НЕОБАЧНІСТЬ СУДМЕДЕКСПЕРТА ЧИ СХЕМАТОЗИ ПІД ЧАС ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ НА ТЯЧІВЩИНІ…???


Шановне товариство, до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулася мешканка селища Буштино що на Тячівщині,яка розповіла про окремі моменти ,які мають місце в досудовому розслідуванні в кримінальному провадженні по ДТП в якому вона є потерпілою .

Коротко про обставини .

5 листопада 2019 року їй надійшла звістка про те,що мешканцем із сусіднього села ,який керував мікроавтобусом , здійснено наїзд на її чоловіка.

Внаслідок вказаної дорожньо-транспортної пригоди  її чоловік отримав тілесні ушкодження  від яких він помер в Тячівській районній лікарні.

По даному факту ДТП було відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.286 ККУ та розпочато досудове розслідування.Однак,воно тривало недовго.

Постановою старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Закарпатській області підполковником поліції Микульцьом Ю.О. 28 грудня 2019 року винесено постанову про закриття кримінального провадження у зв”язку з відсутністю у діях водія  складу кримінального правопорушення .

На підставі скарги потерпілої до прокуратури Закарпатської області,заступник прокурора п.Василенко О.Ю. 17 лютого 2020 року виніс постанову про скасування постанови про закриття кримінального провадження.

Вивченням заступником прокурора області п.Василенко О.Ю. матеріалів кримінального провадження встановлено що  старшим слідчим в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Закарпатській області підполковником поліції Микульцем Ю.О. не забезпечено всебічність і повноту розслідування,усі необхідні слідчі та процесуальні дії не виконані,а відтак постанова не відповідає вимогам кримінального процесуального законодавства  та прийнята передчасно.

Потерпіла почала сама збирати інформацію про всі подробиці дорожньо-транспортної пригоди.Так,під час збору інформації, їй стало відомо що водій, який вчинив наїзд на її чоловіка, має вади зору,що і могло слугувати причиною скоєння ДТП.

Вона подала клопотання до слідчого  в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Закарпатській області підполковника поліції Микульця Ю.О щодо проведення судово-медичної експертизи стосовно водія ,у питанні що стосується його зору.

В своєму клопотанні вона зазначила провести судово-медичну експертизу в її присутності.Всупереч КПК України СМЕ проводилася без її присутності(тобто без потерпілої) , та в висновку експерта допущено ряд помилок,як в місці проживання водія(що обстежувався) так і в році народження його,що може вплинути на хід досудового розслідування.

Досить багато виникає питань  в даній справі,які не досліджено слідчим чи то випадково чи навмисно.Як повідомила потерпіла по справі,  багато її клопотань не розглядається і відповіді на них слідчим не надаються.Ознайомитися із матеріалами кримінального провадження їй до цього часу не надають можливості.Редакцією газети”Народний контроль Закарпаття” розпочато журналістське розслідування.

По результатах якого нами направлені зібрані матеріали до прокуратури Закарпатської області.Після вивчення їх прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження по фактах журналістського розслідування щодо можливої видачі неправдивого висновку експертом та розпочато досудове розслідування.

Досудове розслідування доручено провести СВ Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області.Ми й надалі будемо здійснювати громадський супровід даного досудового розслідування в рамках нашої компетенції та КПК України.

Про результати розгляду та перебіг подій в даній справі ми будемо інформувати громадськість.

Прес-служба Громадською організації “Народний контроль Закарпаття”

Щубер Федір Дмитрович