Ні – безкарності за погрози журналісту газети “Народний Контроль Закарпаття”????

Група журналістів газети “Народний контроль Закарпаття” розпочала журналістське розслідування щодо нелегальних перевезень пасажирів,які роками на території Виноградівського району що на Закарпатті здійснюють регулярні,але нелегальні пасажирські перевезення пасажирів.
Жоден із них не сплачує податків,не проходить ні медичного,ані технічного огляду створюючі ризики для життя і здоров”я людей,яких вони перевозять.
Ми поспілкувалися із окремими із цих “нелегалів” і на запитання:”Чому ви не оформлені належним чином і чого не сплачуєте податки?” він відповів:”Ми платимо”,але кому і скільки відповіді ми не почули.
Наразі є домовленність із одним із цих перевізників,який погодився розповісти про схеми нелегальних перевезень,хто кому платить і скільки.
Якщо людина не передумає ,то ми всі довідаємося про схеми корупції по нелегальних перевізникам на Виноградівщині.
Шановне товариство ,те що хтось стоїть за цим нелегальним бізнесом зрозуміло як білий день,адже як тільки рейдова група із обласного центру ,яка складається із працівників патрульної поліції ,податківців та Укртрансбезпеки,покидають м.Виноградів перевізники відразу продовжують перевозити людей.
Тоді виникає питання :”Що в нас немає у Виноградові поліції,у нас немає прокуратури,у нас немає податкової,у нас немає органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування ???”
Вони є .
Саме й тому і напрошується відповідь,що можливо саме посадовці із цих вище перерахованих державних структур “кришують” цей дохідний бізнес.
Іншого пояснення не існує..
Під час журналістського розслідування та проведення спільних дій із працівниками патрульної поліції ,працівниками Укртрансбезпеки та працівниками ГУ ДФС в Закарпатській області один із цих перевізників,якого вже в другий раз затримали контролюючі органи за нелегальні перевезення став погрожувати фізичною розправою журналісту газети “Народний контроль Закарпаття” за те що він займається розслідуванням цих нелегальних перевезень.
Вчора,а саме 01.11.2019 року редакція газети “Народний контроль Закарпаття” подала заяву до СВ Виноградівського ВП щодо перешкоджання журналістській діяльності із боку одного із нелегальних перевізників шляхом погроз із застосуванням фізичного насильства.
Протягом доби слідчий має внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

В ході досудового розслідування слідчий має надати правову оцінку діям особи,яка здійснювала перешкоджання журналістській діяльності.

Якщо протягом доби поліція не внесе відомості в ЄРДР і не розпочне досудове розслідування,то це буде зрозумилим для нас кроком,тобто ми тоді можемо припускати про причетність до цих питань окремих працівників поліції.

Загостримо увагу на корупційній складовій діяльності правоохоронної системи і здійснення правосуддя.

Це проблема сучасної України, і цю проблему необхідно вирішувати, тому що принцип невідворотності покарання втрачає своє призначення саме за корупційної складової, яка дозволяє уникнути відповідальності на стадії досудового розслідування, розмиваючи докази, ставлячи результати зібрання доказів у залежність від отримання вигоди тими, хто має бути чесним перед законом і суспільством. Корупційні чинники продовжують діяти і на стадії судового розгляду проваджень, але не більш яскраво і активно, ніж на досудовому розслідуванні.

Але, шановне товариство,якби там не було,і які протидії невиникали від сьогоднішньої корупційної системи, в разі невнесення поліцією відомостей по нашій заяві до ЄРДР ми в понеділок подамо скаргу до Виноградівського районного суду на бездіяльність слідчого і щоб суд зобов”язав внести відомості в ЄРДР.

Таким чином ця особа,яка погрожувала журналісту газети “Народний контроль Закарпаття” має зрозуміти про невідвоторотність покарання,якщо не спрацює законодавство України ,то невідкладно спрацює Закон Божий.

Стан реалізації принципу невідворотності покарання за вчинене кримінальне правопорушення в Україні є критичним і потребує не лише суспільної уваги, але вжиття адекватних, системних заходів, оскільки impunitas semper ad deteriora invitat – безкарність завжди призводить до здійснення ще більш тяжких злочинів.

Про перебіг подій та про результати розгляду поданої заяви ми проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”