Районні депутати обговорили з освітянами розподіл субвенції та вирішення нагальних питань

20 червня голова Виноградівськоі районної ради Віталій Любка зібрав Президію щодо освітніх питань.

Участь у її роботі взяли депутати районної ради, очільники фракцій та постійних комісій, а також директори шкіл. На жаль, не виявили бажання прийти на засідання начальник управління освіти Виноградівської РДА Марії Сігетій та члени ради директорів.

На порядку денному присутні розглянули питання призначення директорів на конкурсній основі, необхідність затвердження статутів навчальних закладів у новій редакції відповідно до чинного законодавства, розподіл коштів освітньої субвенції, заяву голови правління ГО “Народний контроль Закарпаття” Федора Щубера.

Керівник ради з депутатами зазначили, що кошти освітньої субвенції будуть спрямовані виключно на заклади освіти. Втім, у проекті районного бюджету, поданого до райради, не було включено чимало питань, ряд шкіл та безліч клопотань директорів. Як було відзначено на засіданні, першочергові питання можна вирішити вже сьогодні. Тож присутні обговорили механізм розподілу цих коштів, ефективність їхнього використання тощо.

Також присутні заслухали Федора Щубера, який звернувся до районної ради з заявою. У ній йшлося зокрема про псевдоактивістів, які поширюють в соціальній мережі негативні відеоматеріали з неправдивою та недостовірною інформацією про роботу депутатського корпусу райради. Так він відмітив, що люди, не будучи громадськими активістами, відвідують школи, знімають відео, і районній владі на це потрібно належним чином реагувати. Проте, незважаючи на запрошення, ні Сергія Волошина, ні Еліси Сідей не було на засіданні тож подібні дії нікому було прокоментувати.

Зокрема «активіст» Сергій Волошин на своїй сторінці Facebook 13 травня 2019 року пише наступне:

“Уроди!!!Думають лише як набити кишені,а не про розвиток району!!!”. 
У ще одному відеозаписі від 3 червня 2019 року – “[Депутати Виноградівської районної ради] не вжили заходів для того, щоб проголосувати за виділення фінансування”;
“На даний час Виноградівська районна рада усіляко робить усе, щоб не було взагалі розглянуто питання [фінансування], а якщо і буде, то виключно в кінці літа”;
“Депутати це роблять навмисно, щоб дискредитувати керівництво управління освіти”.

Таким висловлюванням гр. Волошина райрадою була дана правова оцінка. Тож, по-перше, у різкій формі надається принизлива оцінка особистостям депутатів Виноградівської районної ради, і, по-друге, безпідставно звинувачують їх у слідуванні виключно матеріальним інтересам при здійсненні посадових обов’язків, що принижує честь, гідність та їхню ділову репутацію. Окрім цього, гр. Волошином було безпідставно звинувачено депутатів у незаконному збагачені – кримінальному правопорушенні. Таких висловлювань, що паплюжать діяльність районної ради та самих районних обранців було чимало. Відтак районна рада вирішуватиме у правовому полі спростування недостовірної та неправдивої інформації, наголосили на засіданні.

Щодо інших питань, розглянутих на Президії, були прийняті відповідні рішення.

Джерело інформації :офіційна сторінка Виноградівської районної ради в Фейсбук

Прес-слжба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”