По результатах журналістських рослідувань розпочаті досудові розслідування

Шановне товариство журналістами газети “Народний контроль Закарпаття” протягом лютого-березня 2019 року проведено два журналістські розслідування.
Одне журналістське розслідування стосувалося невидачі Виноградівським РВ ГУ ДМС України в Закарпатській області паспорта громадянина України (без використання засобів реєстру-ЄДДР) у вигляді паспортної книжечки громадянину П. 
В зв”язку із тим,що громадянину П було відмовлено у видачі паспорта громадянина України дії працівників даної установи були оскаржені в судових інстанціях.
Рішенням Восьмого апеляційного адміністративного суду зобов”язано Виноградівський РВ ГУ ДМС в Закарпатській області видати паспорт громадянина України громадянину П.
Однак,рішення суду вищевказаною установою досі не виконано,що унеможливлює громадянина П скористатися конституційним правом(тобто правом голосу) на виборах Президента України 31.03.2019 року та отримання диплому про закінчення навчального закладу.
Інше журналістське розслідування було проведено в зв”язку із смертю 26-річного молодого чоловіка із м.Виноградів ,який помер на початку січня 2019 року в реанімаційному відділенні Виноградівської районної лікарні .
Як розказують батьки померлого,на початку листопада 2018 року його побили,він звернувся в місцеву лікарню для надання медичної допомоги,під час обстеження йому був встановлений певний діагноз хвороби ,а потім коли його батьки побачили безвихідну ситуацію в лікуванні,то відвезли сина до Угорщини.Там угорські медики по результатах проведених діагностичних та лабораторних досліджень поставлений діагноз в Україні спростовали.
Його лікували в Угорщині певний період часу,а коли стан покращився його виписали з лікарні додому.Причиною смерті місцеві лікарі вказують діагноз,який угорські медики спростували.
Лишається запитаня в встановленому діагнозі 
та належному лікуванні в Україні ,адже після встановлення діагнозу та лікування в Угорщині стан хворого на той час значно поліпшився.
Так,сталося,що він вдруге на початку січня 2019 року (а саме 5 січня ) потрапив до місцевої лікарні .Це припало на різдв”яні вихідні.Він знаходився на лікуванні в одному із стаціонарних відділень лікарні протягом 5,6 та 7 січня цього року. На четвертий день стан здоров”я погіршився і ранком 8 січня його перевели в реанімаційне відділення в якому через декілька годин він помер.
Батьки померлого чоловіка припускають ,що їх син помер із-за неналежного виконання медичними працівниками своїх службових обов”язків.
По обидвох подіях матеріали журналістського розслідування направлені в порядку ст.214 КПК України до Виноградівського ВП Берегівського ВП ГКНП в Закарпатській області для прийняття відповідного рішення та надання правової оцінки.
По результатах розгляду поданих матеріалів журналістського розслідування відомості внесені до ЄРДР та розпочаті досудові розслідування.
По вказаних кримінальних провадженнях ГО “Народний контроль Закаррпаття” буде здійснюватися громадський та журналістський супровід.
Про результати досудового розслідування ми будемо інформувати громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”