м.КИЇВ вул.БАНКОВА :Мітинг на підтримку своїх конституційних прав

Шановне товариство 22 жовтня 2019 року актив Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” прийняв участь вмотивованому стоянні в м.Києві на вулиці Банкова,де знаходиться офіс Президента .Близько однієї тисячі громадян України із усіх куточків країни приїхали висловити незгоду з введенням в дію антиконституційного Указу Президента №558\2019″Про деякі заходи по поліпшенню доступу фізичних і юридичних осіб до електронних послуг”, у рамках реалізації програми “Україна в смартфоні”, згідно з яким заплановано проведення верифікації та встановлення тотожності між набором ідентифікаційних даних фізичних осіб,які оброблюються національних електронних інформаційних ресурсах.

Наше громадянське право не давати згоду на обробку персональних даних захищене,насамперед Конституцією України (32. ст),Міжнародною Конвенцією”Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних “.Ніхто не може гарантувати ,що електронна система контролю над людиною і абсолютна залежність людини від неї не використовуватиметься для впливу на людину з метою маніпулювання нею.

Окремо необхідно зупинитися на проблемі оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року у вигляді книжечки ..З 2016 року в Україні припинена видача звичайних паперових паспортів у вигляді паспортної книжечки,натомість почалось безальтернативне нав’язування органами ДМС України пластикових id-карток , з автоматичним присвоюванням людині УНЗР. На сьогодні громадянами України виграно безліч судових справ проти органів ДМС України .За основу судами адміністративної юрисдикції враховується зразкова справа №806/3265/17,по якій Велика Палата Верховного Суду своєю постановою від 19.09.2018 ,зобов’язала ДМС України видати позивачці паспорт у вигляді книжечки. Саме такі вимоги по дотриманню своїх конституційних прав висували протестувальники .Після 4 годин стояння з Офісу Президента вийшов держслужбовець який повідомив організаторів стояння ,що їхні звернення буде обов’язково про аналізоване і вивчене ,а так воно буде чи ні покаже час. Громадська організація “Народний контроль Закарпаття”буде здійснювати контроль за виконанням конституційних прав вірян як щодо отримання паспорта громадянина України зразка 1994 року та ін. Програма “Україна в смартфоні ” повинна впроваджуватись тільки після всебічного її аналізу на відповідність нормам конституції, та виключно на добровільній основі без обмеження прав і свобод інших людей.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”