КОРОНАВІРУС ДОПОМАГАЄ МІСЦЕВІЙ ФЕМІДІ ЗАТЯГУВАТИ РОЗГЛЯД СПРАВИ У ХУСТСЬКОМУ РАЙОННОМУ СУДІ

Шановне  товариство в рамках моніторингу судових засідань в Хустському районному суді ми мали намір здійснити відеофіксацію однієї досить цікавої цивільної справи,до якої є  чимала кількість зацікавлених осіб,як з боку  правоохоронців,а також самої хустської феміди.

Чергове засідання даної справи було призначено на 08.04.2020 року .

Доречі , дана цивільна справа №307/2170/18 має свій початок із  2018 року(головуючий по справі Савицький С.А.). Що саме головне, за два роки суддя не спромігся призначити справу для розгляду по суті.

Поки,що тривають підготовчі судові засідання,які відкладуються протягом останніх двох років,з тих чи інших питань.

Ми завчасно написали заяву головуючому по цій справі в статусі журналістів газети “Народний контроль Закарпаття”  із повідомленням про наш намір здійснювати відеофіксацію.

Учасники судового процесу в цій  справі маючи повістку про виклик до суду на 08.04.2020 року  приїхали із Тячівського району,що не зовсім близько до суду.

Витратили кошти задля того,щоб дістатися до Хустського районного суду.

І коли прийшли на судове засідання їм сказали,що головуючим по справі розгляд даної справи перенесено на 08.05.2020 року.

З пояснення працівників Хустського районного суду стало зрозумілим,що судове засідання не відбулося в зв”язку із введенням режиму надзвичайної ситуації на підставі адвоката із протележної сторони та перенесено суддею одноосібно без повідомлення про це інших учасників .

Але друзі це робочий день,в Україні не введено надзвичайного стану.

Поки чинний  Закон України”Про судоустрій та статус суддів”  та діє ЦПК України в яких передбачено порядок ухвалення  судових рішень та повні строки розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

З огляду на встановлені ЦПК строки розгляду справи, дана справа мала бути розглянута судом у крайньому випадку до травня 2019 року.

Під час спілкування із учасниками судового процесу останні заявили  про упередженність  та систематичність порушення процесу головуючого по справі та подали клопотання про відвід судді п.Савицького С.А.

Як стверджує одна із сторін своїми діями, або бездіяльностю суддя Савицький С.А. затягнув дану справу майже на рік.

З даного питання одна із сторін написала скаргу у вищі судові органи на суддю п.Савицького С.А.

Ми налаштовані відвідати наступне судове засідання ,яке має відбутися 8 травня 2020 року і про перебіг подій проінформуємо Вас шановне товариство більш детально .

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”