці керівництва та колективу суду в цілому,що і є важливим для оцінки роботи даного колективу у напрямку доступності та відкритості задля громадськості.

Більше і детальніше можна отримати інформацію про роботу суду, в тому числі про запуск електронного суду ,ви зможете дізнатися після перегляду відеоінтерв”ю із заступником керівника апарату Міжгірського районного суду п.Когут Ваталією Іванівною.

Отож,запрошуємо до перегляду та надання оцінки роботи даної судової установи.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”