МІСЦЕВИЙ ПРОКУРОР: «..ЦЕ РОЗВОД ПОЛІЦІЇ…»

Шановне товариство те що відбувається сьогодні  в правооохоронній системі всім нам відомо.Як ніколи, ми бачимо некомпетентність поліцейських,байдужість прокурорів та  суддів,які  приймають діаметрально різні рішення, спираючись на своє внутрішнє переконання,а не на закон. Ми зустрічаємося щоденно із цими працівниками в поліції,впрокуратурі і судах.Але на жаль всі ми  забиваємо голову в пісок,як страуси,терпимо і мовчки миримося з цим лицемірством та безприделом.

Коли вже допече,тоді ми намагаємося створювати імітацію активності і в фейсбуці, рвемо на собі рубашку,але не більше.

Такий в нас український мінталітет.

Принцип моя хата скраю,прижився в нас надовго.

Ми хочемо в черговий раз проінформувати вас про діяльність місцевих правоохоронців,які вже потіряли і страх і совість, думають до обіда,що зробити після обіда.

Наведемо на  прикладі Вам це лицемірство і безпридел.

І так 29.04.2020 року до редакції газети «Народний контрольЗакарпаття»звернулися мешканці с.В.Копаня що на Виноградівщині  і повідомили,що протягом останніх років їм ніде випасати корів,тому що появилися суб»єкти господарювання,які всупереч природоохоронному та податковому законодавству здійснюють незаконну господарську діяльність в частині  забору та вивозу гравійно-піщаної суміші  і псують вантажними автомобілями пасовище ,яке розташоване поблизості русла р.Тиса .

Разом із заявою мешканці направили нам відеоматеріали на яких видно,як вантажні автомобілі прямують на Тису для погрузки гравійно-піщаної суміші.

Ми невідкладно звернулися в поліцію ,в прокуратуру ,в райдержадміністрацію,в екологічну інспекцію,в рибінспецію і т д .

На місце події виїхала оперативно-слідча група Виноградівської місцевої поліції ,яку очолив слідчий Євгеній Чонтош.

На місці події поліцейські виявили декілька вантажних автомобілів завантажених гравійно-піщаною сумішю,погрузчик та місце де вони грабастали русло річки Тиса.

Все те,що вони виявили ,мали по ідеї затримати та доставити ,як доказ на штрафний майданчик.Але ,як стверджують присутні мешканці с.В.Копаня ,слідчому почали надходити телефонні вказівки і він передумав їх затримувати.Відповідно до ст.214 КПК України слідчий отримавши заяву чи повідомлення про злочин зобов”язаний внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР.Однак “сарака” забув і не вніс.Бог з ним.Ми наступного дня прийшли і поцікавилися :чи зареєстроване наше повідомлення і чи внесено до ЄРДР.

Поспілкувалися безпосередньо із начальником відділення місцевої поліції п.Пилип Ю.Ю.,який сказав,що ще невнесено,бо, начебто, прокуратура ще вивчає матеріали.Хоча відповідно до тієї ж ст.214 КПК України слідчий або прокурор  отримавши заяву чи повідомлення про злочин має не пізніше 24 години внести відомості до ЄРДР.

Альтернативи невнесення відомостей до ЄРДР законодавець в ст. 214 КПК України не передбачив. Згідно ст. 214 КПК України обовязок слідчого чи прокурора не вимагає оцінки заяви особи про наявність ознак злочину, а полягає лише в механічному внесенні цієї заяви до ЄРДР.Після спілкування із керівником місцевої поліції ми направилися до Виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури,щоб дізнатися із яких причин вони перешкоджають внесенню відомостей в ЄРДР.

Під час спілкування із представником місцевої прокуратури ми почули від нього ,що він ніяких матеріалів не вивчає і що відповідно до ст.214  КПК України слідчий поліції зобов”язаний був внести відомості до ЄРДР.

А те ,що нам розказували казки в поліції про начебто якісь перешкоджання прокуратури, вважає “розводом” місцевої поліції.

Задля відновлення справедливості ми написали вдруге заяву в порядку ст.214 КПК України і подали слідчому поліції п.Онисько О.В.,який прийняв нашу заяву, зайшов в чергову частину і почав телефонувати  і щось з”ясовувати.

Кому він телефонував і чому нам невідомо.

Потім він нас запросив в канцелярію,щоб ми цю заяву зареєстрували там,але працівник канцелярії йому відмовила,і він нас запрошує на вихід.

Це треба було бачити,водив нас по приміщенню поліції ,як Сусанін.

В кінці кінців зайшов до чергової частини ,де з”явився начальник СВ Виноградівського ВП  п.Вебер М.М. ,який надав йому вказівку зареєструвати заяву.Таким чином заява була прийнята та зареєстрована.

Шановне товариство, це яскравий приклад корупційних схем,які відбуваються на Виноградівщині з відома правоохоронних органів.

Наразі на території України проходить місячник тиші (з 1 квітня по 15 червня) ,згідно Закону України “Про охорону тваринного світу”.

Це період масового розмноження диких тварин та птахів.

Немаловажний фактор, який суттєво впливає на кількість дичини та її відновлення, є спокій і тиша в місцях її розмноження.

Підприємства, установи та громадяни зобов’язані вживати заходів для запобігання загибелі тварин під час здійснення виробничих процесів, у тому числі зберігання, транспортування, застосування небезпечних для тварин препаратів, хімічних речовин та сполук, складування, знищення, захоронення промислових і побутових відходів, проведення сільськогосподарських та інших робіт, а також під час експлуатації транспортних  засобів.

Але на території Виноградівщині та загалом по  всій Закарпатської області всі без винятку суб”єкти господарювання здійснюють забір та вивіз гравійно-піщаної суміші в місячник тиші переїзжаючи через воду здійснюють виробничі процеси в руслах річок.

До речі русло річки Тиси відноситься до природно-заповідного фонду,до регіонального ландшафтного парку “Притисянський” на території якого господарські роботи без відповідного дозволу забороняються.

Але ця норма не діє ні на Виноградівщині,а ні в Закарпатті.

По результатах нашого звернення до поліції останні все ж таки внесли відомості до ЄРДР і розпочали досудове розслідування.

Але виникає питання::а що далі?

А далі поліція буде робити імітацію бурхливої діяльності і закриє кримінальне провадження,як і решта

Для вашого відома :одна машина гравійно-піщаної суміші коштує від 4000,00 грн,кожен із цих легальних або нелегальних суб”єктів господарювання має можливість в день вивести до 100 автомобілів,можливо хтось із них більше ,хтось менше.

Ось і порахуйте, якщо за день вивозиться 100 автомобілів гравію чи піску і помножуємо на 4000,00 грн ,то маємо 400 000 грн доходу.

В місяць взагалі ,сума виходить в декілька мільйонів.

Ніхто з них не платить ніяких податків .Все собі в карман та в карман тих,хто не заважає їм робити.

По наявній інформації кожному із тих,що закривають очі на їх протиправну діяльність ці особи платять на карман мінімум по 4000,00 грн. в місяць

За інформацією Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса ,так званих суб”єктів господарювання в частині руслочисних робіт  нараховується 43 особи,із яких найбільша кількість в Тячівському районі – 21 і в Виноградівському районі -11. 

Це тільки ті,що мають робочі проекти на так звану очистку русел річок від наносів,хоча вони в хаотичному порядку грабастають русло в тих місцях,де є залежі гравію та піску.

Окрім них є ще ті,які немають жодних дозвільних документів,але платять тим,хто здійснює контрольні функції.

По нашій інформації їх є більше 40 осіб.

Контроль за дотриманням природоохоронного ,земельного,водного та податкового законодавства мали б здійснювати Державна екологічна інспекція в Закарпатській області,Басейнове управління водних ресурсів річки Тиси,управління рибного господаства в Закарпатській області, управління Держгеокадастру в Закарпатській області,ГУНП в Закарпатській області,сільські,селищні та міські ради,райдержадміністрації.Бачите скільки їх багато.Чому вони не контролюють бей безпридел для всіх Вас я думаю зрозумілим є вочевидь.

Ми порахували ,що їх особистий дохід за місяць складає декілька сот мільйонів гривнів,І це тільки в цій сфері.

Тоді як в нас немає грошей ні на збройні сили,ні на медицину,а ні на освіту.

Все це шановне товариство відбувається в нас на очах,але ми цього не замічаємо або не бажаємо замічати.

Наразі  результати нашого журналістського розслідування щодо дотримання правохоронного законодавства ми направили в Офіс Президента та в Кабінет Міністрів для належного реагування.

ЯК відреагують і чи взагалі відреагують ми згодом проінформуємо громадськість.Надаємо для перегляду відеоматеріали про діяльність поліції та прокуратури

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”