МІЖГІРЩИНА : ЛЮДИ ПРОТИ ВИРУБКИ ЛІСУ

До редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулися мешканці с.Тюшка та с.Річка Міжгірського району Закарпатської області із письмовою заявою проти вирубки лісу із підписами більше 200 осіб з метою надання цій події публічності та розголосу.

Люди стверджують,що наразі в урочищі “Кути”,”Стрижаків” та “Дривітні” що поблизості сіл Річка та Тюшка в понеділок 4 травня 2020 року начебто планується лісорубочні роботи лісу ,який має більше 60 років і немає ніякого сухостою і хвороб лісу.

Ця територія відноситься до ДП”Верхньогірське ЛГ” і начебто лісорубочні роботи має здійснити ПП Льопко В.М.Як стверджують мешканці цих сіл,що навколо їхніх сіл  вже все вирубали,гори лисі залишилися.

Людям вже неможливо ні пройти не проїхати,тому,що в результаті лісорубочних робіт попсували верхній шар грунту ,захаращили  територію поваленим сухостоєм та залишками лісозаготівлі  і саме головне не відновили насадження молодняка.

Наразі на території України проходить місячник тиші (з 1 квітня по 15 червня) ,згідно Закону України “Про охорону тваринного світу”.

Це період масового розмноження диких тварин та птахів.

Немаловажний фактор, який суттєво впливає на кількість дичини та її відновлення є спокій і тиша в місцях її розмноження.

Підприємства, установи та громадяни зобов’язані вживати заходів для запобігання загибелі тварин під час здійснення виробничих процесів, у тому числі зберігання, транспортування, застосування небезпечних для тварин препаратів, хімічних речовин та сполук, складування, знищення, захоронення промислових і побутових відходів, проведення сільськогосподарських та інших робіт, а також під час експлуатації транспортних  засобів.

А тому в апріорі любі лісорубочні роботи заборонені.

Як повідомили люди ,що вони настроєні до вирубки лісу на даній території категорично  навіть до затримання правопорушників,після чого будуть викликати поліцію.

На підставі поданої заяви ми підготували звернення та інформаційні запити до голови Закарпатської ОДА  п.Петрова О.Г. та в інші регіональні управління центральних органів виконавчої влади.

Про результати розгляду нашого звернення проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”