Про Буштино: Чим і як воно живе…

Сьогодні журналісти газети “Народний контроль Закарпаття” відвідали смт.Буштино що на Тячівщині, в рамках журналістського розслідування,яке розпочато по зверненню мешканців даного населенного пункту.
В своєму письмовому зверненні мешканці смт.Буштино зазначають про проблеми різного характеру,які не вирішуються органами місцевої влади протягом значного періоду.
Ми зустрілися із посадовими особами Буштинської селищної ради,окремими депутатами селищної ради, із окремими головами постійних комісій селищної ради,керівниками комунальних закладів освіти та медицини ,представниками громадських організацій та мешканцями смт,Буштино.

Проблеми різнопланові .
Починаючи із проблем сміття (вірніше боротьба із засміченністю ) і закінчуючи хаотичним забором та вивезенням гравійно-піщаної суміші в руслі р.Тиса вздовж смт.Буштино.
Головна проблема полягає навіть не в тому,що місцеві багато смітять,забруднюючи все навколо,а в тому ,що в смт.Буштино дуже недосконала система організації збирання,сортування,транспортування ,переробки та утилізації побутових відходів.Є таке припущення ,що не має ні в кого бажання цим займатися і фахово вирішувати.

Ми сьогодні були на місцевому сміттезвалищі,яке із слів посадових осіб Буштинської селищної ради є несанкціонованим.Підходи до самого об”єкту захаращені сміттям.Територія даного об”єкту досить значна і об”ємна.Відходи різні:від побутового сміття до біологічних відходів ,які утворюються від останків домашніх тварин.
Інша проблема в хаотичному заборі та вивозі з русел річок ,які протікають вздовж смт.Буштино,яке здійснюється під видом очистки русел цих річок від наносів.Таким чином здійсненням господарської діяльності по очистці русел цих річок завдається значна шкода довкіллю.
Щодо боротьби із сміттям та хаотичним забором та вивозом гравійно-піщаної суміші ми в телефонному режимі поспілкувалися із начальником Державної екологічної інспекції в Закарпатській області п.Мартин І.А., який попросив направити звернення та докази щодо порушень природоохоронного законодавства на підставі якого буде проведена комісійна перевірка та вжиті заходи.

При зустрічі із депутатами селищної ради та спілкуванні із ними ,останні заявляють про багаторічну проблему із зведенням автомобільного мосту ,що триває не перший рік.
Вже начебто і кошти були виділили,але гроші не дійшли до виконавця робіт по зведенню мосту ,а сама новобудова потрохи приходить в негідність.

З питання завершення будівництва автомобільного моста ми зв”язалися із начальником Служби автомобільних доріг в Закарпатській області п.Попович М.М.,який запропонував підготовити звернення від селищної громади ,під яким сам підпишеться та направити на розгляд до Офісу Президента.
Декілька слів про сферу селищної освіти та медицини.
Ми відвідали Буштинську ЗОШ 1-3 ступенів ,щоб на власні очі побачити те,про що нам писали місцеві громадяни.


Як не дивно,але на 9.00 годину в місцевій школі на роботі були тільки дві людини,це завгосп та техпрацівник,які ,на наше переконання, прийшли тільки після того,як їм повідомили про наш прихід.
Розпочнемо із туалетів.Внутрішніх не має,а санітарно-гігієнічний стан вбиралень на території важко оцінити.
Вони не відповідають ніяким вимогам.
На території школи зведена вишка мобільного стільникового зв”язку.
Законність її монтажу буде перевірена в результаті наших звернень до відповідних контролюючих органів,які мають визначити вплив на життя та здоров”я дітей.
При спілкуванні із педагогічними працівниками ,які підійшли на роботу згодом ми довідались від них про стан підготовки до нового навчального року.
Як нам повідомили вчителі,що ремонт класів та іншого шкільного майна роками проводиться за рахунок батьків і цього року традиція лишилась незмінна.
Нам не вдалося поспілкуватися із дирекцією школи, позаяк вони були відсутні на роботі.Але ми поспілкувалися із директором школи в телефонному режимі і він нам повідомив,що він знаходиться у відпустці ,як і більшість педагогічних працівників.На всі питання ,які нас цікавлять і ми їх озвучили,директор запевнив,що надасть вичерпну інформацію після виходу із відпустки.
Ми направили інформаційні запити до відділу освіти Тячівської РДА по надання інформації щодо законності монтажу вишки мобільного стільникового зв”язку на території школи,про виділення коштів на ремонт школи тощо.
А також направили інформаційний запит до дирекції школи про надання запитуваної інформації про те,хто із педагогічних працівників мав бути сьогодні на роботі,а хто у відпустці.
Також ми відвідали АЗПСМ смт.Буштино та поспілкувалися із керівником даної медичної установи,який розповів та показав нам стан матеріально-побутових умов селищної амбулаторії.

Після відвідування закладів освіти та медицини ми поспілкувалися із мешканцями селища щоб почути їхню оцінку про роботу селищної ради та посадових осіб місцевого самоврядування.

Під час спілкування із мешканцями смт.Буштино ми отримали інформацію про те,що начебто в селищі Буштино функціонують два асфальтні заводи ,але виникають сумніви у місцевих жителів щодо їх законної діяльності.

А тому ми надали інформаційні запити щодо отримання запитуваної інформації з метою підтвердження чи спростування вище вказаної інформації.

Надалі ми маємо поспілкуватися із селищним головою(після його виходу із чергової відпустки) та депутатським корпусом ,та відвідати сесію селищної ради ,щоб отримати вичерпну інформацію про стан службової діяльності Буштинської селищної ради.

Про результати громадського та журналістського моніторингу ми проінформуємо додатково громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”