Не той Майдан, що був колись. А який він зараз???

Шановне товариство актив Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” ,на підставі звернень окремих громадян с.Майдан, що на Міжгірщині , щодо неналежного виконання своїх службових обов”язків сільським головою с.Майдан Олександром Маркович ,відвідав нещодавно це гірське село,яке серед зелених смерек просто очаровує своєю красою.


Довідково:

Сільський голова с.Майдан п.Маркович Олександр ОлексійовичЗ 1980 року народження.Освіта вища.Безпартійний.Дата обрання перший раз головою сільської ради 01.06.2008 року.ТВК було зареєстровано і внесено до виборчого бюлетеню 5 кандидатів. В результаті голосування, в якому взяло участь 788 із 1350 виборців, переможцем вийшов  Маркович Олександр Олексійович (кандидат від БЮТ), якого підтримали своїми голосами 463 жителі села.Інші голоси розподілилися наступним чином: Попович Василь Іванович – 89, Джумеля Іван Юрійович – 83, Сита Володимир Іванович – 71, Ньорба Костянтин Федорович – 42 голоси. Другий раз п.Маркович О.О.був обраний мешканцями с.Майдан 31.10.2010 року і по сьогоднішній день обіймає посаду сільського голови. В статті  від 11.03.2016 року на сайті Закарпаття онлайн ми знайшли цікавий коментар про посадових осіб Майданської сільської ради:


Коментарі

майдан до прокурорів 2016-11-03 / 17:13:29
? ЗАПИТАННЯ ? А коли понесе відповідальність сільський голова с .Майдан Маркович Олександр та секретар Бурда Людмила які в 2013-2014 роках оформили доньку Бурди Л. на посаду сільського сторожа в сільській раді та завгоспом у садик с. Майдана? Гроші фактично получала Бурда Л. а сторожом і завгоспом не працювала. Сама проживала в м. Ужгороді з чоловіком на квартирі звідки і пішла у декрет.


Із яким проблемами звернулися до нас мешканці села і чому вони незадоволені роботою сільського голови п.Маркович О.О. ми вирішили спитати самих мешканців, відвідати село та побачити на власні очі .


Для підтвердження або спростування звернень мешканців с.Майдан редакцією газети “Народний контроль Закарпаття” розпочато журналістське розслідування та надано інформаційний запит у відповідності до ЗУ”Про друковані ЗМІ в Україні”,ЗУ”Про доступ до публічної інформації” та ЗУ “Про інформацію” із питань функціонування Майданської сільської ради та ,безпосередньо, результатів роботи сільського голови .


Нами направлено інформаційний запит на електронну адресу ,його отримала по наявній інформації відповідальна особа Майданської сільської ради,але відповіді в установлений законом строк ненадали.


Ми вимушені звернутися до Майданської сільської ради письмово та направили листа  із поштовим повідомленням про задоволення інформаційного запиту,однак, Майданська сільська рада протиправно нам відмовила.


На нашу думку дії посадових осіб Майданської сільської ради є такими,які суперечать ЗУ”Про доступ до публічної інформації” ,саме тому, ми вимушені приїхати на Міжгірщину,подолали немалу відстань ,а саме із м.Виноградова  в с.Майдан ,щоб реалізувати своє право на отримання запитуваної інформації,яка стосується службової діяльності Майданської сільської ради та безпосередньо сільського голови с.Майдан Олександра Марковича

Але ознайомитися із запитуваною інформацією  ми не змогли ,позаяк сільського голови на роботі не було,а секретар сільської ради сказала,що нам треба дочекатися голову сільської ради.Натомість ми часу не гаяли,а пройшлися селом та поспілкувалися із десятками мешканців села Майдан ,оглянули заклади освіти та медицини , результати огляду яких ми покажемо нижче в фотогалереї.

А тому шановне товариство підсумовуючи поїздку на Міжгірщину можемо припустити таке,що якщо  Майданською сільською радою порушені  наші права як журналістів в частині отримання публічної інформації,то тоді що говорити про мешканців села,які необізнані зі своїми правами  та потерпають через саме від незнання їх.


Хочеться звернутися як до сільського голови с.Майдан Олександра Маркович  та і до інших керівників органів місцевого самоврядування , що за позбавлення журналіста чи засобу масової інформації можливості скористатися переважним правом на одержання інформації, необгрунтовану відмову у задоволенні запиту щодо доступу до офіційних документів або наданні письмової чи усної інформації, порушенні права власності на інформацію, навмисному приховуванні інформації, безпідставній відмові від поширення певної інформації  передбачена кримінальна відповідальність за ст.171 “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”  .


 Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – це протиправне створення перепон, обмежень, заборон щодо одержання, використання, поширення та зберігання інформації окремим журналістом (журналістами) чи засобом масової інформації. Воно може виразитись в позбавленні журналіста чи засіб масової інформації можливості скористатися переважним правом на одержання інформації, необгрунтованій відмові у задоволенні запиту щодо доступу до офіційних документів або наданні письмової чи усної інформації, порушенні права власності на інформацію, навмисному приховуванні інформації, безпідставній відмові від поширення певної інформації тощо.  

Коли ми вже повернулися до офісу Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” в м.Виноградів нам зателефонував чоловік,який назвав себе сільським головою с.Майдан і сказав ,що його звати Олександр Маркович та попросив вибачення,за те ,що не зміг нас прийняти ,так як він був у відрядженні в м.Мукачеві (їздив за подарунками дітям) і запросив нас іншим разом приїхати в с.Майдан та  запевнив нас ,що із всіма документами,які нас цікавлять ,нас ознайомить.


Наскільки він щирий в своїх обіцянках ми зможемо впевнитися ,коли із ним зустрінемося.


Натомість  шановне товариство ми направили заяву в порядку ст.214 КПК України до Міжгірського ВП Хустського ВП ГУНП в Закарпатській області для надання правової оцінки діям цього сільського голови.


Для підтвердження порушень наших прав, журналістами була здійснена відеофіксація їх під час спілкування із посадовими особами Майданської сільської ради.

Щодо наших вражень від побаченого в цьому населеному пункті , а саме щодо належного забезпечення життєдіяльності мешканців с.Майдан хочеться сказати наступне: починаючи із стану дорожньої інфраструктури, та закінчуючи неприбраним сміттям мало ,що нас приємно вразило,хоча,  звичайно, за винятком природи,яка просто чарівна,але із такими газдами і вона скоро перетвориться на іншу реальність.

Ми все ж таки маємо намір ознайомитися із документами щодо оренди та приватизації землі та майна ,що є на території села,адже, із слів селян з якими ми сьогодні поспілкувалися ,багато земельних ділянок та майна наразі перебуває в осіб до яких мають виникати питання із боку податкових органів,Деоржгеокадастру та інших правоохоронних органів.
За допомогою місцевих,які сьогодні погодилися надати нам копії документів щодо землі та майна ми зможемо довести наше журналістське розслідування до логічного завершення та направлення зібраних матеріалів в правоохоронні органи.

Про перебіг подій в с.Майдан після нашого відвідування ми проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”