Колочава сьогодні: Добробут від влади та турбота за людей і довкілля

Шановне товариство Громадська організація “Народний контроль Закарпаття”в ході журналістського розслідування  продовжує відслідковувати забезпечення життєдіяльності сільської громади Колочавською сільською радою та спосіб життя посадових осіб Колочавської сільської ради.Щоб отримати відповідну інформацію про стан виконання службових обов”язків посадовими особами Колочавської сільської ради  та, безпосередньо, сільським головою с.Колочава п.Кливець В.Ю. , з метою  об”єктивного висвітлення подій в Колочаві  в газеті “Народний контроль Закарпаття” ,ми запропонували зустрітися із п.Кливець Ю.В. ,щоб він розповів про результати його роботи в інтересах своїх виборців,які скаргуються на неналежне виконання ним службових обов”язків.Ми зателефонували до сільського голови ,щоб домовитися про зустріч,але він сказав,що наразі не може,так,як знаходиться у відпустці.Зі слів мешканців с.Колочава ,п.Кливець Ю.В. з”являється на роботі,що підтверджується  підписами на відповідях ,які він нам направляє.Позаяк іншим шляхом ми не маємо можливість поспілкуватися із сільським головою,то нами направлено ряд інформаційних запитів в яких відповідно до ЗУ”Про доступ до публічної інформації” просимо надати інформацію про стан довкілля,про стан забезпечення життєдіяльності мешканців с.Колочава,про його майно,доходи,витрати та зобов”язання фінансового характеру за 2018 рік ,про надання звіту про пророблену ним роботу по виконанню програми соціально-економічного розвитку села тощо.

20.02.2020 року сільський голова с.Колочава п.Кливець Ю.В.(той що знаходиться у відпустці) направив нам на електронну адресу проміжкову відповідь в якій повідомляє про продовження строку рогляду запиту до 20 днів.

Самий зміст  проміжкової   відповіді  має противоріччя  як по суті так і розумінню чинного законодавства,а також при інтерпретації  законодавства розпорядником інформації грубо порушуються наші права,як запитувача інформації,а саме ст.14,20,21 та 22 Закону України “Про доступ до пблічної інформації”,що саме буде оскаржено до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та до Закарпатського окружного адміністративного суду.Але це все після того,як ми отримаємо (або не отримаємо) кінцеву відповідь на запитувану інформацію.Також в даному листі сільський голова с.Колочава п.Кливець Ю.В. проводить із нами лікбез по дотриманню чинного законодавства,хоча сам цього не розуміє,вказує нам про норми законодавства Закону України”Про інформацію” в його розумінні,звертає увагу про умови військової й інформаційної агресії проти України,про протиправні наміри терористичного характеру,про транслювання перехоплених розмов,про протиправні діяння територистичного спрямування,звертає нашу увагу на практику Європейського суду з прав людини тощо.Цей лист дійсно  “шедевр” в юриспруденції,з ним треба всім ознайомитися і  оцінити.Можливо таке роз”яснення законодавства буде використано на лекціях в юридичних вузах?І основне , п.Кливець Ю.В. взявся тлумачити Конституцію , законодавство України та практику Європейського суду з прав людини по своєму,тобто перебирає на себе повноваження Конституційного суду України та застерігає нас про те,що нами помилково було віднесено запитувану інформацію до такої,яка становить суспільний інтерес. А тому, так як буде виготовлено копії документів обсягом більше як 10 сторінок , він просить відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.В чому саме така інтерпретація закону п.Кливець Ю.В.?На наше припущення ,проблема в тому,що він небажає надавати інформацію про стан довкілля в с.Колочава,про землі ,які надані у приватну власність,про використання бюджетних коштів,про своє майно,доходи,витрати та зобов”язання фінансового характеру за період його роботи на посаді сільського голови с.Колочава .Саме ці питання,які віднсені нами до інформації,яка становить суспільний інтерес ,свідчать про нашу зацікавленість по реалізаціі конституційних прав,свобод і обов”язків громадян,про можливість порушення прав людини,про введення громадськості в оману,шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності посадових осіб Колочавської сільської ради.Завдяки небайдужим мешканцям с.Колочава ми маємо фото, відео матеріали,які були направлені нам на електронну адресу, і зможемо показати сьогодення Колочави.

Перше відео:про порушення прав мешканців с.Колочава в частині незабезпечення особистого прийому громадян посадовими особами Колочавської сільської ради.Як  стверджують  мешканці с.Колочава ,що вони прийшли на особистий прийом до сільського голови с.Колочава п.Кливець Ю.В. відповідно до затвердженого графіку прийому громадян, написали заяву про забезпечення особистого прийому відповідно до Закону України “Про звернення громадян” ,але всупереч ст.22 цього Закону не були прийняті посадовими особами Колочавської сільської ради.

В іншому відеоматеріалі :в людей з”явилася інформація,про те що на території Колочавської сільської ради йде реконструкція будинку,яка по інформації здійснюється, начебто, посадовими особами Колочавської сільської ради для подальшого використання в комерційній діяльності ,а тому люди для того ,щоб спростувати аба підтвердити отриману інформацію прийшли на сільську раду ,щоб отримати вичерпну інформацію від посадових осіб сільської ради.Але їм відмовили як в особистому прийомі так і в наданні інформації.

В наступному відеоматеріалі йдеться про  окреме приміщення в будівлі Колочавської сільської ради ,яке виділено ,начебто, під комерційну діяльність ,і люди також хотіли отримати інформацію, кому виділено приміщення,побачити рішення Колочавської сільської ради та договір оренди,однак  особистий прийом їм не забезпечили ,так і в цьому запиті їм відмовили.

Також активісти с.Колочава зафіксували зовнішній вид будівлі Колочавської сільської ради  та вбиралень біля даної установи.

Нам надали  мешканці с.Колочава фотоматеріали про стан довкілля на території Колочавської сільської ради,про стан поводження із твердими побутовими відходами.Запрошуємо до перегляду.


Підсумовуючи вищевикладене кожен із Вас може надати свою оцінку та викласти власну позицію щодо службової діяльності посадових осіб Колочавської сільської ради і турботу про своїх виборців.

А тому тільки завдяки активній діяльності сільської громади та відповідальності влади ми зможемо навести порядок в своїй місцевості.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”