КОРОНАВІРУС ЗАВАЖАЄ ПОСАДОВЦЯМ НА МІЖГІРЩИНІ ІНФОРМУВАТИ ЗМІ ПРО СТАН ПРОТИДІЇ ПОШИРЕННЮ COVID -19

Шановне товариство редакцією газети “Народний контроль Закарпаття” було направлено напередодні інформаційні запити до всіх райдержадміністрацій області задля отримання інформації щодо стану протидії поширенню коронавірусної інфекції на території Закарпатської області.Такого запиту редакція газети “Народний контроль Закарпаття” направила і до Міжгірської РДА (голова п.Юрик В.В.).

Розгляд інформаційного запиту відповідно до п.2 ст.20 Закону України “Про доступ до публічної інформації ” передбачено здійснити протягом 48 годин.

Довідково :

п.2 ст.20 Закону України “Про доступ до публічної інформації” :

 -у  разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. 

п.6 ст.14 цього Закону:

– надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об’єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію. 

Всупереч п.6 ст.14  та п.2.ст.20 Закону України “про доступ до публічної інформації” посадові особи Міжгірської РДА не надали відповідь на запитувану інформацію в установлений законом термін,тобто протягом 48 годин.

Ми звернулися до Закарпатської ОДА із скаргою на дії посадових осіб Міжгірської РДА щодо ненадання відповіді на запитувану інформацію.

Після нашої скарги посадові особи Міжгірської РДА створюють “шедевр” в юриспруденції , надаючи нам відповідь,якою відмовляють нам в задоволенні запитуваної інформації.

Так,за підписом першого заступника голови Міжгірської РДА п.Бобонич Івана Івановича ,якого нещодавно розпорядженням голови Міжгірської РДА п.Юрик В.В. призначено першим заступником, нам відмовлено в задоволенні запитуваної інформації посилаючись на запровадження режиму надзвичайної ситуації на всій території України.

Біографічна довідка підписанта. 

Бобонич Іван Іванович народився  10 січня 1983 року в селі Сойми на Міжгірщині, громадянин України, освіта вища, в 2005 році закінчив Дрогобицький державний педагогічний університет імені І.Франка за спеціальністю „Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання (технічна і обслуговуюча праця)”,  здобув кваліфікацію  вчителя трудового навчання, креслення і безпеки життєдіяльності загальноосвітньої школи другого та третього ступенів; в 2008 році закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю  „державне управління”, кваліфікація – магістр державного управління.Свою трудову діяльність розпочав у 2000 році вчителем трудового навчання та охорони безпеки життєдіяльності Соймівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Міжгірського району. З 2003 до 2006 року працював головним спеціалістом відділу організаційно-кадрової роботи апарату Міжгірської райдержадміністрації. З липня до вересня 2006 р. – заступник директора Соймівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Після закінчення Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України з квітня 2008 року працював головним спеціалістом відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Міжгірської РДА. З жовтня 2008 по серпень 2012 р. – на різних посадах в Міжгірській районній раді (головний спеціаліст, начальник відділу організаційного забезпечення діяльності ради, начальник відділу фінансово-господарського та кадрового забезпечення виконавчого апарату ради). Із 23 серпня 2012 р. до цього призначення працював керівником апарату Міжгірської райдержадміністрації.

Відповідь на запитувану інформацію готовила Бундзяк Віталія Володимірівна ,яка працює головним спеціалістом юридичного відділу Міжгірської РДА.

В підготовленій відповіді зазначається , що 24 березня 2020 року о 14.08 годині уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів,до 24 квітня 2020 року.

Також цим листом Міжгірська РДА інформує редакцію газети “Народний контроль Закарпаття”,що згідно Прикінцевих положень ЗУ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ,спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби зупиняється перебіг строків звернення на отримання адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг,визначених законом.

Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу,що минув до його зупинення.

Шановне товариство виходячи із такого змісту цього листа ми припускаємо некомпетентність державних службовців в Міжгірській райдерадміністрації,а саме як некомпетентність особи,яка готовила відповідь на запит,так і некомпетентність тієї особи,яка підписувала цього листа.

Ми проаналізували чинне законодавство України і хочемо зазначити таке:- що редакція газети “Народний контроль Закарпаття” не зверталася до Міжгірської РДА із заявою про отримання адміністративних послуг та інших послуг ,а безпосередньо направила інформаційний запит в порядку ЗУ”Про інформацію” та Закону України “Про доступ до публічної інформації” для отримання публічної інформації;

Сфера дії Закону України “Про адміністративні послуги” не поширюється на відносини щодо доступу до піблічної інформації.

Відповідно до ст.1 цього Закону визначення терміну адміністративна послуга – це результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Розпорядник інформації , а в цьому випадку є Міжгірська РДА мотивуючи відмову в задоволенні запитуваної інформації посилається на Прикінцеві положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)II.”

Ось,що говорить підпункт 3 п.2 розділу 2 цього Закону:

 – з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення; 

Отже , шановне товариство нас свідомо або із-за некомпетентності посадових осіб Міжгірської РДА унеможливили скористатися ,як журналістам ,переважним правом на одержання інформації ,необгрунтовано відмовили у задоволенні запиту щодо доступу до публічної інформації ,в порушенні права власності на інформацію і, ми припускаємо , це можливо було зроблено навмисно для приховання інформації,яку ми мали висвітлити засобах масової інформації про протидію поширенню коронавірусної інфекції на території Міжгірського району .

З даного питання ми підготовили заяву в порядку ст.214 КПК України до правоохоронних органів щодо відмови в задоволенні запитуваної інформації для вивчення та надання правової оцінки діям посадових осіб Міжгірської РДА.

Хочемо проінформувати Вас шановне товариство,що всі райдержадміністрації області забезпечили редакцію газети надання інформації з питань протидії поширенню коронавірусу на адміністративних територіях , окрім Міжгірської РДА ,а тому виходячи із цього виникає логічне питання чи взагалі якісь протиепідемічні заходи проводяться на Міжгірщині.

Про результати розгляду нашого звернення та перебіг подій проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”