Пасажирський колапс на Закарпатті – мешканці села Широке що на Виноградівщині добираються в районний центр як прийдеться…

Шановне товариство до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” із письмовою заявою звернулися більше 30 мешканців (хоча під даною заявою може підписатися вся сільська громада) с.Широке що на Виноградівщині ,які повідомили про те,що більше року із с.Широке до районного центру ,тобто до Виноградова відсутнє пасажирське перевезення .

Люди добираються на роботу ,на навчання ,в медичні та соціальні заклади , хто як може.

На приватному транспорті,окремі громадяни,які приловчилися на цьому заробляти гроші, за подорож із с.Широке до Виноградова в оба боки беруть 50 грн.

Але ніхто не застрахований,що не виникнуть проблеми із безпекою перевезення людей,адже ніхто із цих “таксистів” ні медичного ,ані технічного огляду не проходить.

Окрім того,ніхто із них не платить податки.

Мешканці неодноразово зверталися до Широківської сільської ради , до посадових осіб органів виконавчої влади районного рівня , але всі пожимають плечима ,мовляв про проблеми ми знаємо,але вирішувати ваші проблеми невзмозі.

Виникає питання:за що вони отримують зарплату…???

Здебільшого виникають проблеми особливо для людей похилого віку,для інвалідів,які проживають в с.Широке,адже розмір їхньої пенсії не розрахований на такі транспортні розходи.

Хоча національним законодавством встановлено гарантії для цієї категорії ,які стосуються усіх сфер життедіяльності суспільства, у тому числі охорони здоров’я, освіти, зайнятості, дозвілля, відпочинку, спорту тощо.

А тому влада зобов”язана забезпечити як цю категорію людей,так загалом всіх громадян в повній і повноцінній участі в житті соціуму на рівні з іншими.

Хочу тільки привести приклад турботи цієї влади до людей пенсійного віку.

Для оформлення людям пенсії в м.Виноградові є будівля в якій знаходиться Виноградівське об”єднане управління пенсійного фонду,яке розташоване на третьому та четвертому поверсі цього приміщення,так як на першому розміщені різні приватні підприємства.
Щоб потрапити людям цієї категорії до цього закладу їм необхідно небиякі зусилля та здібності,щоб піднятися на третій та четвертий поверх.
В даній будівлі наскільки нам відомо є ліфт ,але або він не працює,або його не використовують для людей.

Ось вам і турбота цієї влади.Вони просто із людей насміхається.

Щодо турботи зі створення в соціальній сфері безбар’єрного середовища для осіб категорії людей соціально незахищених і не тільки для них,як в с.Широке ,так і в інших населенних пунктах є звичайно багато проблем насамперед в інформаційному плані.

До нас звертаються багато людей ,які скаргуються на відсутність координації дій органів місцевого самоврядування та органів місцевої виконавчої влади в забезпеченні належного рівня обслуговування.

ДОВІДКОВО :ІСТОРІЯ с.Широке.

А ОСЬ ЩО ПИСАВ У 1751 році єпіскоп М.Ольшавський:

«Се село од многих років опорожнено, а засобляєся од пароха Шардівського. Телек парохіальний, виділений од громади, где дяк свободно жиє без принадлежащих ораниць і лук. Газдов з жилярами є 16, способні к сповіді 63, всі висповідалися, кроме двох: Василя і Петра Лакатош. Платять пов віка жита і пов дня роботи оддають. Ані крестительниці, ані матрики, ані баби присяжної не є. Церков стара, вскорі розпадеться, з олтарем дуже бідним. Чаша циняна, звізда, ложечка залізна, дискос не пристойний олов’яний… Свічники два, дуже бідні. Образи місцеві. Церков травою вкрита. Звон один. Замок деревляний. Книги лише чотири, обрядові.»

Привертаємо увагу органів місцевого самоврядування,а саме Широківську сільську раду до належного благоустрою території біля пам”ятника в центрі с.Широке,який зведений односельчанам -добровольцям ,які загинули на фронтах п другої світової війни та відновлення самого монументу.

Громадська організація “Народний контроль Закарпаття” звернулася із письмовою заявою до сільського голови с.Широке п.Феєр І.С. до в.о.голови Виноградівської РДА п.Костелеба-Веремчук Н.Ю.,до голови Виноградівської районної ради п.Любка В.В., до депутата Виноградівської районної ради п.Фурман М.М.(який надає послуги безпосередньо в пасажирському перевезенні на території Виноградівщини і є монополістом в цій галузі), до Народного депутата України п.Балога І.І. про вирішення проблеми пасажирського сполучення с.Широке -Виноградів.

Про результати розгляду та прийняте рішення проінформуємо громадськість.

АНОНС НАСТУПНОЇ ПУБЛІКАЦІЇ: 
В наступній публікації ми надамо відеоматеріали журналістського розслідування щодо проблеми із щорічним підтопленням окремих населенних пунктів на Виноградівщині (с.В.Ком”яти та с.Боржавське),бездіяльність голів сільських рад та керівників виконавчої гілки влади .

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”