ПОРУШЕННЯ МІСЯЧНИКА ТИШІ НА МІЖГІРЩИНІ

Шановне товариство до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулися мешканці с.Репинне Міжгірського району Закарпатської області із письмовою заявою та повідомили про те,що під час місячника тиші невідомі особи із використання транспортних засобів здійснювали забор та вивіз гравійно-піщаної суміші в руслі р.Ріка-Репинка, що поблизості с.Репинне.

Небайдужі мешканці здійснили відеофіксацію правопорушення,а саме забір та вивіз гравійно-піщаної суміші з подальшою реалізацією мешканцям навколишніх сіл та дослідили кому саме було реалізовано гравійну суміш.Ним виявився один житель навколишнього села що на Міжгірщині.

Наразі цими незаконними діями займаються правоохороці.

Нами невідкладно вжиті дієві заходи ,а саме ми звернулися до ГУНП в Закарпатській області,до прокуратури Закарпатської області,до Державної екологічної інспекції в Закарпатській області ,до Басейнового управління водних ресурсів річки Тиси,до управління Державного агенства рибного господарства в Закарпатській області та до Закарпатської ОДА для невідкладного реагування.

Принагідно повідомляємо ,що згідно Закону України “Про охорону тваринного світу” з 1 квітня по 15 червня є періодом тиші та спокою. Це період масового розмноження диких тварин та птахів.

А також відбувається нерест риби.

Нерест – це головний та найважливіший період у риби. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде – залежать майбутні запаси водних біоресурсів.

Відтак встановлюється весняно-літня заборона на вилов риби та раків.

Заборонено у період нересту днопоглиблювальні, вибухові, гідротехнічні та інші роботи на рибогосподарських водних об’єктах.

У лісових, польових та водно-болотних угіддях, де виводиться звір, гніздиться перната дичина перебування людей має бути максимально обмежене.

Немаловажний фактор, який суттєво впливає на кількість дичини та її відновлення є спокій і тиша в місцях її розмноження.

Підприємства, установи та громадяни зобов’язані вживати заходів для запобігання загибелі тварин під час здійснення виробничих процесів, у тому числі зберігання, транспортування, застосування небезпечних для тварин препаратів, хімічних речовин та сполук, складування, знищення, захоронення промислових і побутових відходів, проведення сільськогосподарських та інших робіт, а також під час експлуатації транспортних  засобів.

Однак ,люди нажаль недотримуються встановлених норм та правил,які регламентуються законодавством України.

Рубаємо той сук на якому сидимо.

Про результати розгляду заяви та прийняте рішення проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”