Перші пішли: Крах Порошенка на Закарпатті. Москаль Подав у відставку, а Русанюка будуть судити..

Активісти ГО”Народний контроль Закарпаття” продовжують здійснювати громадський супровід кримінальної справи стосовно голови Виноградівської РДА п.Русанюк М.М.
Нещодавно до Виноградівського районного суду надійшов обвинувальний акт по справі п.Русанюк М.М.,а вже 03.05.2019 року уповноваженою особою Генеральної прокуратури України, прокурором Матвійчук П.П. була подана заява про відвід всіх судів Виноградівського районного суду по справі Русанюк М.М.
Представник Генеральної прокуратури в поданій заяві зазначив,що враховуючи те,що обвинувачений п.Русанюк М,М. в силу займаних посад у Виноградівській районній адміністрації Закарпатської області користується авторитетом серед суддівРішко Г.І.,Левко Т.Ю.,Леньо В.В.,Надопта А.А.,Трагнюк В.Р.,Кашуба В.А.,Бак М.Д. підтримує з ними дружні відносини,що дає підстави стверджувати про наявність обставин,які унеможливлюють розгляд по суті обвинувачення вищевказаної особи поза розумним сумнівом,прокурор вбачає підстави для відводу суддів Виноградівського районного суду .

Ось так товариство всі вони в дружніх стосунках…

Наразі почергово судді Виноградівського районного суду розглядають заяви про відвід.
Скоріше за все розгляд справи Русанюк М.М. буде розглядати Берегівський або Іршавський районний суд.

Ми обов”язково буде повідомляти громадськість про події,що пов”язані із цією справою.
Ми припускаємо,що саме через судовий розгляд справи Русанюка М.М.,на членів ГО “Народний контроль Закарпаття” диванною сотнею на Фейсбуці чинився шалений тиск з метою відволікання від цієї справи.

Принагідно нагадаємо ,що оперативники відділу протидії хабарництву Департаменту захисту економіки Нацполіції, управління захисту економіки в Закарпатській області, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України задокументовали злочинну діяльність голови Виноградівської районної державної адміністрації.
Так, правоохоронці встановили, що посадовець організував «схему» хабарництва. За укладання договорів на виконання робіт, послуг за бюджетні кошти без відповідного погодження вимагав та отримував від представників бізнесу неправомірну вигоду.
У даному випадку за укладання договору на постачання планшетів для інклюзивної освіти (для хворих на ДЦП дітей) та перерахунок бюджетних коштів відповідно до виконаних умов договору голова РДА вимагав 25 тисяч гривень хабара. Кошти останній отримував у декілька етапів.
2 серпня, фігуранта було затримано під час одержання чергового «траншу». В автомобілі голови РДА правоохоронці вилучили кошти, одержані ним у якості хабара – 8 тисяч гривень.
Крім того, під час проведення слідчо-оперативних заходів були встановлені інші факти отримання ним неправомірної вигоди за перерахування бюджетних коштів за виконані по договору роботи.
Голова райдержадміністрації затриманий у порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України.
Досудове розслідування проводиться у межах кримінального провадження, відкрито за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, повідомляють у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

Довідково:

Михайло Русанюк був призначений на посаду голови Виноградівської РДА 10 серпня 2015 року за поданням голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. До цього він вже тривалий час працював у цій структурі на посаді першого заступника голови РДА у часи режиму Віктора Януковича – з жовтня 2011 року і до перемоги Революції Гідності.

Ще в 2017 році ГО”Народний контроль Закарпаття” попереджувала голову Виноградіваської РДА п.Русанюк М.М. про недопустимість порушення Конституції України та Законів України.

Тоді Закарпатський окружний адміністративний суд за нашим позовом визнав бездіяльність Виноградівської РДА.

Ми припускаємо,що цікаво буде при розгляді справи по суті,адже ми можемо почути про осіб з числа посадовців РДА, які також могли бути задіяні у корупційних схемах.

Цікаво хто на цей раз організує масовку та хто прийде підтримати п.Русанюк М.М.

Чекайте на наші повідомлення.Буде цікаво..

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”