Ігор Бондаренко:”Є потреба в підтримці громадськості місцевої влади “.

Шановне товариство сьогодні відбулася зустріч активу Громадської організації”Народний контроль Закарпаття” із головою Закарпатської ОДА п.Бондаренко І.С. в рамках особистого прийому із проблемних питань краян. На особистому прийомі були присутні керівники департаменту охорони здоров”я та департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА. Основні претензії до очільника Закарпаття були поставлені щодо систематичних порушень посадовими особами Закарпатської ОДА законодавства про звернення громадян та доступу до публічної інформації під час розгляду звернень громадян. Так,громадською організацією “Народний контроль Закарпаття” було направлено більше сотні звернень до Закарпатської ОДА по різним питанням і по різних районах області. Зазвичай, направлені наші звернення скеровувалися облдержадміністрацією в райдержадміністрації,розгляд яких мав формальний та поверховий характер-розгляд без присутності заявника,тощо. Отож і виникає питання щодо доцільності функціонування такого органу,як райдержадміністрація,якщо вони користі для життєдіяльності людей ніякої не приносять. Із цього приводу виникло питання до п.Бондаренко І.С. про призначення голів райдержадміністрацій,про їх конкурсний відбір,про публічність та відкритість. На наше запитання :чи подані ним подання на когось із кандидатів на голів райдержадміністрацій,він відповів,що поки що ні. Однак,ми надамо до Офісу Президента запит щодо кадрових призначень на Закарпатті та перевіримо чесність губернатора. Були підняті проблемні питання в освітній сфері та медицині,стан роботи даних сфер викликає багато питань. Нами було проінформовано губернатора про негативні приклади роботи в медичних установах області,зокрема у Виноградівської райлікарні ,а саме ми розповіли про факти торгівлі одягом та взуттям представниками ромської національної меншини в стаціонарних відділеннях ,і це мало непоодинокі випадки. Ми звернули увагу голови облдержадміністрації на роботу Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області в частині видачі та оформлення паспортів громадян України особам,які по релігійним переконанням не бажають отримувати ID картки та матеріально-побутових умов в цих установах. Голова Закарпатської ОДА п.Бондаренко І.С. наголосив на тому,що йому відомо про активну діяльність Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” і попросив підтримки із боку громадськості керівникам органів виконавчої влади. А також запропонував замість великого навантаження письмових звернень на Закарпатську ОДА із боку нашої організації перейти на телефонне інформування його про проблеми на території області. Після зустрічі із Головою Закарпатської ОДА п.Бондаренко І.С., ми зустрілися із начальником Головного управління Держгеокадасту в Закарпатській області п.Мельничук С.С. по питанню забезпечення учасників АТО земельними ділянками.Подані звернення ,які були прийняті та розглянуті невідкладно.

Із питань забезпечення належної роботи районних відділів ГУ ДМС України в Закарпатській області в частині прийому звернень громадян щодо видачі та оформлення паспортів громадян України старого зразка ми зустрілися із заступником начальника ГУ ДМС України в Закарпатській області п.Рак М.Ф. По результатах зустрічі досягнута домовленність із даною посадовою особою про виїзний прийом громадян керівництвом ГУ ДМС України в Закарпатській області в м.Хуст або в м.Тячів для зустрічі із людьми.

Ось такий видався напружений день для активу Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” Підсумовуючи вище викладене, ми маємо усвідомлювати те, якщо ми не будемо їх(тобто владу) постійно стимулювати до роботи,то вони палець об палець не поворохнуть в інтересах людей. А тому закликаємо всіх краян до співпраці і консолідованої позиції по розбудові нашого краю. В нас все вийде!

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”