Михайла Русанюка судитиме суддя Берегівського районного суду Фейір О.О., якого було затримано за отримання хабара 500 долларів США

Шановне товариство справа щодо колишнього голови Виноградівської РДА п.Русанюка М.М. ,в якій останній є в статусі обвинуваченого за статею 368 ККУ ,а саме прийняття пропозиції,обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою передана на розгляд до Берегівського районного суду.
Головуючий по справі суддя Берегівського районного суду п.Фейір О.О.
Справа призначена на 01.08.2019 року на 14.00 годину.

Нагадаємо для тих,хто призабув про корупцію на Виноградівщині під час Президенства П.О.Порошенка його підлеглими.
Так,ось,як це було.
Оперативники відділу протидії хабарництву Департаменту захисту економіки Нацполіції, управління захисту економіки в Закарпатській області, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України задокументовали злочинну діяльність голови Виноградівської районної державної адміністрації.

Так, правоохоронці встановили, що посадовець організував «схему» хабарництва. За укладання договорів на виконання робіт, послуг за бюджетні кошти без відповідного погодження вимагав та отримував від представників бізнесу неправомірну вигоду.

У даному випадку за укладання договору на постачання планшетів для інклюзивної освіти (для хворих на ДЦП дітей) та перерахунок бюджетних коштів відповідно до виконаних умов договору голова РДА вимагав 25 тисяч гривень хабара. Кошти останній отримував у декілька етапів.

2 серпня 2018 року, фігуранта було затримано під час одержання чергового «траншу». В автомобілі голови РДА правоохоронці вилучили кошти, одержані ним у якості хабара – 8 тисяч гривень.

Крім того, під час проведення слідчо-оперативних заходів були встановлені інші факти отримання ним неправомірної вигоди за перерахування бюджетних коштів за виконані по договору роботи.
Правоохоронцями проведені комплекс ОРМ по встановленні осіб з числа посадовців РДА, які також могли бути задіяні у корупційних схемах.
Про все це ми дізнаємось в ході судового розгляду.
Голова райдержадміністрації був затриманий у порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України.
Досудове розслідування проводилося у межах кримінального провадження, відкрито за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, повідомляють у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

Обвинувальний акт був направлений до Виноградівського районного суду для розгляду по суті,але на підставі клопотання представників Генеральної прокуратури щодо відводу всьому складу суддів воно було задоволено і тому наразі ця справа буде розглядатися Берегівським районним судом.

Довідково:

Михайло Русанюк був призначений на посаду голови Виноградівської РДА 10 серпня 2015 року за поданням голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. До цього він вже тривалий час працював у цій структурі на посаді першого заступника голови РДА у часи режиму Віктора Януковича – з жовтня 2011 року і до перемоги Революції Гідності.

Але цікаве в іншому,а саме в тому,що головуючий по справі Русанюка М.М. визначений в ході авторозподілу в Берегівському районному суді є суддя Фейір О.О.

В чому він відомий для закарпатців.

18 серпня 2017 року співробітниками СБУ була проведена спецоперація в ході якого було затримано суддю Берегівського районного суду п.Фейір О.О.на хабарі кількасот доларів.

Резонансне затримання судді Берегівського районного суду, яке було проведено у п’ятницю, 18 серпня, перейшло у фазу довготривалих процедурних моментів.

Справа у тім, що будь які дії щодо судді, зокрема взяття арешт або інші запобіжні заходи, можливі лише після дозволу Вищої Ради Правосуддя. А це окрема процедура, яка включає окреме клопотання до ВРП і її мають задовольнити.

Відтак, суддя Берегівського районного суду Олександр Фейір досі на волі без будь яких обмежень щодо пересування абощо.

Водночас, як повідомили Mukachevo.net джерела у правоохоронних органах, вчора, 19 серпня була оголошена офіційна підозра адвокату, через якого суддя начебто вимагав та отримав хабар розміром $500. За неофіційною інформацією, адвокат є родичем судді (племінником).

Також рішенням Ужгородського міськрайонного суду адвоката, який фігурує у справі як спільник було взято під цілодобовий домашній арешт.
Ось так друзі,яка у нас ситуації із відправленням правосуддя на Закарпатті.
Хто кого судить…
Але ,якби там не було Громадська організація “Народний контроль Закарпаття” буде здійснювати громадський та журналістський моніторинг по цій справі в Берегівському районному суді.

Про перебіг будемо повідомляти громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”