о.Василь Мандзюк: “Настав час, коли ми з вами маємо виконати громадський і християнський обов’язок”

«Вибирай життя, щоб жити на світі тобі і твоєму потомству…»

(Втор.30:19.)

Вже цієї неділі ми обираємо президента своєї країни, виконуючи свій громадянський і християнський обов’язок. Так-так, християнський теж, бо не може бути добрий християнин і одночасно пасивний, далекий від доброго – громадянин. В 3 ст. вчитель Церкви Тертуліан в листі до римського імператора Крапса, захищаючи християн, пише: «Яку державну повинність не виконали християни?» Виборів, на яких вирішується майбутнє держави її курс, а разом з тим і наше майбутнє не можемо ігнорувати. Це не по християнський!

Кого обирати? Зрозуміло, що це справа кожного з нас. По персоналіям, я вам не порадник! Але, як священик і патріот свого народу, якому не байдужа його доля, можу наголосити на деяких критеріях вибору.

Найперше християнин не може вибирати безбожника-атеїста, щоб не зраджувати Христа! Не може казати своє –ТАК, лібералові – лівакові, що замість християнського розуміння родини втюхує нам вбивчу ідеологію гендеру та інших збочень. Де сім’я це не тільки союз двох осіб протилежної статі, а має біля п’яти визначень. Не можемо потурати робити з України Содом з Гоморою. «Яка бо спільність праведного з беззаконням?» (2Кор.6:14)

По – друге, не можемо ловитись на популістичні обіцянки «нового раю». Вже обіцяли! Не буде дешевого газу без московського ярма! Не буде в розореній олігархатом і війною країні за декілька місяців економічного скачка! Так не буває! Месія вже був, його розіпняли на хресті. Іншого не буде!

Не буває миру без перемоги! Хоча, він може бути, але не український! Я такого миру не хочу! А хто це обіцяє, той або договорився про капітуляцію, або свідомо вводить в оману.

Так-само не буде комфортного життя і справедливості, без активної громади! Обіцяючий це – далекий від реалій!

Симпатизуючи тому, чи іншому кандидату в президенти подивімося на нього через призму християнства і українства, щоб не гризла совість і не поповняли гріха! Читаймо їхні програми і аналізуймо прочитане!

Ще декілька слів до тих, хто підбиває підсумки волевиявлення. Не дай Боже, щоб ви злакомившись на неправдиву винагороду насмілились стати понад Бога! Найбільша цінність, яку він дав людині – це свобідна воля, свобідне право вибирати. Він ніколи в це не вмішується! Ми свобідно обираємо Його, чи когось іншого, грішне, чи праведне, біле, або чорне. Він нам не боронить! Не бороніть і ви! Не «хімічте» при підрахунках, чи в інший спосіб! Не варті ті гроші, того гріха, що поповняємо при цих вчинках! Чи точніше – наслідків гріха!

Всім нам Божого благословення зробити гідний і відповідальний вибір і нехай Господь візьме все в свої руки!

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”