Коронавірусна інфекція (COVID-19):ЯК ДБАЄ ВЛАДА ТА ЗАКАРПАТЦІ ПРО КРАЯН?!

ЧАСТИНА 1 (Продовження далі буде..)

… Тоді промовляв Він до них: “Повстане народ на народ, і царство на царство. І будуть землетруси великі та голод, та помір місцями, і страшні та великі ознаки на небі… Євангеліє від Луки 21:10-11.Події в Закарпатті змінюються щодня і щогодини.Вже неможливо собі уявити наш край колишнім.Закарпаття з переповненими (особливо взимку) гірсьлижними курортами  , турбазами та зонами відпочинку ,незліченними торгівельно – ресторанними закладами ,в яких багато смачної закарпатської кухні та запашного вина… Сьогодні закрилося все в Закарпатті.Людська гординя і самонадіяність, надмірне покладання на власну досконалість і міць держави, на стабільність та потугу фінансової ситеми світу, на силу медицини, науки, на непервершеність знань та високий розвиток приводять до того, що Господь вимушений допускати прихід великих криз (криза перекладається з давньогрецької як суд), тобто, коли людська гордість досягає свого піку, тоді приходять Суди Божі. Суди, які упокорюють людство перед Богом і є знаменнями наближення Другого Пришестя Христа на Землю. Світ злегковажив, не спирйняв серйозно цю загрозу. Людство проігнорувало попередження про насування біди, особливо цю легковажність та високомірність проявили в Європі.Для того щоб зупинити гординю, і гріховність людсткої цивілізації Бог допускає великі випробовування і струси.Сьогодні ця велика криза явилась людству в образі світової епідемії коронарвірусу. Пошести, яку ,за моїм особистим переконанням, створили самі ж люди.Питання тільки ,чи надовго це. Пророк Божий Ісая майже за 800 років до н. е у своїй книзі говорить: “І сказав я: Аж доки, о Господи? А Він відказав: Аж доки міста спустіють без мешканця, і доми без людей, а земля спустошена буде зовсім.

І віддалить людину Господь, і буде велике опущення серед землі…” Біблія: Книга Пророка Ісаї 6 :11-12.

І ось сьогодні керівники Закарпаття зайняті заходами по вирішенню кризи, це зрозуміло. Ми ,як стала громадська організація “Народний контроль Закарпаття”, з початку появи повідомлення о коронавірусной інфекції розпочали моніторинг дії влади по вирішенню цієї проблеми .Слава Богу,що ця коронавірусна інфекція не мала українське походження,і безпосередньо не розпочалася в Закарпатській області ,адже не можна собі уявити,що б відбувалося і як би влада реагувала на такі виклики.Україна вже тільки копіює обмежувальні заходи,що роблять сусідні держави.Але тільки частину.Першим кроком місцевої влади на Закарпатті було позапоанове засідання регіональної комісії з питань техногеенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ,яке відбулася 11 березня 2020 року.

Основним питанням,яке було розглянуто на вищевказаній комісії ,стало питання про запобігання виникненню на території Закарпатської області  надзвичайної ситуації державного рівня пов”язаної  із занесенням і поширенням коронавірусної хвороби 2019 ((COVID-19).За рішенням цієї комісії були вжиті заходи (були вони достатніми чи не достатніми сказати можна буде пізніше) щодо запобігання поширенню короновірусної інфекції на Закарпатті.А саме вони були такими:

–        У школах, садках, вишах області – тритижневий карантин до 3 квітня.

–        Усім закладам і установам, підприємствам, органам влади різного рівня – утриматися від організації та проведення масових заходів,  в тому числі культурно-розважальних.

–        Відкласти до стабілізації епідемічної ситуації проведення спортивних змагань, турнірів, в Закарпатській області та поїздки на аналогічні заходи в країни, де реєструють COVID-19. Якщо дані заходи вже організовані, провести їх без участі глядачів та вболівальників. 

–        Посилити дезінфекційні заходи в закладах освіти області, соціальних установах, медичних, транспорті, у місцях скупчення людей: кінотеатрах, ринках, кафе, ресторанах. Збільшити у таких закладах  кратність прибирання із використанням деззасобів та частіше провітрювати приміщення.

–        Увести в закладах охорони здоров’я підвищений протиепідемічний режим, заборонити відвідування хворих.

–        Забезпечити працівників громадської сфери витратними матеріалами для особистої гігієни (серветки, дозатори з рідким милом, спиртовмісні антисептики).

Такі рішення були прийняті  11 березня, в Ужгороді на засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.Засідання відбулося у малій залі ОДА. У його роботі взяли участь в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, голова обласної ради Михайло Рівіс, керівники районів, департаментів та управлінь ОДА, силових структур, медики та епідеміологи. 

В рішенні тимчасової протиепемічної комісії при обласній державній адміністрації спільно з регіональною комісією техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій щодо запобігання занесенню  та поширенню на території Закарпатської області гострої респіраторної коронавірусної інфекції було зазначено :

– всім райдержадміністраціям , міськвиконкомам ,виконавчим органам об”єднаних територіальних громад ввести обмежувальні протиепідемічні заходи , у порядку передбаченому чинним законодавством  на визначеній адміністративній території та рішенням від 11.03.2020 року регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо призупинення з 12 березня по 03 квітня 2020 року навчання у всіх закладах осіти , щодо обстеження місць визначених для обсервації осіб контактних по коронавірусу ,щодо забезпечення належної роботи закладів визначених для тимчасової обсервації та ізоляції осіб контактних по коронавірусу тощо .

Як діяли районні райдержадміністрації , виконкоми сільських , селищних , міських рад та районні ради в цей підготовчий період і ,що наразі  робиться на місцях,як  в центрі області так і  на периферії ? Ми намагалися отримати офіційну інформації від них.

Ось ,що вийшло у нас із отриманням запитуваної інформації станом на 8 .00 годину 30 березня 2020 року: 

ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОН

Першими,як не дивно, оперативно спрацювала місцева влада на Виноградівщині,а це районна рада (голова п.Любка В.В.) та міська рада(голова п.Бочкай С.З.)Вже 18 березня 2020 року було проведено позачергове сесійне засідання Виноградівської районної ради.Сесію проведено з метою оперативного вирішення першочергових питань щодо забезпечення протиепідемічних заходів з протидії в районі поширення COVID-19.Головним питанням порядку денного було виділення додаткових коштів на забезпечення медичних працівників районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги необхідним обладнанням, засобами індивідуального захисту тощо. Позаяк нагальним для лікарні є придбання апаратів штучної вентиляції легенів та іншого обладнання, левову частку вільних лишків та резервного фонду районного бюджету було спрямовано саме на ці цілі.

Відтак 3,8 млн грн з районного бюджету виділено для закладів охорони здоров’я району на закупівлю медобладнання та інші потреби. Субвенцію у сумі 800 тис.грн делеговано районному бюджету сесією міської ради теж на придбання медобладнання.

Окремо депутати районної ради додатково направили 460 тис.грн до резервного фонду районного бюджету, які у разі потреби будуть спрямовані на заходи з протидії коронавірусу.Також на сесії було порушене не менш важливе питання щодо підвезення медичних працівників районної лікарні, які, через скасування приміських автобусних рейсів місцевими перевізниками, не мають можливості доїхати до місця роботи. Для того, аби вирішити це питання на період карантину депутати вирішили передати шкільні автобуси в орендне користування лікарні та виділили на це необхідні кошти.Щодо заходів протидії поширенню коронавірусу інформувала в.о. завідувачки інфекційного відділення лікарні Беніта Ліспух.

Вона повідомила, що станом на 18 березня в районі немає випадків захворювання на коронавірус.Про матеріально-технічне забезпечення районної лікарні, роботу установи розповів керівник КНП «Виноградівська районна лікарня» Олександр Милюков. Так, на сьогодні районна лікарня працює у суворому санепідемічному режимі, приймаються тільки важкі хворі, скасовані всі медогляди та профогляди, щеплення. Також з дня на день лікарня отримає 300 тест-систем на коронавірус. Медик, крім того, інформував, що місцеві виробники ТОВ «Сандерс-Виноградів» та ПрАТ «Гроно-Текс» дали згоду на пошиття масок, які сьогодні у дефіциті.

Також,цього ж дня відбулось засідання 37-ої позачергової сесії міської ради сьомого скликання, на якому були присутні 22 депутати із 26 обраних.           

Першим питанням порядку денного було звернення депутатів міської ради до мешканців міста щодо запобігання поширенню на території міста Виноградів коронавірусу COVID-19, дотримання громадянами обмежувальних заходів, посилення санітарно-гігієнічних норм та самоізоляції (утримання від контакту задля зменшення ризиків поширення хвороби).           

У зв’язку з виникненням нагальної потреби в оснащенні Виноградівської районної лікарні медичним обладнанням депутатами одноголосно прийнято рішення про виділення коштів з міського бюджету у сумі 800 тис. грн. для КНП «Виноградівська районна лікарня» на придбання двох апаратів для штучної вентиляції легенів та кисневого концентратора, необхідного для отримання чистого кисню з атмосферного повітря.

Рішенням виконавчого комітету Виноградівської міської ради  від 24 березня 2020 року  №57 були прийняті додаткові заходи із питань контролю за ціноутворенням на продукти харчування ,медикаменти та товари першої необхідності  в супермаркетах , продуктових магазинах ,мережі аптек,розташованих на території міста Виноградів .

А також було прийнято рішення про   проведення заходів з поточної дезінфекції в під’їздах житлових будинків (прилеглих територіях) та місцях загального користування; провести заходи по дератизації та дезінсекції.

Ці заходи були проведені та періодично проводяться Виноградівським ВУЖКГ.

З метою попередження спалаху коронавірусу на Виноградівщині одним з заходів стало скасування руху громадського транспорту.І відразу ж постало питання як потрапити на роботу медичним працівникам, адже автомобілі є не у всіх. У великих містах відгукнулися служби таксі, в багатьох населених пунктах стартував флешмоб #підвезимедика, де всіх небайдужих закликають власним транспортом доставити лікаря на роботу.На Виноградівщині ж їх вирішив підтримати центр з обслуговування закладів освіти (керівник п.Свищо Ю.Ю.). Враховуючи кількість медиків, які потребували транспорту та географію їхнього проживання було розроблено кілька маршрутів.Розвозка медичних працівників буде проводитись двічі на день: зранку та ввечері.Водії автобусів кажуть, що кожен закріплений на своєму маршруті. Графік вже відомий.У Центрі з обслуговування закладів освіти запевнили, що автобуси в розпорядженні медиків до завершення обмежувальних дій в районі

До цих протиепідемічних заходів долучилися небайдужі громадяни,волонтери,підприємства та організації,політичні партії та окремі народні обранці.Так,працівники ПрАТ “Гроно-Текс” та ТОВ”Мільтекст-Україна” розпочали та продовжують шити на волонтерських засадах багаторазові захисні маски для Виноградівської районної лікарні.Вже виготовлена перша партія цього необхідного для медиків засобу індивідуального захисту.

До пошиву захисних – багаторазових масок долучилося Духовенство Виноградівської Греко-католицької церкви.  

Нещодавно,а саме 27 березня 2020 року голова Молодіжної організації Товариства угорської культури Закарпаття Іштван Добша передав до Виноградівської районної філії ДУ “Закарпатський ОЛЦ МОЗ України” партію засобів індивідуального захисту(маски медичні ,распіратори FFP3,декілька захисних комлектів,яккі складаються із шапки,фартуха,комбізона,бахил  та дезінфікуючичі засоби АХД на суму 30 400 грн.

Народний депутат України п.Поляк В.М. на  прохання Виноградівської районної лікарні придбав та передав необхідні захисні засоби для медиків, таблетки для дезинфекції, спирт, антисептики тощо.Яка ситуація по сільських та селищних радах на Виноградівщині та їх роль ,поки що офіційної інформації ми не отримали від них,а тому,щось говорити конкретно не будемо.

Також , зі слів п.Поляка В.М., він постійномоніторить ситуацію з забезпеченням лікарні необхідним медичним устаткуванням для боротьби з Sars-Cov-2 на рівні Міністерства охорони здоров’я України.

Під час спілкування із тими особами,що повернулися із закордону,та їх контролю за самоізоляцією ми дізналися, що найбільш відповідально підійшла до цього питання голова М.Копанської сільської ради п.Г.М.Фурик.

Першою політичною партією України на допомогу Закарпаттю відгукнулася “Опозиційна платформа-за життя” (голова полтради Віктор Медведчук).

Аби попередити небезпеку народний депутат України та голова політради “Опозиційна платформа – за життя” – Віктор Медведчук разом з дружиною – Оксаною Марченко з власної ініціативи витратили щонайменше 3 мільйони гривень для закупівлі найнеобхіднішого.20 тисяч захисних масок, майже 40 тисяч пар рукавичок, 600 медичних комбінезонів, 90 комплектів одягу підвищеного захисту для лікарів та найголовніше – 350 сертифікованих експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Напередодні в усіх районах Закарпаття медикам передавали необхідні засоби індивідуального захисту.

ВОЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОН

На інформаційний запит редакції газети “Народний контроль Закарпаття” в порядку Закону України “Про доступ до публічної інформації” Воловецька селищна рада всупереч ст.20 цього Закону поки що не надала відповідь про стан протидії поширенню коронавірусу на території смт.Воловець.З даного питання редакція газети “Народний контроль Закарпаття” звернулася до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо ненадання відповіді на запитувану інформацію.

ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНСЬКИЙ РАЙОН.

БЕРЕГІВСЬКИЙ РАЙОН

ІРШАВСЬКИЙ РАЙОН

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОН

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОН

ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОН

ХУСТСЬКИЙ РАЙОН

У понеділок, 16 березня, у Хустській міській раді відбулося позачергове засідання виконкому. Головна і єдина тема якого – протидія появі та поширенню захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19. Адже не менш важливо і дуже необхідно в сьогоднішніх умовах об’єднатися і разом протидіяти пандемії, що шириться світом.

Відтак під час зібрання прийнято рішення виділити із резервного фонду кошти на закупівлю 2-х апаратів штучної вентиляції легень S1600. До слова, вартість одного апарату 270 тисяч гривень. Крім того, з резерву міста виділено кошти у сумі 70 тисяч гривень й на придбання дезінфікуючих засобів. Однак і це ще не все. Хустський міський голова Володимир Кащук особисто долучився до боротьби з пандемією, відтак прийняв рішення за власний кошт придбати апарат штучного дихання, такий нині життєво необхідний для Хустської районної лікарні, а зокрема її пацієнтів.

17 березня 2020 року, в Хусті була скликана позачергова сесія Хустської районної ради з порядком денним, що передбачав декілька питань, в тому числі кадрові. Однак на сесії райради прийняли його лише як інформаційне, тобто просто взяли до відома інформацію лікарів.

Жодного рішення про виділення коштів на протиепідемічні заходи, закупівлю апаратів штучної вентиляції легень чи інших медичних препаратів не було прийнято, хоча їх очевидно бракує і в Хустському районі.

В той же час районні депутати Петро Пригара та Іван Ковач запропонували виключити з порядку денного всі питання, окрім боротьби з коронавірусом, і перенаправити всі можливі кошти районного бюджету до резервного фонду, який використати виключно для боротьби з коронавірусною інфекцією.

Йдеться, зокрема, про тогорічні “вільні залишки” районного бюджету в розмірі близько 3 млн грн. Це б дало можливість керівництву райдержадміністрації мати додаткові кошти, які можна було б без рішення сесії оперативно спрямовувати на боротьбу із пандемією, зокрема, закупити необхідне медичне обладання та препарати.

Однак, так звана більшість депутатів не підтримала цю пропозицію: всього із 28 депутатів “ЗА” проголосували лише 6.

Так не проголосували за таке надважливе рішення, зокрема як колишній керівник Хустської РДА Назарій Павлій, так і керівництво районної ради Юрій Іванчо та Віктор Сабадош.

25 березня, відбулось ІІ засідання X сесії Хустської міської ради.Депутати проголосували за виділення коштів на забезпечення посиленої готовності районної лікарні в умовах поширення коронавірусу. Це при тому, що медзаклад не на балансі міста. Однак міська влада та громадські обранці переконані, що тільки об’єднавши зусилля, можливо побороти наявну в світі інфекцію.

Крім того, депутатський корпус затвердив відповідну Програму, що дозволить фінансувати райлікарню у цій непростій ситуації.

На сайті ZIK 27 березня 2020 року з’явилися знімки з Хустської районної лікарні на Закарпатті, де видно, що медзаклад знаходиться у жахливому стані – найбільше людей обурило те, що в таких умовах лікуватимуть хворих на коронавірус.Керівництво лікарні пояснило, що насправді проблеми є тільки з пральнею, а фотографії були опубліковані навмисно, оскільки новий керівник лікарні вирішив привернути увагу місцевих фондів для того, щоб вони пожертвували гроші.

Він зазначив, що протягом двох тижнів будуть закуплені і встановлені нові пральні машинки і зроблений ремонт.За його словами, решта відділеннь лікарні знаходяться в повному порядку і готові до прийому пацієнтів.

Наразі в інфекційному відділенні є 40 місць, але туди будуть поміщати тільки, якщо в обласних лікарнях не вистачить місць.У свою чергу заступник з лікувальної роботи Хустської районної лікарні Олександр Нікітін заявив, що у лікарні дійсно є проблеми, однак вже вдалося знайти спонсорів, щоб придбати все необхідне. Тільки, як він пояснив, придбати це просто ніде.”В Україні немає масок. І скільки б ви не мали коштів – ви їх не купите, їх просто немає. А апарати ШВЛ можна купити тільки під замовлення. А це – кілька місяців чекати”, – сказав він.Хустська центральна районна лікарня імені Віцинського Остапа Петровича повідомила про отримання матеріальної допомоги на підтримку діяльності медичного закладу у період можливого поширення коронавірусної інфекції.

На потреби нашої лікарні було передано благодійну допомогу у розмірі 1 000 000 гривень!Від імені колективу та адміністрації закладу висловили вдячність сім’ям Валерія Лунченка та Мирослава Білецького за підтримку та значний внесок на благо лікарні . Ці кошти відразу були розподілені комісією на такі важливі лікарні.

РАХІВСЬКИЙ РАЙОН

ПЕРЕЧИНСЬКИЙ РАЙОН

УЖГОРОДСЬКИЙ РАЙОН


МІЖГІРСЬКИЙ РАЙОН

Шановне товариство одна із районних райдержадміністрацій Закарпатської області – Міжгірська РДА станом на сьогоднішній день всупереч чинному законодавству про доступ до публічної інформації не надала інформацію щодо протидії поширенню коронавірусу на території Міжгірського району.З даного питання ми направили скаргу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для відповідного реагування та в правоохоронні органи щодо перешкоджання журналістській діяльності в частині ненадання відповіді на запитувану інформаціїю.

МУКАЧІВСЬКА ОТГ

Дана інформація взята із офіційного сайту Мукачівської міської ради.

Комісією ТЕБ та НС проаналізовані карантинні заходи, запроваджені на території Мукачівської ОТГ12.03.2020 року у Мукачівській міській раді під керівництвом міського голови Андрія Балоги відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Начальник відділу охорони здоров’я Мандзич Л.І., завідувач відділенням епідеміологічного нагляду Мукачівської МР філії ДУ “Закарпатський обласний центр” Раковці П.П.; начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Мукачівського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Малахов В.О. проаналізували заходи щодо попередження вірусних захворювань та поширення короновірусу COVID-2019. Членами комісії прийняті до виконання обмежувальні заходи, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 та рішення регіональної комісії ТЕБтаНС від 11.03.2020 року.

Із сайта Мукачівської міської ради:: Мукачево готове до боротьби з коронавірусом
Госпітальною базою для надання медичної допомоги у випадку виявлення хворих на COVID-19 буде Мукачівська центральна районна лікарня. В лікарні розроблений план внутрішньої перепрофілазації відділень. Хворих на COVID-19 лікуватимуть в інфекційному відділенні. Підготовлено 50 інфекційних ліжок та бокси для повної ізоляції хворих на коронавірус. На другому поверсі розміщені палати інтенсивної терапії оснащені спеціальними приладами штучного дихання та іншим необхідним обладнанням. За потребою звільнятимуть інші відділення лікарні. В наявності запас ліків, інфузійних розчинів, деззасобів та усіх необхідних медикаментів для надання допомоги хворим на коронавірус. Медичний персонал, який контактуватиме з такими пацієнтами діятиме за чітко визначеними правилами. З медичними сестрами проводяться навчання з питань дотримання вимог протиепідеміологічного режиму, біологічної безпеки та захисту, працівники лікарні в повній мірі забезпечені засобами індивідуального захисту. Окрім цього, в наявності діагностичні підрозділи лікарні, які забезпечені реагентами для тестування на коронавірус COVID-19. Жителів міста просять не панікувати та дотримуватись правил особистої гігієни.

Із сайта Мукачівської міської ради:

17 березня 2020 року міський голова Андрій Балога скликав позачергову сесію міської ради, де прийнято рішення щодо збільшення резервного фонду міського бюджету на 6 млн. гривень та виділення 4 млн. на придбання медобладнання.

Місто закупить для медичних закладів додатково 4 апаратів штучної вентиляції легень, ще 3 буде передано з міністерства охорони здоров’я. Наразі в медичних закладах міста вже 9 є таких апаратів. Також придбає місто газовий аналізатор крові.
Щодо тестів на коронавірус, то міська лікарня з кінця лютого має в наявності реагенти для проведення 400 тестів. Ще близько 700 експрес-тестів заклади мають отримати централізовано з міністерства охорони здоров’я. Додатково їх закуповує і влада міста -теж майже 700.

В Мукачеві працює 5 груп швидкого реагування, які забезпечують дотримання карантинних заходів , 2 з яких – цілодобово. За словами керівника муніципальної інспекції В’ячеслава Романа , 90 % об’єктів закладів в місті закриті. Окрім того , інспектори проводять роз’яснювальну роботу серед населення. 

Із сайта Мукачівської міської ради:

Основні правила захисту від коронавірусу – на рекламоносіях!!!
У Мукачеві на рекламних щитах розмістили основні правила захисту від коронавірусу. 

Із сайта Мукачівської міської ради:

Управлінням праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради проведений процес нарахування пільг та субсидій за березень 2020 року. У Мукачеві субсидії отримають 3641 особа на загальну суму більше 3,5 мільйонів. Пільги нараховані 4249 особам. Загальний розмір допомоги складає більше 2,5 мільйонів.

Із сайта Мукачівської міської ради:

У 19 осіб, які контактували із хворою на корнавірус закарпаткою, підозрюють COVID-19   Директор Медичний центр “Сім’я” Євген Мешко про стан усіх 19 людей, у яких було виявлено коронавірус

За словами лікаря, у трьох із них були ознаки легкої застуди. Тому у них було забрано мазки та проведено аналізи в Мукачівській ЦРЛ. У двох з них коронавірус не підтвердився, ще один під сумівом, його перероблять. На вимогу ДУ “Закарпатський лабораторний центр МОЗ України” було забрано мазки ще у 16 осіб із числа контактних (нагадую, всього контактних 48), які не мають ознак простуди лікарем ЗПСМ нашого центру та доставлено до цьої установи в п’ятницю ввечері разом із 3 зразками від осіб, що були обстежені попередньо в Мукачівській ЦРЛ. Очікуємо на результат референс-лабораторії з м.Київ. Троє контактних осіб з простудою почувають себе задовільно. Інші 16 людей немають ніяких симптомів. Зараз усі 19 мукачівців знаходяться на самоізоляції, за ними пильно наглядають лікарі.  

м.УЖГОРОД

Дана інформація взята із офіційного сайту Ужгородської міської ради.

Із сайта Ужгородської міської ради:

В Ужгородській міській раді 17 березня 2020 року під головуванням міського голови Богдана Андріїва відбулося позапланове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному було питання про тимчасове зупинення з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, роботи об’єктів загального користування, розташованих в Ужгороді.

Із сайту Ужгородської міської ради:

Богдан Андріїв на початку засідання зазначив, що враховуючи звернення міністра охорони здоров’я України Іллі Ємця до керівників органів місцевого самоврядування щодо обмеження роботи розважальних центрів, закладів громадського харчування, тенденції щодо поширення коронавірусу, вирішили вжити додаткових заходів. Тому від завтрашнього дня, 17 березня 2020 року, в Ужгороді тимчасово призупиняється робота таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування:

– кінотеатрів,

– театрів,

– музеїв,

– галерей,

– бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;

– дитячих розважальних центрів та клубів,

– майданчиків, у тому числі спортивних;

– фітнес-клубів,

– тренажерних залів,

– басейнів,

– парків,

– атракціонів;

– усіх непродовольчих магазинів;

– торговельно-розважальних центрів,

– об’єктів дрібнороздрібної торгівлі,

– ринків (крім продуктових);

– ресторанів,

– закладів громадського харчування,

– хостелів;

– у готелях – барів, клубів, кафе, дискотек, пабів;

Із сайту Ужгородської міської ради:

Робота закладів призупинена наразі до особливого розпорядження міського голови та скасування обмежувальних заходів. Керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності попередять про персональну відповідальність за невиконання розпорядження згідно з чинним законодавством України.
Виняток – продуктові магазини, аптеки, АЗС, керівництво таких закладів має забезпечити попередження скупчення відвідувачів.

Із сайту Ужгородської міської ради:

Лікар-інфекціоніст Світлана Оберемко зазначила, що за актуальною інформацією Міністерства охорони здоров’я, інфекція набуває інтенсивного поширення. Станом на сьогоднішній ранок світова статистика виглядає так: 169 тис. 387 випадків, з них – 6 тис. 513 – летальних. Одужало понад 77 тис хворих. У європейському регіоні майже 25 тис. хворих. Тому заходи, які вживає Ужгородська міська рада, є доцільними та своєчасними. Лабораторний центр готовий проводити екологічні розстеження кожного випадку, запевнила пані Світлана.

Виконання розпорядження міського голови моніторитимуть мобільні групи, якщо зафіксують порушення – накладатимуть штрафи відповідно до чинного законодавства, повідомив начальник Ужгородського міськвідділу поліції Віктор Ребрей.

Із сайту Ужгородської міської ради:

Начальник управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар наголосив, що наразі, поки немає ліків від коронавірусу, саме обмеження скупчення людей має не допустити його швидке поширення. Роботу лікувальних закладів в Ужгороді буде також переформатовано, щоб не допускати черг тощо.

В Ужгороді станом  на 24 березня, 253 містян, які останніми днями повернулися з-за кордону, 48 із них – за минулу добу. Усі вони підписали відповідне зобов’язання та знаходяться на самоізоляції.

Крім медичного нагляду, який здійснюють сімейні лікарі, робоча група, до якої входять працівники міськради, поліції та лікар сімейної амбулаторії, перевіряє, чи дотримуються ці ужгородці умов самоізоляції. Такі перевірки, вибірково, здійснюють щодня, поки що порушень не зафіксовано.

Із сайту Ужгородської міської ради:

Дезінфікуючими засобами тривалої дії поливали шляхи, мили автобусні зупинки, лавиці, урни.  

28 березня 2020 року працювали на вул. Шумній, Юрія Гагаріна, Олександра Блистіва, Іштвана Дендеші, Ференца Ракоці, Олександра Довженка, Олександра Ломоносова, Юрія Гойди, Закарпатській, Собранецькій, Михайла Грушевського, Миколи Бобяка , у Боздоському парку тощо.

По результатах наших інформаційних запитів:

До сьогоднішнього дня ГУНП в Закаоратській області , Мукачівський та Чопський прикордонні загони та управління патрульної поліції в Закарпатській області не надали інформацію про кількість переміщених осіб із-за кордону та повідомлення про це медичні заклади щодо контролю за самоізоляцією цих осіб.

Що стосується діянь посадових осіб місцевих районних держадміністрацій та ,безпосередньо , Закарпатської ОДА під час проведення протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції в частині своєчасності їх проведень,належного їх виконання,контролю за ціноутвореннями на продукти харчування,медикаменти,та товари першої необхідності,контролю за переміщенням заробітчан та дотриманням ними обмежувальних заходів, посилення санітарно-гігієнічних норм та самоізоляції (утримання від контакту задля зменшення ризиків поширення хвороби) ,то із цих питань буде надана правова оцінка НАБУ,ДБР України ,САП та Офісом Генерального прокурора по наших зверненнях.

Два рази ми зверталися до Закарпатської ОДА із інформаційним запитом щодо надання запитуваної інформації щодо раціонального використання грошевих коштів в сумі 153 млн.грн ,які виділила Закарпатська обласна рада на дві програми щодо протидії запобіганню поширення коронавірусної інфекції на території Закарпаття.У відповідь надається все,але не надається куди і як витрачені ці кошти.  

Підсумовуючи вищенаведене: можна спостерігати за тим,що яке маленьке Закарпаття,а такі різні підходи місцевих чиновників до вирішення проблем людей,до ситуації,яка наразі відбувається у світі із короновірусною інфекцією.Адже на часі і їх відповідальність ,як перед свою совістю,так і перед людьми ,і звичайно в першу чергу перед Всевишнім. Сам час спресовується, стає часом нашої особистої відповідальності, часом наших вчинків, які мають більше значення, ніж ті наші слова та діяння, які були в часи відносного спокою.

Ми забуваємо про просту істину: не ми судимо, а Бог судить нас. Судить, дивлячись на наші вчинки, судить по плодах. Нагадаю, що Христос говорить про «добрі дерева» та «добрі плоди», а також про «злі дерева» та «злі плоди». Важливий додатковий момент: Христос засуджує не лише погані плоди, але й засуджує безплідну смоківницю, тобто засуджує відсутність добрих вчинків.

“Вгамуйтесь та знайте, що Бог Я, піднесусь між народами, піднесусь на землі!” Псалом 45:11.

В іншому місці Ісус говорить своїм учням: “Того часу прийшли були дехто, та й розповіли Йому про галілеян, що їхню кров Пилат змішав був із їхніми жертвами. Ісус же сказав їм у відповідь: Чи ви думаєте, що оці галілеяни, що так постраждали, грішніші були від усіх галілеян? Ні, кажу вам; та коли не покаєтеся, то загинете всі так! Або ті вісімнадцять, що башта на них завалилась була в Сілоамі й побила їх, чи думаєте, що ті винні були більш за всіх, що в Єрусалимі живуть?” Євангеліє від Луки 13:1-4. Бог попререджує про неприємні наслідки за відхилення людства.

Друга частина вийде згодом.

Про результати розгляду наших звернень проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”