Реалії Виноградівщини: Сміття заполонило село Широке

Шановне товариство сьогодні 29 листопада 2019 року ми відвідали с.Широке Виноградівського району Закарпатської області.

Як ми вже анонсували  попередньо, на підставі звернень мешканців с.Широке , щодо неналежного вирішення їх проблем органами місцевого самоврядування в частині забезпечення пасажирського сполучення із райцентром, ми розпочали журналістське розслідування, в ході якого вивчали та досліджували ситуації із питань належного виконання службових обов”язків  посадовими особами Широківської сільської ради.

Сьогодні ми відвідали НВК “Широківська ЗОШ 1-2 ступенів-ДНЗ”,поспілкувалися із керівником  даного закладу п.Роман М.Ю., із її дозволу ,оглянули приміщення школи.

Враження склалося позитивне.

Чистенько,прибрано,пофарбовано,тобто те,що залежить від неї зроблено практично багато.

Як негатив,так це відсутність внутрішньої вбиральні,адже дітям приходиться досить чималу відстань долати,щоб скористатися цими “зручностями”.

Марія Юріївна розповіла,що наразі прикладає всі зусилля ,щоб вирішити проблему із внутрішнім туалетом для дітей.

Інша проблема ,так це під”їзні дороги до даного закладу.Стан дороги,а вірніше це суцільна ямковість напевно є найбільшою проблемою для учнів.

Якщо зараз ще ями можна обійти,тоді як діти будуть добиратися в дощ і сніжну слякоть?

Найбільша проблема села  ,так це проблема сміття.

Ми заїхали на автомобілі із головної вулиці  на вулицю що веде до НВК”Широківська ЗОШ 1-2 ступенів-ДНЗ” і побачили ,що із правої сторони дороги все узбіччя захаращено сміттям.

Далі ми поїхали по центральній дорозі в с.Широке ,і побачили,що із сторони польової дороги ,яка веде на колишній військовий полігон виїхав автомобіль із причепом.

Думка промайнула,що чи не сміття він вивозив.
І тут шановне товариство ми побачили гори сміття ,яке заскладовано на досить великій території.

Спочатку ми подумали ,що місцеві мешканці погодилися на пропозицію влади про будівництво переробного заводу,але коли підійшли ближче,то ми не помітили ні переробного заводу,ні сортіровочної площадки ,а побачили несанкціоноване сміттєзвалище на досить великій площі.

Побачене  дійсно вражає.

Під цими враженнями ми вирушили до сільського голови п.Феєр І.С. щоб повідомити йому про це.

Можливо ,дійсно, людина заклопотана і не знає про несанкціоноване сміттєзвалище.

Під”їхали до будівлі Широківської сільської ради і мали намір скористатися вбиральнею,яка є біля цієї установи,але, підійшовши ближче ,ми не ризикнули зайти.

Біля сільської ради також ми побачили сміття,і подумали,якщо тут на очах у них таке твориться,тоді що говорити про навколиші сільські території.

Поспілкуватися із сільським головою с.Широке п.Феєр І.С. та секретарем п.Копинець Я.Ю. не вийшло,так як обидва на роботі були відсутні.

Ті праціввники,яких ми знайшли в приміщенні нам повідомили,що обидва у відрядженні в інтересах сільської громади.

Так воно чи не так не має значення.

Адже побачене нами в цьому населеному пункті наводить нас на думку,що не все так добре в сільських громадах  ,якби хотілося.

По результатах сьогоднішньої поїздки ми готовимо заяву в порядку ст.214 КПК України до місцевої поліції  щодо псування та забруднення земель твердими побутовими  відходами , шкідливими для життя, здоров’я людей  та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля  для надання правої оцінки діям посадових осіб місцевого самоврядування даного населеного пункту. 

Довідково: ст.239 ККУ.

Забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля,-

караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Про результати розгляду поданого звернення ми проінформуємо громадськість.


Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”