МЕШКАНЦІ СЕЛА ЧАБАНІВКА ЩО НА УЖГОРОДЩИНІ ПРОТИ БУДІВНИЦТВА СМІТТЄПЕРЕРОБНОГО ОБ”ЄКТА

До редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулися письмово мешканці с.Чабанівка що на Ужгородщині та повідомили ,що неподалік їх села намагаються розпочати будівництво сміттєпереробного заводу.Розмова про його будівництво ведеться ще з 2015 року.

Місцева влада неодноразово намагалася знайти компроміс із місцевими жителями навколишніх сіл.Але люди не погоджувалися на будівництво із тих підстав,що позиція ініціаторів цього проекту була не переконливою і людям не надали гарантію того ,що дане будівництво не буде мати негативних наслідків для життя і здоров”я мешканців навколишніх сіл.Як стверджують  місцеві мешканці, посадовці продовжували робити свою “справу” без обговорення та дискусії з ними,що і збурило людей на більший супротив.

Як стало відомо місцевим, земельну ділянку загальною площею більше 30 га було все ж таки виділено начебто ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області (адже земельні ділянки знаходилися поза межами населеного пункту) для реалізації інвестиційного проекту з будівництва  й експлуатації полігону твердих побутових відходів  та комплексу  із їх переробки.

Нещодавно було проведено громадське слухання,але як люди повідомляють, про це ніхто не знав і на цих слуханнях були тільки начебто представники бюджетних сфер,які були присутні в ролі статистів.

Ще раніше,як стало відомо по інформації жителів с.Чабанівка,  виявилося що на земельній ділянці ,яка була виділена для будівництва сміттєпереробного об”єкта ,які планувалися для використання під будівництво сміттєпереробного заводу були передані 15 земельних ділянок у приватну власність,що порушило інтереси ТОВ”АВЕ Умвельт Україна” та  завадило будівництву самого заводу.

З даного приводу за заявою ТОВ “АВЕ Умвельт Україна” СУ ГУНП в Закарпатській області відкрило кримінальне провадження та розпочало досудове розслідування.13 березня 2020 року слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду п.Фазикош О.В. накладено арешт ,із забороною розпоряджатися вищевказаними земельними ділянками,які розташовані на території Ірлявської сільської ради  та відведені у приватну власність.

Отже, поки йде досудове розслідування і не усунуті всі перешкоди,, логічно припустити,що будівництво будь-якого об”єкту не можливо.На підставі звернення мешканців с.Чабанівка редакцією газети “Народний контроль Закарпаття” розпочате журналістське розслідування і з даного питання, на місці вже працюють наші журналісти.Для більш детального вивчення ситуації,яка склалася із будівництвом цього заводу , редакція газети “Народний контроль Закарпаття ” подала інформаційні запити до всіх учасників(розпорядників) даного конфлікту  для підтвердження або спростування отриманої інформації .

Про результати журналістського розслідування та перебіг подій з будівництва сміттєпереробного об”єкта ми будемо інформувати громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”

Щубер Федір Дмитрович