Разом ми – сила: Поновлені права громаданина – паспорт отримано.

Верховний суд захистив право особи на невтручання в особисте життя у зв’язку з обробкою персональних даних та зняв заборону на оформлення паспорта старого зразка.
“Впровадження новітніх технологій не повинно бути безальтернативним і примусовим. Ті, хто відмовляються приймати ці технології, повинні мати альтернативу – використання традиційних методів ідентифікації особистості”, – йдеться у постанові Верховного суду.
Рішення було прийнято за результатами розгляду позову жительки с.Широке Виноградівського району, яка відмовилася отримувати електронний носій для свого сина, що містить його персональні дані. Позивачка мотивувала свою відмову релігійними переконаннями. 
У Суді розглянули апеляційні скарги жительки с.Широке Виноградівського району та позивачів із інших регіонів України на зразкове рішення Касаційного адміністративного суду Верховного суду, згідно з яким релігійні переконання не є підставою для відмови від отримання ID-картки.
Судді частково задовольнили скаргу і зобов’язали Виноградівський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області оформити та видати українці паспорт у вигляді книжки.
10 травня 2019 року начальником Виноградівського РВ ДМС в Закарпатській області п.Осташ А.В. було вручено паспорт громадянина України стороні позивача ,таким чином поновлено конституційне право громадянина.

Нагадаємо ,що в січні 2019 року до Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” звернулася громадянка с.Широке Виноградівського району що на Закарпатті із проханням допомогти у вирішенні даної проблеми
Шляхом звернень у безліч інстанцій органів державної влади нам всім разом вдалося відстояти право громадянина України.

Разом ми – сила.

Бути добру..

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”