Сергій Волошин – громадський діяч: Школи стають “заручниками” в руках районних депутатів???!!!

Шановне товариство в зв”язку із викладенням на сторінках відеоматеріалів громадського діяча п.Волошин С.В. щодо неналежного стану будівель закладів освіти , щодо неналежного стану матеріально-побутових умов в школах району, неналежного реагування на ці проблеми Виноградівської районної ради та зокрема депутатів райради та в зв”язку із бурхливим обговоренням в соціальній мережі, редакція газети “Народний контроль Закарпаття” розпочала журналістське розслідування з даного питання з метою надання всебічного та об”єктивного інформування конфліктної ситуації,яка виникла.

Відповідно до ст. 2 Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» закріплює право ЗМІ висвітлювати всі аспекти діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
При цьому Закон зобов’язує органи місцевого самоврядування надавати засобам масової інформації повну інформацію про свою діяльність через відповідні інформаційні служби органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечувати журналістам вільний доступ до неї, крім випадків, передбачених Законом України «Про державну таємницю», не чинити на них будь-якого тиску і не втручатися в їх виробничий процес.
Конституція України,як основний Закон гарантує кожному право на отримання інформації, а одним з основних принципів місцевого самоврядування в Україні є гласність.

Так,як офіційного спростування чи підтвердження відеоматеріалів щодо неналежного стану закладів освіти із боку Виноградівської районної ради не було опубліковано,то звичайно виникла потреба у вивченні більш детального аналізу ситуації із фінансуванням сфери освіти та загалом іншої не менш важливої – сфери медицини.

Заради справедливості хочемо всіх Вас проінформувати,що групою журналістів газети “Народний контроль Закарпаття” на початку навчального 2018/19 рр було відвідано більшість навчальних закладів Виноградівщини,є інтерв”ю із керівниками цих навчальних закладів освіти,які погодилися розповісти про проблеми в їх навчальних закладах,але на той час ніхто із них так емоційно не висловлювався та на ці проблеми,які виникли не за цей навчальний рік не нарікали.
Виникає запитання:”що послужило вияву такої активності та критики в адрес Виноградівської районної ради?”

Можливо це пов”язано із іншими речами в тому числі із виборами у Верховну Раду України та участь в них окремих наших місцевих чиновників?!

З цього питання ми зустрічалися попередньо із начальником управління освіти,молоді та спорту Виноградівської РДА п.Сігетій М.М.,а вже 06.06.2019 року група журналістів зустрілася із головою Виноградівської районної ради п.Любка В.В. ,щоб дізнатися про реальний стан справ та відповідність тому стану справ,що відображено у викладених відеоматеріалах.

Керівник Виноградівської райради п.Любка В.В. погодився на зустріч ,розповів про те,що стан матеріально-побутових умов склався не сьогодні,він є вже не один рік,про всі ці проблеми він знає,розповів,як бачить розв”язання цієї проблеми.Також розповів про своє бачення цієї ситуації,розповів про те,що є підозра в тому,що це є продовженням протистояння із Виноградівською райдержадміністрацією та її посадовими особами,яке триває певний період,надав для ознайомлення досить інтересні документи щодо фінансування освітньої галузі.
Шановне товариство ми письмово звернулися до Виноградівської районної ради з тим,що невідкладно пропонуємо провести засідання постійної комісії з питань бюджету,фінансів,комунального майна та підприємництва на яку винести питання щодо належного фінансування навчальних закладів та цільового використання вже отриманих навчальними закладами бюджетних коштів.

Ми запропонували голові Виноградівської райради п.Любка В.В.на розгляд бюджетної комісії запросити всіх учасників цього конфлікту,тобто керівництво управління освіти,молоді та спорту Виноградівської РДА, керівників навчальних закладів та безпосередньо громадських діячів ,які проводили моніторинг цього стану навчальних закладів з метою публічного інформування громадськості .

А тому запрошуємо всіх до перегляду відеоматеріалів та надання своєї думки та висловлення позиції із цього приводу.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”