РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ “НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ ЗАКАРПАТТЯ” РОЗПОЧАЛА ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ЩОДО СМЕРТІ МЕШКАНКИ С.ЧОРНОТИСІВ ЩО НА ВИНОГРАДІВЩИНІ.

Шановне товариство в ході моніторингу офіційних веб-сайтів та сторінок на Фесбуці Виноградівської районної ради та Виноградівської РДА редакція газети дізналася,що сьогодні 15 квітня 2020 року померла мешканка с.Чорнотисів що на Виноградівщині.

Ось дослівно ,як описується про це на сторінці  Виноградівської РДА на Фейсбуці:

“Сумна звістка надійшла з Виноградівського геріатричного будинку.Сьогодні ,о 02.30 ,у відділенні паліативно-хоспісного догляду померла (вказується прізвище,ім”я по батькові,рік народження).Враховуючи те,що обставини,довкола хворої мали неоднозначне медійне висвітлення,на фоні надзвичайної ситуації з COVID-19,прийнято рішення про термінове скликання  відповідних комісій і Штабу”.

Раніше ,а саме 11 квітня 2020 року на офіційному сайті Виноградівської районної ради було опубліковано наступне:

“У районній раді розглянули скаргу мешканки села Чорнотисово Ференці М.В., яка попередньо зверталася до Міністерства соціальної політики, директора департаменту соцзахисту населення у Закарпатській області Петрішка М.М., керівника тимчасової протиепідемічної комісії при РДА Костелеби-Веремчук Н.Ю., однак ніхто з них на звернення жінки належним чином так і не відреагував. 

Проблема виникла тоді, коли у Виноградівській РДА тимчасовою протиепідемічною комісією було прийнято рішення про визначення місцем для обсервації контактних осіб на території Виноградівського району хоспісне відділення Виноградівського геріатричного пансіонату.

У зв’язку з цим всіх пацієнтів хоспісного відділення вирішено перевести до Виноградівського геріатричного пансіонату на період карантинних обмежень. Та, не дивлячись на це, директор геріатричного пансіонату Микуляк Наталка Андріївна відмовилася прийняти одну із хворих даного хоспісу, вигадуючи різні неправдиві причини.Зі слів пані Ференці М.В., 10 квітня вона мала телефонну розмову з директором департаменту соцзахисту населення Закарпатської ОДА, який запевнив що хвору ні в якому разі не відвезуть у село Чорнотисово, де вона мешкала до хвороби.

Однак попри це хвору того ж дня привезли в село Чорнотисово до будинку її сина, який наразі знаходиться за кордоном, разом з постороннім чоловіком, який заявив, що він від сьогодні є її опікуном. Скаржниця стурбована тим, як чоловік, віком 66 років, зовсім чужий для хворої, зможе доглядати за лежачою хворою, мити її, так як самостійно цього зробити вона не може, харчується лише за допомогою зонду для харчування, не в змозі сходити навіть до туалету та потребує постійного прийому медикаментів.

Також непокоїть те, що дану хвору привезли в жахливому стані з великими відкритими пролежнями без будь-яких медикаментів та засобів для існування. Це все попри те, що пенсія її перераховується на рахунок геріатричного пансіонату для її утримання та лікування. Більше того, жінка зауважила, що керівництво РДА та геріатричного центру, щоб звільнити себе від відповідальності, знайшли потрібну їм людину, яка працює електриком у тому ж хоспісі, оформили на нього опікунство за хворою жінкою, не думаючи про наслідки відправили їх у село, де вона проживала раніше.

Тому дії директора геріатричного пансіонату Микуляк Н. А. та керівника тимчасової протиепідемічної комісії при РДА Костелеби-Веремчук Н.Ю. вважає аморальними та безвідповідальними.

Голова районної ради Віталій Любка з огляду на вищенаведене дав доручення керівникам КНП «Виноградівська районна лікарня» Олександру Милюкову та КНП «Виноградівський ЦПМСД» Агаті Гал до з’ясування всіх обставин даної ситуації посприяти у належному догляді даної хворої.

Олександр Милюков у свою чергу зауважив, що хвора перебувала деякий час у пульмонологічному відділенні, однак у зв’язку з виявленим у однієї із пацієнтів COVID-19, сьогодні дане відділення знаходиться закритим на карантин. Окрім того, як зазначив лікар, ця жінка сьогодні має знаходитися на самоізоляції або ж обсервації у Хоспісі, але не в районній лікарні, де на даний час оголошений карантин.”

Шановне товариство продовження протистоянь між Виноградівською районною радою та Виноградівською райдержадміністрацією тягнеться вже більше двох років ,а тим часом ми спостерігаємо ситуацію із їх виконанням службових обов”язків і наслідки від цього не досить приємні.Хто винен в смерті цієї людини? Я думаю,відповідь на це питання мають надати правоохоронні органи в ході досудового розслідування.

Нами надані інформаційні запити до офіційних джерел інформації,після відповіді на які, зібрані матеріали будуть редакцією направлені в правоохоронні органи.

Про результати журналістського розслідування ми проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”