ОХОРОНА ЛІСУ ВІД НЕЗАКОННИХ ВИРУБОК , БРАКОНЬЄРСТВА ТА ІНШІ ЗАХОДИ,ЯКІ ЗДІЙСНЮЄ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО НА ВОЛОВЕЧЧИНІ

Днями на вихідних група журналістів газети “Народний контроль Закарпаття” відвідали Воловеччину.Основною метою нашої поїздки було на власні очі подивитися стан охорони лісу у ДП”Воловецьке ЛГ” в частині незаконних рубок,браконьєрства та наявність загрози від карпатського хижака – вовка.

Попередньо домовилися ми із директором ДП”Воловецьке ЛГ” п.Росол В.В.та заступником голови Нижньоворітської ОТГ В.В. Шуфричем про спільний моніторинг з вищевказаних питань.Ранком біля 9.00 години на вихідних ми приїхали на Воловеччину в обумовлене місце і вже разом вирушили для візуального обстеження,а в разі виявлення будь-яких правопорушень для відеофіксації.

Відповідно до ст. 86 ЛК України організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на їх збереження від незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу тощо.

Власники лісів і постійні лісокористувачі зобов’язані розробляти та проводити в установлений строк комплекс заходів, спрямованих на збереження, охорону та захист лісів.

Ми пройшли разом чимало кілометрів ,щоб впевнитися в тому,що наскільки ліси Карпат в надійний руках .

Щодо появи вовків близко осель людей на Воловеччині в цьому році ніхто з людей їх не бачив,але люди розказували ,що чули про появу вовків на Міжгірщині,які загризли від людей декілька овець.

Місцеві кажуть, вовк має силу двох людей, а розум — 12.

Якщо хижак довго голодує, може закусити вівцю та з’їсти її за кілька хвилин, навіть на ходу. М’ясо тварини відриває шматками в кілька кілограмів і ковтає. Якщо це вовчиця, що має виводок, то може загнати вівцю до лісу живою і там нагодувати нею малих. На полонині вовк, який нападає на отару, затинає за раз п’ять-десять овець і тікає до лісу. Пізніше по них вертається.

За період нашого пересування по горах надзвичайних подій не сталося,але що приємно здивувало – це велика кількість туристів,які приїхали із різних куточків області ,щоб пішки пройтися по горах.

Це неперевершено.

Тобто люди почали самотужки розвивати туризм на Закарпатті ,спеціально організовують переміщення людей по вершинах Карпат ,що здійснюють за їх рахунок або за рахунок організації ,яка їх послала.

Наша походи по горах закінчилися смачним бограчем ,який нам приготовили на туристичній базі місцеві .

https://youtu.be/XQ0LWEJzU_A

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”