НАРОДУ ПОТРІБНА СТАБІЛЬНА ,ЕФЕКТИВНА ВЛАДА НА ЗАКАРПАТТІ ,А НЕ НЕЗРОЗУМІЛІ ІГРИ ТА ОСОБИСТІ АМБІЦІЇ ОКРЕМИХ НЕДАЛЕКОГЛЯДНИХ ЛЮДЕЙ

Ситуація яка виникла у зв’язку з тим, що Берегівська райрада своїм рішенням хоче або вже скасувала рішення 45 сесії вже бувшої Виноградівської райради є складною, напруженою та в деякій мірі незрозумілою для багатьох людей.

Але так як це стосується безпосередньо життя великої кількості людей і набуло певного суспільного резонансу, то постараємося вивчити цю ситуацію.

Це питання більше всього лежить в юридичній площині і звичайно, що багато новообраних депутатів Берегівської райради в ньому мало обізнані.

Для того щоб цим питанням не маніпулювали, особливо ті депутати які будуть приймати або прийняли рішення про скасування цих рішень, проведемо невеликий безкоштовний «лікбез»- їм це буде корисно на майбутнє.

Чи були такі випадки в Україні, коли ОМС хотіли відмінити своє попереднє рішення? Звичайно були і ми тут не перші та не єдині. Ось у зв’язку з цим КСУ розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень певних норм Конституції та Законів України які регулюють та регламентують такі дії для того щоб не було юридичних суперечностей та прецендентів.

Нам спочатку важливо усвідомити та зрозуміти одну річ, що Виноградівської райради вже не має і згідно норм Закону іі правонаступником є Берегівська райрада.

Тут все в принципі зрозуміло. Тепер рухаємося далі.

КСУ дійшов висновку, що ОМС мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України і КМУ.

Саме цим на нашу думку брали до уваги і керувалися певні депутати Берегівської райради.

Але на жаль вони враховуючи свою заангажовану та недалекоглядну позицію не до кінця вивчили мотивувальну частину вказаного Рішення КСУ, хоча повинні були б це зробити досить ретельно перед прийняттям цього важливого рішення.

Враховуючи, що ми всі в першу чергу люди які бажають лише законності, справедливості та добра один одному, ми зробили це за них.

Отож подаємо повністю, а не частиною тлумачення цього питання КСУ.

Важливо те, що ОМС не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.

Рішення ненормативного характеру, одноразові, які виконуються тоді, коли реалізовуються, — вже не можна змінити.

І тому сам ОМС змінити чи скасувати таке рішення не може.

Як можна зрозуміти описане вище і як воно пояснює цю ситуацію?

Пояснюється це наступним чином: в зв’язку з рішенням 45 сесії Виноградівської райради відповідно до приписів цих рішень виникли певні правовідносини, а саме: утворилися нові юридичні особи які мають правовідносини як з Виноградівською ОТГ, так і з іншими ОМС та органами державної влади.

Відповідно у цих нових утворених юридичних осіб є певні права та обов’язки які викладені у нових статутах, більше того ці їхні обов’язки покликані захищати права та свободи мешканців відповідної громади, а це гарантується крім того в Конституції.

Ну і не менш важливим є те, що Виноградівська міська рада вже виконала рішення Виноградівської райради і вступила в права засновника.

І крім того ,без сумніву, дана ОТГ проти зміни або припинення цих правовідносин ,які на наше глибоке переконання базуються на Конституції та Законах України.

Тому підсумовуючи вище сказане можна зробити висновок: Берегівська райрада не може скасувати рішення 45 сесії Виноградівської райради, а може, як це розтлумачено КСУ ,лише звернутися до суду і ініціювати судовий процес.

Але питання: для чого це коли і так до 1 липня 2021 року це все майно перейде в відповідні ОТГ на території яких воно знаходиться, а нові райради не мають ні відповідного фінансування цих об’єктів, а також повноважень?

Питання, як то кажуть, риторичне і кожна думаюча людина дасть сама собі відповідь чиї інтереси відстоює та якими мотивами керується Берегівська райрада та частина депутатського корпусу.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”