Піраміда правового хаосу Москаля рухнула. Суд поновив на роботі Юрія Свищо.

Шановне товариство більше року ми спостерігаємо за тим,що відбувається в освітній галузі на Виноградівщині.В боротьбу за крісло начальника управління освіти,молоді та спорту Виноградівської РДА,яке стало настільки затребуваним,включилися всі чисті і нечисті сили.
Спочатку ,начебто, все йшло цивілізовано.Призначений конкурс,визначена конкурсна комісія,складені іспити конкурсантами,результати яких показали ,що в конкурсі переміг Юрій Свищо.
Молода,амбітна людина,яка мала плани змінити докорінно освітню галузь,і саме головне не із освітньої системи .
Наказом голови Виноградівської РДА п.Русанюк М.М. Ю.Свищо був призначений начальником управління освіти,молоді та спорту Виноградівської РДА .
На представлення нового керівника з”їхалися як посадові особи районної влади,так і керівництво області.

У своїх промовах були тільки хороші побажання для новоназначеного керівника.

Ще не встиг розібратися новий керівник даної установи із тим,як діє виноградівська освіта,як на нього обрушилася лавина скарг із боку директорів окремих начальних закладів.
Директори шкіл розділили свою позицію щодо симпатії до Юрія Свища та почали заходи, одні по дискридитації, звинувачуючи його в корупції,а інша частина виступила на його захист.

Найбільше активними в цьому русі проти пана Свища та за його відсторонення була рада директорів на чолі із директором Виноградівської ЗОШ 1-3 ступенів №3 п.Гомокі Г.С. та директором НВК “Виноградівська ЗОШ 1-3 ступенів №6-ДНЗ” п. Сігетій М.М.,(остання в подальшому була призначена начальником управління освіти,молоді та спорту) .

Хоча до сьогодні незрозуміло чи легалізоване дане об”єднання(рада директорів) належним чином.

В скаргах до різних інстанцій органів державної влади п.Гомокі Г.С.,яка була ініціатором цих звернень стверджувала ,що новий начальник управління освіти Ю.Свищо не має досвіду роботи в освіті та на державній службі ,та не виконує свої посадові обов”язки.

Під скаргою підписалися наступні директори шкіл,а саме:Рябець В.В. – директор Чорнотисівської ЗОШ 1-3 ступенів,п.Фурик Марина Андріївна – директор Широківської ЗОШ 1-3 ступенів , п.Сергеєва Ірина Миколаїівна -директор В.Копанської ЗОШ 1-3 ступенів , п.Сігетій Марія Миколаївна – директор НВК”Виноградівська ЗОШ 1-3 ступенів №6-ДНЗ”, п.Довганич Володимир Іванович – директор Підвиноградівської ЗОШ 1-3 ступенів ,п.Роман Марія Юріївна – директор Широківської ЗОШ 1-2 ступенів ,п.Костак Іван Іванович – директор НВК”Боржавська ЗОШ 1-3 ступенів-ДНЗ”, п.Чейпеш Вікторія Іванівна – директор Теківської ЗОШ 1-2 ступенів ,п.Макарова Віра Михайлівна – директор Сасівської ЗОШ 1-3 ступенів , п.Товт Надія Йосипівна – директор Холмовецької ЗОШ 1-2 ступенів , п.Роспопа Катерина Андріївна – директор Дюлянської ЗОШ 1-2 ступенів ,п.Загар Світлана Павлівна – директор НВК “Малокапанська ЗОШ 1-2 ступенів-ДНЗ” та п.Жодані Йосип Йосипович – директор Виноградівської ЗОШ №4.

Подальші події були настільки швидкоплинними,що поспівати за ними стало важко.

Так,сталося що на початку липня 2018 року правоохоронні органи затримали за укладання договору на постачання планшетів для інклюзивної освіти (для хворих на ДЦП дітей) та перерахунок бюджетних коштів відповідно до виконаних умов договору голову РДА п.Русанюк М.М. ,який вимагав за це 25 тисяч гривень хабара.

Кошти останній отримував у декілька етапів.

Фігуранта було затримано під час одержання чергового «траншу». В автомобілі голови РДА правоохоронці вилучили кошти, одержані ним у якості хабара – 8 тисяч гривень.

В ході оприлюднення окремих відеоматріалів ,які надали для громадськості правоохоронці щодо затримання п.Русанюк М.М. ми дізналися,що саме Ю.Свищо допоміг правоохоронцям виявити хабарника.

Ми припускаємо,що саме через те,що п.Свищо Ю.Ю. намагався викорінити корупцію в освіті,окремі директори,які були пов”язані із корупційними процесами в освіті ,і не хотіли змін , не сприйняли новопризначеного керівника і тому таке відбулося протистояння.

А далі все пішло по вказівці Геннадія Москаля,який всупереч чинному законодавству дав вказівку п.Костелеба-Веремчук Н.Ю.,яка вже на той час виконувала обов”язки голови Виноградівської РДА різними способами звільнити п.Свищо Ю.Ю. із займаної посади.

Лікарняні не допомогли п.Свищо Ю.Ю.
Виноградівська РДА в особі п.Костелеба-Веремчук Н.Ю. все ж таки звільнила п.Свищо Ю.Ю. із посади начальника управління освіти ,молоді та спорту Виноградівської РДА.

Наказ про звільнення був оскаржений в суді і рішенням суду п.Свищо Ю.Ю. був поновлений на роботі.

Але не все так пішло гладко.

Виноградівська РДА своїм розпорядженням поновила п.Свищо Ю.Ю.,а той же п.Москаль Г.Г. скасував розпорядження про поновлення його на роботі.

І знову судові баталії,які думаю,що на цей раз вже закінчаться перемогою п.Свищо Ю.Ю..

27 червня рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду було скасовано розпорядження п.Москаль Г.Г. і поновлено п.Свищо Ю.Ю на роботі.

Хочу зауважити,що жоден із трьох представників відповідача,а саме представник Закарпатської ОДА .представник Виноградівської РДА та представник управління освіти,молоді та спорту Виноградівської РДА на судове засідання не з”явився.

Наразі ми очікуємо виконання судового рішення та поновлення п.Свищо Ю.Ю. на посаді начальника освіти,молоді та спорту і надіємося ,що 1 вересня 2019 року в виноградівській освіті запанує мир та злагода,відновиться належний навчально-виховний процес та ті брудні протистояння ввійдуть в історію ,як не найкращі часи в освіті.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”